بررسی BMW 535i ، شاهکار 2011

بررسی BMW 535i ، شاهکار 2011

طراحان BMW در نظر داشتند طراحی جدیدی برای Sedan  های 2011 خود ارائه کنند تا با مدل E60 سری 5 سال 2010 کمی متفاوت باشد. در مقام مقایسه با E60 که یک BMW سری 5 سدان اسپورت 2010 است، طراحان این مدل عقب ماشین را به صورت عقب Sedan های واقعی درآورده اند. در ادامه  BMW 535i را با infinity M37x مقایسه کرده و به شما اعلام می کنیم کدامیک تکنولوژی های بیشتری دارند و کدام یک خوش دست تر بوده و برای خرید مناسب تر هستند. بنابراین این راهنمای خرید ماشین را از دست ندهید.

Dingolfing ...

دینگولفینگ نام شهری در آلمان است که BMW سدان 535i در آن اسمبل شده است.

شاید این سئوال برای شما پیش بیاید که منظور از Sedan چیست؟ سدان به دسته ای از ماشین ها گفته می شود که دارای سه قسمت هستند. این سه قسمت شامل یک باکس برای موتور، یک باکس برای مسافران و یک باکس برای بار(صندوق عقب) می شود. اگر ماشینی یکی از این باکس ها را نداشته باشد، جزو دسته سدان ها نیست. در تصویر زیر نیز ماشین اول که دارای سه رنگ است جزو سدان ها محسوب می شود. در این لینک از ویکی پدیا می توانید مطالب بیشتری در مورد انواع ماشین و سدان مشاهده کنید.

Sedan

به بحث قبلی خود باز میگردیم. BMW 535i  جدید 2011 یک ماشین خوش استایل، براق و خوش دست است. این ماشین چند قابلیت خاص نیز دارد که ممکن است باعث شود شما آن را در سبد خرید خود قرار دهید: موتور بسیار عالی و قیمت مناسب نسبت به کارایی ماشین. این ماشین در مقایسه با Infiniti M37x چگونه است؟

 infiniti-m37-3-650x3780-260binfiniti-m37-1-650x373-260f

Infinity M37x

BMW 535i نسبت به Infinity M37x از نظر وزنی ماشین بهتری است. این ماشین یک اینچ کوچکتر از M37x بوده و 271 پوند معادل 123 کیلوگرم سبک تر از آن است. این ماشین همچنین 309 پوند یا 140 کیلوگرم سبک تر از 2011 BMW 740li است. از آنجایی که ماشین سدان نباید خیلی غول پیکر باشد، کوچک تر و سبک تر بودن ماشین نسبت به BMW سری 7  و infinity  یک مزیت است. دست فرمان این ماشین به عنوان یک ماشین اسپرت بسیار تیز و سریع است. در ادامه بعد از رانندگی با این ماشین، اطلاعات بیشتری از 535i ، در اختیار شما قرار خواهیم داد. این بررسی با راندان ماشین 535i از لوس آنجلس تا لاس وگاس و بازگشت از آنجا انجام شده است. ما این ماشین را در بزرگراه ها، جاده های شنی، شیب های تند، ترافیک و خیابان های داخل شهری تست کردیم تا یک بررسی کامل در اختیار شما کاربران قرار دهیم.

موتور Turbo engine این BMW که 6 سیلندر نیز هست، 3.0 لیتری است. سر پیچ ها این ماشین خیلی نرم عمل می کند و کسانی که عقب نشسته اند را به اطراف پرتاپ نمی کند. البته در مقایسه با Audi A8 ، می توان گفت 535i خیلی هم نرم دور نمی زند.

audi-a8-3-650x354

Audi A8

ولی این مقایسه منصفانه نیست. چراکه هزینه Audi A8 مانند BMW سری 7 بوده و با 535i قابل مقایسه نیست. البته نباید این نکته را نادیده گرفت که نشستن پشت فرمان 535i و طی کردن مسیر طولانی به لاس وگاس ما را خسته و کوفته نکرد. زیرا صندلی های جلو به خوبی و بسیار راحت طراحی شده اند.

طراحی و استایل

اگر شما به دنبال یک ماشین سدان می گردید که جاده را به نرمی طی کند و ماشین تند و تیز تری نسبت به سایر سدان ها داشته باشید، 535i مناسب شماست. اگرچه ظاهر ماشین سلیقه ای است، ولی ما می خواهیم این ماشین را با چند ماشین دیگر مقایسه کنیم و برتری هر کدام را بسنجیم.

از نظر ما، Infiniti M37x که پیش تر تصویری از آن را مشاهده کردید، ظاهر پرابهت تری نسبت به این ماشین دارد. ولی این ماشین ظاهر اروپایی و اسپورتی دارد که شاید مورد پسند همه نباشد. در واقع وقتی ما سوار M37x بودیم احساس می کردیم دراماکن شلوغ افراد بیشتری برای دیدن نوع و مدل ماشین، به سمت ماشین ما جذب می شوند (این هم یکی از جنبه های بررسی است که شاید برای کاربران جوان تر مهم باشد و باید به آن اشاره کرد).

bmw-535i-4-650x365

داخل ماشین 535i بیشتر حالت خانوادگی دارد و سازنده این ماشین سعی نکرده آن را به اندازه M37x لوکس کند. به همین علت است که نشستن روی صندلی عقب این ماشین ممکن است شما را  کمی دچار بدن درد کند. با وجود تمام جوانب ،ما این حالت خانوادگی ماشین را هم می پسندیم. زیرا به اندازه کافی لوکس هست که نظر شما را به خود جلب کند.

535i با برنامه iDrive برای کنترل استریو و پاسخ گویی به تلفن نیز، هماهنگ است.

idrive1

این ماشین 10 حالت برای تنظیم صندلی دارد. کانکتور iPhone که 400$ دلار می ارزد، روی ماشینی که برای تست به ما داده شده، نصب است.

گالری عکس زیر طراحی خارجی  BMW 2011 535i را به شما نمایش می دهد.

 

هیجان رانندگی و قیمت

BMW 353i با توجه به آپشن هایش بین 46,000$ تا 68,000$ دلار قیمت دارد. مدلی که ما امتحان کردیم آپشن های زیادی داشت. در حقیقت، BMW 535i مورد بررسی ما که 60,255$ دلار قیمت دارد، اما چند تکنولوژی که یک ماشین در این قیمت باید داشته باشد را ندارد. به طور مثال "اخطار زمان حرکت در جای کم" برای جلوگیری از تصادفات جزئی هنگامی که در کوچه های تنگ حرکت می کنید یا از بین دو ماشین رد می شوید. همچنین تکنولوژی "نمایش نقاط کور" نیز از جمله مواردی است که در مدل قابل مقایسه یعنی infinity M37x وجود دارد.

یکی از تکنولوژی های به کار رفته در 535i این است که می تواند "علامت های محدودیت سرعت" را بخواند و سرعت را به صورت اتوماتیک کم کند. البته این آپشن روی ماشین ما نصب نشده بود تا آن را بررسی کرده و نتیجه را بازگو کنیم.

چراغ ترمزهای این BMW با فشار پای شما هماهنگ است. هرچه بیشتر روی ترمز ها فشار وارد کنید، چراغ ها پررنگ تر می شوند.

bmw-535i-8

این ماشین همچنین دارای تکنولوژی نور Xenon نیز هست. این تکنولوژی در شب اجسام منحنی شکل درون جاده را یافته و قبل از برخورد ماشین به این اجسام به راننده تذکر می دهد.

xenon

زمانی که معکوس می کشید، این ماشین یک منظره هوایی از خود را نمایش می دهد.دوربین ها اطراف ماشین به خوبی کار گذاشته شده اند و iDrive هم با کنار هم چیدن تصاویر حاصل از این دوربین ها، یک جفت چشم عقاب در اختیار شما قرار می دهد. چراکه شما قادرید همه چیز های اطراف ماشین را مشاهده کنید.

به طور مثال زمان پارک ماشین با استفاده از دوربین ها و برنامه iDrive راحت تر از هر ماشین و دوربین دیگری قادر خواهید بود ماشین را پارک کنید. تصاویر دوربین 535i از تصاویر infinity EX35  کاملا بهتر و رنگی تر است. در شب و تاریکی نیز دوربین این ماشین قابلیت "دید در شب" را دارد تا داخل پیاده رو پارک نکنید یا به جدول کنار خیابان برخورد نکنید.

به شما پیشنهاد می کنم، پیش از مطالعه ادامه این بررسی، گالری عکس طراحی داخلی BMW 535i را نیز مشاهده کنید.

BMW 535i زیبا و خوش دست ما شاید چند تکنولوژی کمتر از Infinity M37x داشته باشد ولی در عوض تکنولوژی های جذاب دیگری دارد. این ماشین دارای سنسور مخصوص باران است تا برف پاک کن آن هنگام ریزش باران، به طور اتوماتیک شروع به کار کند. علاوه بر این روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ های ماشین،  Cruise Control و Stability Traction Control نیز از جمله ویژگی های این ماشین است.

Cruise Control که همه سدان های خوب باید این قابلیت را داشته باشند، به معنی این است که راننده محدودیت سرعتی را برای ماشین مشخص می کند و ماشین در طول مسیر یک حرکت یکنواخت (با سرعتی که تقریبا ثابت است) خواهد داشت و از سرعتی که راننده برای آن اعلام کرده تجاوز نخواهد کرد.

Stability Traction Control نیز به سادگی در تصاویر زیر قابل مشاهده است.

Stability-Control2Stability-Control

 

به طور کل، تکنولوژی های به کار رفته در این ماشین همانند تکنولوژی های به کار رفته در Cadilac CTS Coupe است که تصویر آن را در زیر مشاهده می کنید.

Cadillac--CTS-Coupe

ولی تکنولوژی های infinity M37x پیشرفته تر از تکنولوژی های  BMW 535i 2011 است. اما آیا رانندگی و خوش دست بود ماشین به تکنولوژی های به کار رفته در آن محدود می شود؟ پاسخ منفی است. شاید ماشین هایی همچون Infinity M37x دارای تکنولوژی های پیشرفته تری باشند ولی این ماشین از تمام ماشین ها در این رنج قیمت بهتر و خوش دست تر بوده و اگر قرار باشد ما یکی را برای خرید انتخاب کنیم حتما 535i را انتخب می کردیم. البته بعد از Audi A8 (که تصویر آن را در پایین مشاهده می کنید) که البته قیمت بالاتری نسبت به این مدل دارد و مقایسه کردنش با این ماشین منصفانه نیست.

audi-a8-3-650x354

در ادامه مشخصات بیشتر این ماشین دوست داشتنی ذکر شده است:

  در صورتی که این بررسی مورد پسند شما بوده و یا قصد تهیه ماشین دیگری را دارید، در بخش نظرات، به ما اطلاع دهید تا ماشین مورد نظر شما را با کمک سایت های بزرگ بررسی و مقایسه ماشین ها، بررسی کنیم.

    منابع: Digitaltrends| Cnet|CaranDriver

    لوگوی پدال

    وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

      دیدگاه
    کاراکتر باقی مانده