ارزان‌ترین خودروهای دنیا با قدرت بیش از ۵۰۰ اسب بخار

ارزان‌ترین خودروهای دنیا با قدرت بیش از ۵۰۰ اسب بخار

برای آشنایی با ارزان‌ترین خودروهای بازار جهانی که از پیشرانه‌ای با قدرت بیش از ۵۰۰ اسب بخار استفاده می‌کنند، همراه زومیت باشید.

قدرت پیشرانه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید خودرو، به‌خصوص در میان طرفداران اهل سرعت و رانندگی تهاجمی است. قدرتمند بودن خودرو به معنی قیمت بالاتر آن است که خود عامل مهمی در فروش جهانی محسوب می‌شود. در این برندهای خودروساز، معمولاً آمریکایی‌ها با در اولویت قرار دادن قدرت بالا و قیمت مناسب، نظر طرفداران را جلب می‌کنند.

Alfa Romeo

درواقع خودروسازان آمریکایی با تمرکز ویژه بر قدرت پیشرانه و حذف یا کم رنگ کردن برخی موارد مانند کیفیت متریال کابین، سیستم تعلیق پیچیده، مصرف سوخت مناسب و استهلاک کم‌تر مدل‌های پرقدرت با قیمت مناسب تولید می‌کنند. البته در سال‌های اخیر محصولات آمریکایی کیفیت بهتری پیدا کرده‌اند و در مقابل اروپایی‌ها نیز خودروهای قدرتمند با قیمت مناسب‌تر تولید می‌کنند. در این مقاله به معرفی ارزان‌ترین خودروهای بازار جهانی که به‌لطف پیشرفت مهندسی ساخت خودرو بیش از ۵۰۰ اسب بخار قدرت دارند، می‌پردازیم. جای تعجب نیست که نیمی از این فهرست در اختیار خودروهای آمریکایی قرار گرفته است. ترتیب خودروها بر اساس قیمت است.

۱- فورد موستانگ شلبی GT350

فورد موستانگ GT350 2016

قدرت پیشرانه: ۵۲۶ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۵۸ هزار و ۱۴۰ دلار

کد شلبی GT350 اولین بار در سال ۱۹۶۵ به پونی‌کار موستانگ (با تلفظ صحیح انگلیسی ماستنگ) اضافه شد. این مدل‌ها که در بین طرفداران به «کبرا» معروف هستند تا به‌امروز در کنار جدیدترین نسل از فورد موستانگ قرار داشته‌اند. جدیدترین نسل از فورد موستانگ شلبی GT350 در سال ۲۰۱۶ با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۵.۲ لیتری ملقب به Voodoo رونمایی شد. GT350 که در مقایسه با GT500 با تمرکز بیشتر بر رانندگی پیست ساخته شده است، رقبایی چون شورولت کامارو Z28، پورشه 911 GT3 و بی‌ام‌و M4 را در برابر خود دارد. علاوه بر قدرت ۵۲۶ اسب بخار و گشتاور ۵۸۲ نیوتن‌متر، شلبی GT350 با کیت بدنه‌ی اختصاصی و تیونینگ سیستم تعلیق از موستانگ استاندارد جدا می‌شود.

۲- شورولت کامارو ZL1

کامارو ZL1

قدرت پیشرانه: ۶۵۰ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۶۳ هزار و ۷۹۵ دلار

رقیب همیشگی فورد موستانگ، پونی‌کار شورولت کامارو در نسخه‌ی ZL1 با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۶.۲ لیتری سوپرشارژ سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. ZL1 با قدرت ۶۵۰ اسب بخار و گشتاور ۸۸۰ نیوتن‌متر در زمانی کمتر از ۳.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. شورولت کامارو که در حال حاضر در نسل ششم خود عرضه می‌شود در نسخه‌ی ZL1 به کیت بدنه‌ی آیرودینامیک و ظاهر تهاجمی‌تر مجهز شده است.

۳- دوج چلنجر SRT هلکت

Dodge Challenger / دوج چلنجر

قدرت پیشرانه: ۷۰۷ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۶۷ هزار و ۳۴۰ دلار

نسل سوم دوج چلنجر (با تلفظ صحیح انگلیسی داج) در سال ۲۰۰۸ رونمایی شد که تا به‌امروز در نسخه‌های مختلف با قدرت‌ و قیمت‌های متفاوت به بازار عرضه شده است. چند دهه پیش بود که جنرال موتورز نسل چهارم شورولت کامارو و پونتیاک فایربرد را با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۵.۷ لیتری و قدرت ۲۷۵ اسب بخار عرضه کرد. در آن روز‌ها هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که در سال ۲۰۱۵، چلنجر با قدرت ۷۰۷ اسب بخار مجاز به تردد در جاده‌های عمومی باشد.

نسخه‌ی SRT Hellcat دوج چلنجر همانند مدل سدان چلنجر و جیپ گرندچروکی ترک هاوک، از پیشرانه‌ی ۶.۲ لیتری هلکت با گشتاور ۸۸۱ نیوتن‌متر استفاده می‌کند تا در زمان ۱۰.۸۵ ثانیه مسیر درگ ۴۰۰ متری را طی کند. نسبت قدرت به وزن این پونی‌کار پرقدرت با قیمت کمتر از ۷۰ هزار دلار، معادل ۲.۸۱ کیلوگرم بر هر اسب بخار است. دوج در سال ۲۰۱۸ با عرضه‌ی نسخه‌ی چلنجر دیمون، نسل سوم این مدل پرطرفدار را به کمال رساند.

۴- دوج چارجر SRT هلکت

دوج چارجر / Dodge Charger

قدرت پیشرانه: ۷۰۷ اسب بخار

قیمت مدل پایه:‌۶۹ هزار و ۳۴۰ دلار

همانند چلنجر، مدت زیادی از عرضه‌ی نسل دوم سدان چارجر در سال ۲۰۱۱ می‌گذرد. چارجر در سال ۲۰۱۵ یک فیس‌لیفت دریافت کرد تا برای عرضه‌ی چند نسخه‌ی مختلف دوام داشته باشد. نسخه‌ی SRT Hellcat چارجر محصول سال ۲۰۱۵ ، همانند چلنجر از پیشرانه‌ی V8 هلکت با قدرت ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور ۸۸۱ نیوتن‌متر استفاده می‌کند. دوچ چارجر SRT هلکت یکی از سریع‌ترین سدان‌های موجود در بازار جهانی است.

۵- مرسدس‌بنز AMG C63 S سدان

Mercedes-AMG C63 S

قدرت پیشرانه: ۵۰۲ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۷۴ هزار و ۶۹۵ دلار

ارزان‌ترین خودروی اروپایی با قدرت بالای ۵۰۰ اسب بخار، نسل چهارم C کلاس مرسدس‌بنز است. سدان لوکس و پرقدرت مرسدس AMG C63 S از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۴ لیتری بای توربوشارژ با قدرت ۵۰۳ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر استفاده می‌کند. البته باید اعتراف کرد که نسل جدید AMG C63 به‌اندازه‌ی نسل گذشته با پیشرانه‌ی ۶.۲ لیتری تنفس طبیعی جذابیت ندارد.

۶- آلفارومئو جولیا کوادری‌فولیو

Alfa Romeo

قدرت پیشرانه: ۵۰۵ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۷۵ هزار و ۲۹۵ دلار

سدان ایتالیایی جولیا محصول برند اصیل آلفارومئو یکی از زیباترین خودروهای موجود در بازار جهانی است. جولیا در نسخه‌ی پرفورمنس کوادری‌فولیو دو سیلندر کمتر از AMG C63 S دارد، اما ۲ اسب بخار قدرت بیشتری تولید می‌کند. این عملکرد فوق‌العاده تماماً متوجه پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۲.۹ لیتری توئین توربوشارژ فراری است. آلفارومئو جولیا در مدل استاندارد هم سدانی خواستنی است؛ اما با چسباندن نشان کوادری‌فولیو، شبدر چهاربرگ تیم مهندسی این برند، جولیا به رؤیای شیرین عاشقان دنیای خودرو تبدیل شده است.

۷- شورولت کوروت Z06

شورولت کوروت / Chevrolet Corvette

قدرت پیشرانه: ۶۵۰ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۸۰ هزار و ۵۹۰ دلار

شورولت کوروت در نسخه‌ی استینگری خودروی اسپرت قابل قبولی است که به سادگی می‌توان از آن لذت برد. نسخه‌ی Z06 کوروت C7 مجهز به پیشرانه‌ی ۸ سیلدر V شکل ۶.۲ لیتری سوپرشارژ LT4 نهایت لذتی است که می‌توان با این مدل در آستانه قیمت ۸۰ هزار دلار تجربه کرد. ZR1 جدیدترین نسخه‌ی شورولت کوروت که با ۷۴۵ اسب بخار به‌زودی عرضه خواهد شد.

۸- جگوار F-Pace SVR

Jaguar F-Pace SVR / شاسی‌بلند جگوار F-Pace SVR

قدرت پیشرانه: ۵۷۵ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۸۰ هزار و ۹۸۵ دلار

خودروساز بریتانیایی جگوار لندرور، در چند سال اخیر دو پیشرانه‌ی بی‌نظیر تولید کرده است؛ پیشرانه‌های ۴ سیلندر ۲ لیتری اینجینیوم با قدرت ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۸ سیلندر V شکل ۵ لیتری سوپرشارژ، نیروبخش کراس‌اور لوکس F-Pace SVR. نسخه‌ی SVR جگوار F-Pace حاصل تلاش پارتمان ویژه‌ی این شرکت است که علاوه بر پیشرانه‌ی قدرتمند، سواری اسپرت و کابین مجلل را در اختیار مشتریان قرار داده است.

۹- آلفارومئو استلویو کوادری‌فولیو

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

قدرت پیشرانه: ۵۰۵ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۸۱ هزار و ۵۹۰ دلار

مقامات خودروساز ایتالیایی آلفارومئو جهت بازگشت به بازار جهانی و عرضه‌ی محصولات جذاب، کراس‌اور بی‌نظیر استلویو را رونمایی کردند. استلویو برادر دوقلوی سدان جولیا است که از پیشرانه‌ی V6 فراری استفاده می‌کند. همانند جولیا، نسخه‌ی کوادری‌فولیو از استلویو نهایت تلاش تیم مهندسی این برند را ارائه می‌دهد. صرف نظر از کلاس سدان و شاسی‌بلند، شاید انتخاب بین جولیا و استلویو از مشکل‌ترین انتخاب‌های ممکن باشد.

۱۰- مرسدس‌بنز AMG GLC63 S کوپه

Mercedes-AMG GLC63 S Coupe

قدرت پیشرانه: ۵۰۳ اسب بخار

قیمت مدل پایه: ۸۱ هزار و ۷۴۵ دلار

مرسدس بنز در GLC کلاس مدل‌های مختلفی عرضه می‌کند. مدل GLC63 S در کلاس خودروهای شاسی‌بلند-کوپه قرار می‌گیرد که به لطف پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۴ لیتری بای توربوشارژ AMG با قدرت بیش از ۵۰۰ اسب بخار، گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر و زمان ۳.۳ ثانیه در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. AMG GLC63 S با طراحی بحث برانگیز، فقط در زمان ۱۱.۷ ثانیه مسیر درگ ۴۰۰ متری را طی می‌کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع caranddriver
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده