طرح‌ مفهومی ابرخودروها در کلاس شوتینگ بریک

طرح‌ مفهومی ابرخودروها در کلاس شوتینگ بریک

استودیو طراحی یازددیزاین طرح‌هایی از چهار ابرخودرو منتشر کرده است که در قالب مدل‌های شوتینگ بریک طراحی شده‌اند. 

ابرخودروهایی مثل مک لارن P1 GTR با اینکه می‌توانند در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسند و یک خودروی کامل برای مسابقات و پیست باشند، اما هیچوقت خودروی مناسبی برای یک مسافرت طولانی نخواهند بود.

استودیو طراحی یازددیزاین که در لندن واقع شده است، طرح‌های گرافیکی‌ای را منتشر کرده که به نظر می‌رسد مشکل فضای ناکافی در این ابرخودروها را حل کرده است. در این طرح‌ها، پورشه 918 اسپایدر، فراری FXX K و مک لارن P1 GTR به شکل مدل‌های شوتینگ بریک طراحی شده‌اند.

واژه‌ی شوتینگ بریک در اصل به خودروهایی اطلاق می‌شود که به شکل واگن ساخته شده‌اند و در بخش عقب خودرو دارای فضای بیشتری هستند. مرسدس بنز CLS Shooting Brake و فراری FF از معروف‌ترین مدل‌های شوتینگ بریک هستند.   

آخرین خودرویی که این استودیو با استفاده از فتوشاپ به شکل شوتینگ بریک طراحی کرده است، بوگاتی شیرون است. بوگاتی شیرون یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان است و بیشتر برای استفاده در پیست و سرعت‌های بالا ساخته شده تا مسافرت‌های طولانی. ساخت یک مدل مناسب برای سفر از بوگاتی شیرون با فضای زیاد در عقب خودرو شاید عجیب به نظر برسد ولی این موضوع باعث نشده است که این استودیو دست به طراحی طرح مفهومی یک نسخه‌ی مناسب برای مسافرت از شیرون نزند.

این که کدام یک از این چهار طرح جذاب‌تر از بقیه هستند بستگی به سلیقه‌ی هر شخص دارد و نمی‌توان با قطعیت درباره‌ی آن صحبت کرد اما به نظر می‌رسد طرح مربوط به پورشه 918 اسپایدر از جذابیت کمتری نسبت به بقیه طرح‌ها برخوردار باشد. 

ساخت نسخه‌های شوتینگ بریک از این ابرخودروها در دنیای واقعی، بسیار دور از ذهن است و مطمئنا این خودروسازان برنامه‌ای برای انجام دادن چنین کاری برای ابرخودروهایشان نخواهند داشت ولی تصور کردن و طراحی ابرخودروها در اشکال مختلف جالب و گاهی برای خودروسازان الهام بخش است. 

شما کدام طرح را بیشتر می‌پسندید؟

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده