بی ام و در حال کار روی مدل فوق لوکس X7 است

بی ام و در حال کار روی مدل فوق لوکس X7 است

بی ام و برای رقابت با رنج‌روور و برند لوکس میباخ، در حال کار روی نسخه‌ای فوق لوکس با نام X7 است که قیمتی بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد داشت. برای اطلاع از برنامه‌‌های خودرو‌های لوکس بی‌ام‌و، با زومیت همراه باشید.

ایان رابرتسون رئیس بخش فروش بی ام و اعلام کرده است که این کمپانی دو نسخه‌ی متفاوت از شاسی‌بلند X7 را تولید خواهد کرد؛ یکی نسخه‌ی عادی هفت نفره و دیگری نسخه‌ی فوق لوکس چهار نفره‌ با ظاهری متمایز و البته برچسب قیمتی ۱۰۰.۰۰ دلار.

رابرتسون همچنین از تولید یک کراس اوور کوچک هم در آینده ای نزدیک خبر داد که قرار است با عرضه‌ی آن بی ام و فروشش را در بازار ایالات متحده افزایش دهد.

نسخه‌ی لوکس X7 بخشی از برنامه‌ی بی‌ام‌و برای گسترش مدل هایش در کلاس GKL (به زبان آلمانی مخفف Grand Klass و به معنای کلاس لوکس) است. فعلا تنها خودروی بی ام و در این کلاس سری ۷ جدید است.

بی‌ام‌و X7 از طراحی کاملا متفاوتی با بزرگترین SUV حال حاضر بی‌ام‌و یعنی X5 برخوردار خواهد بود. به گفته‌ی رابینسون این مدل در تاسیسات بی‌ام‌و در اسپارتنبورگ در ایالت کارولینای جنوبی تولید و تا سال ۲۰۱۸ به بازار خواهد آمد.

bmw x5

رابرتسون همچنین به این سوال که آیا مدل لوکس X7 پاسخی به شاسی‌بلند میباخ GL است، پاسخی نداد؛ اما از منابعی در مرسدس بنز شنیده شده است که GL میباخ به عنوان دومین مدل از زیر برند میباخ بزودی رونمایی خواهد شد، فعلا جزئیاتی از این مدل و تاریخ رونمایی آن در دسترس نیست. البته رابرتسون در خصوص برنامه‌های محصولات سوپرلوکس بی‌ام‌و، از رولزرویس نام برد و همچنان آن را اصلی‌ترین خودروی لوکس خانواده‌ی تولید کننده‌ی خودروی باواریا به حساب آورد.

رابرتسون به این نکته هم اشاره کرد که بی‌ام‌و X7 هیچ اشتراک فنی با کراس اوور رولزرویس که آن هم احتمالا قرار است در سال ۲۰۱۸ به بازار بیاید، ندارد. براساس اطلاعاتی که از رولزرویس بدست آمده، کراس‌اوور رولزرویس از شاسی فضایی آلومینیومی استفاده خواهد کرد؛ این در حالی است که هر دو مدل X7 دارای شاسی‌های مونوکوک خواهند بود. وی همچنین از برنامه‌ی بی‌ام‌و برای افزایش مدل‌هایش در کلاس GKL خبر داد و البته شایعه‌ی تولید سری ۹ را هم رد کرد، ولی گفت مدلی در دست بررسی قرار دارد که در آینده ای نه چندان دور تولید خواهد شد.

در سمت دیگر بازار، بی‌ام‌و بزودی کراس اوور جمع و جور و کوچکی را عرضه خواهد کرد، البته ایان رابینسون نامی از این مدل نبرد ولی از انتشار تصاویر جاسوسی این خودرو در فضای مجازی صحبت کرد. بدین ترتیب احتمالا مدلی که وی از آن یاد کرده باید نسخه‌ی کوپه‌ی X1، بی‌ام‌و X2 باشد. X2 از طراحی ظاهری مشابهی با برادران بزرگترش یعنی X6 و X4 برخوردار خواهد بود و از سال آینده وارد بازار شود.

bmw x4 x6

بی‌ام‌و X6 (سمت راست) و X4 (سمت چپ)

بی‌ام‌و همانند سایر خودروسازان، تمرکز زیادی بر تولید کراس‌اوورهای جدید کرده است. سخنان لودینگ ویلیش، مدیر اجرایی بی‌ام‌و در آمریکا، گواه این مدعی هستند. بر اساس آمارها ۴۰ درصد فروش کنونی بی‌ام‌و در آمریکا را کراس‌اوورها تشکیل می‌دهند؛ این رقم در سال گذشته ۳۰ درصد بود که نشان تقاضای زیاد بازار و خریداران بر این دسته از محصولات دارد.

از طرفی لودوینگ ویلیش به کاهش فروش سدان ها هم اشاره کرد و گفت که کراس‌اوور‌ها ۶۰ تا ۷۰ درصد فروش برخی رقبا را تشکیل می‌دهند که این یک پیام مهم برای تمامی خودروسازان است. وی همچنین افزود که مدل فوق لوکس X7 با قیمتی بالاتر از ۱۰۰ هزار دلار و کمتر از ۲۰۰ هزار دلار عرضه خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع Autonews
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده