برجسته‌ترین مدل‌های سفارشی جیپ گلادیاتور ۲۰۱۹

برجسته‌ترین مدل‌های سفارشی جیپ گلادیاتور ۲۰۱۹

جیپ گلادیاتور که از آن به‌عنوان نسخه‌ی پیکاپ رانگلر یاد می‌شود، به‌اعتقاد بسیاری از کارشناسان بهترین وانت آفرود بازار است. جیپ براساس مدل گلادیاتور چند مدل جدید دیگر را رونمایی کرده که توانایی‌های ویژه‌ای در آفرود دارند.

جیپ همچنان به سنّت دیرینه‌ی خود، یعنی رونمایی خودروهای مفهومی آفرودی پایبند مانده است. در آستانه‌ی رویداد آفرودی Easter Jeep Safari، جیپ ۶ خودرو مفهومی جدید رونمایی کرده است. امسال رویداد جیپ سافاری ویژه خواهد بود؛ چون جیپ مدل جدیدی هم به سبد محصولاتش اضافه کرده است. این مدل جیپ گلادیاتور است که از آن به‌عنوان نسخه‌ی پیکاپ رانگلر یاد می‌کنند. خودروهای مفهومی جدید جیپ براساس جیپ گلادیاتور ساخته شده‌اند؛ اما یکی از آن‌ها براساس مدل ۱۹۶۰ است و شباهت ظاهری زیادی به وانتی دارد که ما در ایران با نام «سیمرغ» می‌شناختیم. درادامه، این ۶ خودرو مفهومی را معرفی می‌کنیم.

۱. جیپ گلادیاتور Wayout

Jeep Gladiator Wayout Concept

اولین مدل نسخه‌ای از گلادیاتور به‌نام Wayout است. جیپ گلادیاتور Wayout خودرویی بیابان‌نورد است که با آن می‌توانید به دلِ بیابان بزنید و حتی شب را نیز در آنجا بگذرانید. چادری دونفره در بالای این خودرو تعبیه شده که محل جای‌گذاری آن دقیقا در بالای محفظه‌ی بار است. بدین‌ترتیب، دیگر سرنشینان حتی به خوابیدن روی زمین نیز نیازی نخواهند داشت و در بالای خودرو استراحت می‌کنند.

Jeep Gladiator Wayout Concept

برای اینکه سرنشینان این مدل در روز و زیر آفتاب سوزان بیابان از سفر خود لذت ببرند، سایبانی در یک سمت خودرو نصب شده و در شب نیز اگر بخواهید زیر سایبان بنشینید، از سیستم نورپردازی بهره می‌برد. جیپ گلادیاتور Wayout برای اینکه حداکثر کارایی را در بیابان داشته باشد، به دو عدد مخزن سوخت خارجی در قسمت بار، سیستم تعلیق تقویت‌شده با ارتفاع بیشتر، اسنورکل، رینگ‌های ۱۷ اینچی فولادی و لاستیک‌های ۳۷ اینچی مجهز شده است. این خودرو از پمپ باد هم برخوردار است و می‌توانید هر زمان بخواهید، باد لاستیک‌ها را تنظیم کنید. خروجی این سیستم باد هم روی بدنه تعبیه شده تا استفاده از آن آسان باشد.

۲. جیپ گلادیاتور Flatbill

Jeep Flatbill Concept

جیپ گلادیاتور Flatbill آفرودری حرفه‌ای است. سپر این خودرو ارتفاع کمتری دارد تا زاویه‌ی ورود به شیب آن بیشتر باشد. گِل‌گیرهای این مدل نیز در ارتفاع بالاتری قرار دارند تا سیستم تعلیق بیشتر بازی کند. از تغییرات ظاهری این نسخه باید به کاپوت فیبرکربن با ورودی‌های هوای اضافی اشاره کرد.

Jeep Flatbill Concept

تغییرات بخش فنی این وانت محور عقب و جلوی برند Dynatrac Pro-Rock 60 و کیت افزایش ارتفاع و کمک فنرهای تقویت‌شده را شامل می‌شوند که می‌توانند از پس سخت‌ترین ضربات نیز بربیایند. قطر رینگ‌های این جیپ ۲۰ اینچ و قطر لاستیک‌های آن نیز ۴۰ اینچ است. قسمت بار این نسخه می‌تواند دو موتورسیکلت کراس را حمل کند و شیبی نیز در عقب وانت برای سوار و پیاده کردن موتورسیکلت‌ها تعبیه شده است.

۳. جیپ گلادیاتور M-715 Five Quarter

Jeep M-715 Five Quarter Concept

طراحی جیپ گلادیاتور M-715 Five-Quarter به جیپ M715 شباهت زیادی دارد. جیپ M715 خودرویی نظامی بود که در اواخر دهه‌ی ۱۹۶۰، تولید می‌شد. نام این مدل به توانایی حمل بار یک و یک‌چهارم تنی آن مربوط‌ است. با اینکه این مدل در زیر پوسته‌ی خود جیپ گلادیاتور است، تمام بخش جلویی و عقبی بدنه از فیبرکربن ساخته شده‌اند. فضای بار این مدل هم با طول ۱.۸ متر از آلومینیوم ساخته شده است. چراغ‌های اصلی در این مدل، از نوع HID هستند که از نورپردازی اضافی LED بهره می‌برند. چراغ‌های عقبی اصلی M-715 نیز به انواع LED تغییر داده شده‌اند.

Jeep M-715 Five Quarter Concept

برای توانایی‌های خارج جاده‌ای مدل M-715 به اکسل Dynatrac Pr-rock 60 در جلو و Dynatrac Pro-rock 80 در عقب مجهز شده است. رینگ‌های ۲۰ اینچی با لاستیک‌های ۴۰ اینچی روی خودرو سوار شده‌اند. غافل‌گیری اصلی اما در زیر کاپوت این مدل است؛ جایی که به‌جای پیشرانه‌ی ۳.۶ لیتری V6 استاندارد جیپ از پیشرانه‌ی V8 سوپرشارژر دار ۶.۲ لیتری متعلق به دوج هلکت استفاده شده است. این پیشرانه می‌تواند ۷۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند.

۴. جیپ گلادیاتور J6

Jeep Gladiator J6

جیپ گلادیاتور در بازار، تنها به‌صورت چهاردر عرضه می‌شود؛ اما مدل مفهومی J6 دودر دارد. طراحان این مدل قصد داشتند با این کار ظاهر J6 را شبیه به جیپ Honcho مدل ۱۹۷۸ کنند.

Jeep Gladiator J6

حذف دو در عقب در این مدل باعث افزایش طول جای بار شده‌ است. طراحان در این مدل از رول‌بار و چراغ‌های LED و سپرهای متفاوت جلو و عقب استفاده و درنهایت، کیت افزایش ارتفاع هم روی خودرو سوار کرده‌اند. رینگ‌های پنج‌پر کلاسیک این خودرو ۱۷ اینچی هستند و روی آن‌ها لاستیک‌های ۳۷ اینچی سوار شده‌اند.

۵. جیپ گلادیاتور JT Scrambler

Jeep Gladiator JT Scrambler

پیش از آنکه جیپ گلادیاتور به‌صورت رسمی رونمایی شود، بسیاری از رسانه‌ها حدس می‌زدند این مدل با نام Scrambler به بازار خواهد آمد؛ چون جیپ در دهه‌ی ۱۹۸۰، خودرویی با همین نام تولید می‌کرد که براساس جیپ CJ-7 ساخته شده بود. حالا این مدل مفهومی برای زنده‌کردن نام همان خودرو تولید شده است.

Jeep Gladiator JT Scrambler

رنگ‌آمیزی جیپ JT Scrambler درست مانند خودرو قدیمی است و همان طرح و خطوط نارنجی روی بدنه به‌چشم می‌خورند. زیر این مدل رینگ‌های ۱۷ اینچی با لاستیک‌های ۳۷ اینچی سوار شده‌اند و کیت افزایش ارتفاع قد خودرو را افزایش داده است. در قسمت بار این خودرو، رول‌بار و چراغ‌های LED نصب شده‌اند.

۶. جیپ گلادیاتور Gravity

Jeep Gladiator Gravity Concept

جیپ گلادیاتور Gravity خودرویی تخصصی برای صخره‌نوردی است. این مدل هم به کیت افزایش ارتفاع مجهز است و روی رینگ‌های ۱۷ اینچی آن لاستیک‌های ۳۵ اینچی سوار شده‌اند. در طرفین مدل Gravity، جایگزین‌شدن درها با لوله‌های حفاظتی را شاهد هستیم و چراغ LED بزرگ ۷ اینچی روی سپر جلو نصب شده است. برای نورپردازی بیشتر روی ستون A هم پروژکتور ۵ اینچی قرار گرفته است.

Jeep Gladiator Gravity Concept

رانندگی با جیپ گلادیاتور Gravity به‌دلیل نبود سقف و درها تجربه‌ی متفاوت و جالبی است. در بخش عقبی نیز، فضای بار به دو قسمت تقسیم شده که یکی از آن‌ها جعبه‌هایی برای قراردادن وسایل دارد. جیپ برای تکمیل فهرست خود برخی لوازم اضافی نیز رونمایی کرده که وینچ ضدآب و رینگ‌های مخصوص آفرود و قطعات ارتقای سیستم تعلیق را شامل می‌شوند.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده