۶ موتورسیکلت برتر با حجم پیشرانه ۳۰۰ سی‌سی

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
مطالعه 5 دقیقه
در مقاله‌ی پیش‌رو با ۶ موتورسیکلت برتر با حجم پیشرانه ۳۰۰ سی‌سی آشنا می‌شویم.

بسیاری بهترین موتورسیکلت‌های کم حجم را نمونه‌های ۲۵۰ سی‌سی می‌دانند و برخی نیز معتقدند که مدل‌های ۴۰۰ سی‌سی بهترین موتورسیکلت‌های کم حجم هستند. بعضی از طرفداران موتورهای سنگین نیز نمونه‌های ۶۰۰ سی‌سی را به‌عنوان بهترین گزینه‌های کم حجم معرفی می‌کنند که چندان منطقی نیست. در این بین افرادی هستند که موتورسیکلت‌های با حجم موتور ۳۰۰ سی‌سی را بهترین گزینه در کلاس کم حجم‌ها می‌دانند.

موتورسیکلت‌های ۳۰۰ سی‌سی برای افراد تازه‌کار و سوارکارانی که به‌تازگی موتورسواری را شروع کرده‌اند نیز بسیار مناسب هستند. در ادامه به معرفی ۶ موتورسیکلت ۳۰۰ سی‌سی برتر خواهیم پرداخت که از کلاس‌های گوناگون انتخاب شده‌اند و می‌تواند مفید باشد. 

۱. هوندا CB300R 

هوندا یکی از سازندگان موتورسیکلت است که نسخه‌های زیادی را با حجم موتور ۳۰۰ سی‌سی تولید می‌کند. پیشرانه‌ی ۲۸۶ سی‌سی مورد استفاده در مدل CB300R در سه مدل موتورسیکلت دیگر نیز استفاده شده است. اگر کسی از طرح مدرن کلاسیک CB300R خوشتان نیاید، هوندا مدل CB300F را هم دارد. دوستداران موتورسیکلت‌های اسپرت نیز می‌توانند مدل CBR300R را انتخاب کنند. هوندا CBR300R از نظر ظاهری شباهت زیادی با برادر بزرگ خود یعنی CBR1000R دارد و همین بر جذابیت آن می‌افزاید و این مدل را تبدیل به یکی از جذاب‌ترین موتورسیکلت‌های سبک بازار می‌کند. امکانات مدل یادشده با وجود قیمت کمتر از ۵ هزار دلاری آن بسیار خوب ارزبابی می‌شود. مواردی از قبیل دوشاخ جلوی ۴۱ میلیمتری، کمک فنرهای ارتقایافته‌ی Showa و کالیپرهای ترمز رادیال، برخی از امکانات هوندا CBR300R هستند. 

۲. هوندا Rebel 300

گزینه‌ی دوم فهرست نیز ساخت هوندا است و این تنوع بالای محصولات هوندا در کلاس ۳۰۰ سی‌سی را نشان می‌دهد. هوندا ربل از دهه‌ی ۱۹۸۰ تولید می‌شود. بسیاری از خریداران از موتور کوچک نسخه‌ی ۲۵۰ سی‌سی هوندا ربل رضایت نداشتند و به همین جهت هوندا یک موتور ۲۸۶ سی‌سی تک سیلندر را روی این مدل نصب کرد. هوندا ربل در نسخه‌ی ۵۰۰ سی‌سی نیز در بازار موجود است. قیمت مدل ۳۰۰ سی‌سی موتورسیکلت کروزر هوندا از ۴۳۹۹ دلار شروع می‌شود و با پرداخت ۳۰۰ دلار بیشتر می‌توان نسخه‌ی مجهز به ABS را نیز خریداری کرد. هوندا ربل در کل یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که موتورسواری را تازه شروع کرده‌اند. 

۳. کاوازاکی Versys-X300

کاوازاکی Versys-X300 یکی از لذت‌بخش‌ترین موتورسیکلت‌ها برای تفریح کردن است. این موتورسیکلت توانایی بسیار خوبی در جنگل و بیابان دارد. کاوازاکی Versys-X300 را در حقیقت باید یک موتورسیکلت همه کاره دانست که می‌توان با آن مسافت‌های زیاد را نیز پیمود. پیشرانه‌ی ۲ سیلندر  ۲۹۶ سی‌سی کاوازاکی بسیار خوب کار می‌کند. اگر از علاقه‌مندان موتورسیکلت‌های ادونچر هستید؛ ولی نمی‌خواهید به سراغ گزینه‌های پرحجم و گران‌قیمت بازار بروید، کاوازاکی Versys-X300 با قیمت پایه‌ی ۵ هزار و ۳۹۹ دلار بهترین گزینه است.

۴. یاماها R3

یاماها به‌تازگی مدل R3 را ارتقا داده است. این موتورسیکلت در ابتدا برای رقابت با مدل‌های اسپرت ۳۰۰ سی‌سی موجود در بازار ساخته شد. یاماها را باید یکی از آخرین موتورسیکلت‌سازانی دانست که به سمت موتورسیکلت‌های سبک حرکت کردند. در حقیقت یاماها پس از مشاهده‌ی موفقیت کاوازاکی و هوندا در این بازار تصمیم به ورود به بازار موتورسیکلت‌های سبک گرفت. یاماها R3 اخیرا در بخش‌ دو شاخه اصلاحاتی را تجربه کرده و ظاهر آن نیز به مدل‌های بزرگ‌تر R6 و R1 نزدیک‌تر شده است. در قبال چنین بهینه‌سازی‌هایی، قیمت این موتورسیکلت از سال ۲۰۱۸ تا امروز تغییری نکرده و همچنان با قیمت پایه‌ی ۴ هزار و ۹۹۹ دلار به بازار عرضه می‌شود. 

۵. KTM 390 Duke

یکی پرطرفدارترین موتورسیکلت‌های فهرست پیش‌رو، KTM 390 Duke محسوب می‌شود. گرچه این مدل نیز یک موتورسیکلت مناسب تازه کارها و موتورسواران کم تجربه به‌حساب می‌آید؛ ولی سازنده به جزئیات آن دقت زیادی کرده و توانایی‌های حرکتی فراتر از کلاس را به آن بخشیده است. پیشرانه‌ی تک سیلندر این مدل ۳۷۳ سی‌سی حجم دارد و اصولا نباید در این فهرست قرار می‌گرفت؛ اما باید اعتراف کرد که دوک با داشتن نمایشگر TFT، ترمز ABS  قابل تنظیم در سه حالت، گشتاور بالا و فنرهای WP شایستگی قرارگیری در فهرستمان را دارد. موتورسیلکت جذاب KTM با قیمت پایه‌ی ۵ هزار و ۲۹۹ دلار قابل خریداری است. 

۶. بی‌ام‌و G310GS

بی‌ام‌و G310GS آلمانی در مقایسه با کاوازاکی ورسیس ایکس ۳۰۰ و رویال انفیلد هیمالیان که اصلی‌ترین رقبایش هستند، عملکردی قابل تحسین دارد. بی‌ام‌و با قیمت پایه‌ی ۵ هزار و ۶۹۵ دلار یکی از زیباترین موتورسیکلت‌های آفرود بازار است. 

کاوازاکی نینجا ۴۰۰ 

گرچه کاوازاکی نینجا ۴۰۰ با حجم موتور ۳۹۹ سی‌سی نباید در فهرست ۳۰۰ سی‌سی قرار گیرد؛ اما چون KTM نیز حجم موتور بیشتری داشت و در فهرست قرار گرفت، پس باید در اینجا نیز از حجم موتور بیشتر کاوازاکی چشم‌پوشی کرد. کاوازاکی نینجا ۴۰۰ شایستگی زیادی دارد و هم موتورسواران با تجربه و هم موتورسواران تازه‌کار از سواری با آن لذت زیادی می‌برند. پیشرانه‌ی ۲ سیلندر ۳۹۹ سی‌سی کاوازاکی قطعا بهترین بخش آن است و قدرت بسیار خوبی را ارائه می‌دهد. عملکرد موتورسیکلت کاوازاکی برای هر موتورسواری با هر میزان تجربه مناسب به‌نظر می‌رسد.

مطالب مشابه

نظرات