تسلا موتورز و ۱۴ نکته‌ای که درباره‌ی آن نمی‌دانستید

تسلا موتورز و ۱۴ نکته‌ای که درباره‌ی آن نمی‌دانستید

تسلا (Tesla) و ایلان ماسک در راس خبرهای مهم سال‌های اخیر دنیای تکنولوژی بودند فردی که حالا همه او را شخصی آرمان‌گرا و یکی از قدرت‌های تکنولوژی در دنیا می‌شناسند. کمپانی تسلا پروژه‌های بزرگی در دست دارد که هر کدام از آنها می‌تواند زندگی بشریت را به طورکلی تغییر دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا حقایقی جالب از این شرکت فوق‌العاده را برایتان بازگو کنیم.

احتمالا میدانید که کمپانی تسلا موتورز در واقع سازنده‌ی خودروی لوتوس الیز برقی است. اما آیا میدانستید ایده‌ی نامگذاری این کمپانی بعد از اختراعات برقی و هوشمند نیکلا تسلا طی یک قرار ملاقات در دیزنی‌لند شکل گرفت؟ یا از این مسئله خبر داشتید که فردی که مسئول ساخت بدنه‌ی مدل S بود قبلا فنربندی‌های آخرین نسل فورد GT را انجام داده بود؟ البته در این میان, حقایق جالب دیگری هم هست که احتمالا از آن‌ها بی‌خبر هستید. در ادامه به ۱۴ نکته اشاره میکنیم که قبلا دربارهی تسلا نشنیده بودید.

۱.جر و بحث داغی درباره‌ی این مسئله وجود داشت که پایه‌گذار تسلا چه کسی بود

تسلا ایلان مساک

بی‌اغراق باید گفت زمانی که مارتین ابرهارد٬ که در شکل‌گیری تسلا نقش بسزایی داشت، زمینه‌های بیرون آمدن خود را از این کمپانی فراهم ساخت٬ این مسئله اصلا جالب و خوشایند نبود. در حال حاضر و به شکل رسمی٬ اِیلان ماسک مدیرعامل و یکی از پنج بنیانگذار این کمپانی است که جایگاه بالاتری نسبت عضو‌های قدیمی‌تر آن دارد.

۲.اِمبرهارد نام تسلا را طی قرار ملاقاتی در دیزنی‌لند پیشنهاد داد

امبرهارد تسلا

او همراه با همسر فعلی‌اش در رستوران معروف فیلم «دزدان دریایی کارائیب» حضور داشت که نام تسلا برای این شرکت به ذهن وی خطور کرد..

۳.شما نمی‌توانید مدل S را خاموش کنید

تسلا Tesla

این امکان را خواهید داشت تا آن را پارک کنید که در آن مکان، خوردرو به اصطلاح به خواب می‌رود؛ درست همانند لپتاپ‌ها، زمانی که درِ آن را می‌بندید.

۴.مدل S دارای پوشش زرهی است

تسلا Tesla

صفحه‌ای از جنس تیتانیوم A در زیر خودرو قرار دارد و از حوادثی که ممکن است در سرعت بالا به خاطر برخورد باتری با سنگ، دست‌انداز یا صخره‌ای روی دهد٬ محافظت میکند.

۵.خودرو‌های تسلا به سیستم تعلیق تطبیق‌پذیر مجهز هستند

تسلا Tesla

در شرایطی که راننده می‌تواند به خودرو دستور دهد تا در جاده‌های خاص به اندازه‌ی ۳ سانت بالاتر بیاید٬ مدل S میتواند این نکته را به شما یادآوری کند که این کار را قبلا در چه زمانی انجام دادید و به طور خودکار برای مسیرهای بسیار ناهموار آن را تکرار کند.

۶.خودرو‌های تسلا توسط بهترین مهندسان جهان توسعه داده شد

تسلا Tesla

برای مثال٬ سرپرست گروه شاسی، مسئول طراحی و ساخت فنربندی آخرین نسل فورد GT هم بود و راننده‌ی آزمایشی و تست قابلیت‌های حرکتی خودرو نیز پیش‌تر در لوتوس به همین سمت مشغول به کار بوده است.

۷.مرکز گرانش مدل S تقریبا شبیه آخرین نسل فورد GT است

تسلا Tesla

تقریبا منطقی هم به نظر میرسد٬ چرا که باتری‌های سنگین تسلا در قسمت بسیار پائینی از خودرو قرار گرفته‌اند. البته مقایسه‌ی این‌ خودروها شاید زیاد هم درست نباشد؛ زیرا یکی سوپرخودروی ابدی و بی‌پایان و دیگری خودرویی الکتریکی برای مصرف همه‌روزه است.

۸. کارکرد موتور ۱۶۰۰۰ دور در دقیقه است

تسلا Tesla

درست است که شاید موتور این خودرو پیشرانه‌ی احتراق داخلی نباشد، اما هنوز هم میزان چرخش آن برابر با سطح مسابقات فرمول ۱ است.

۹.جعبه‌دنده‌ی آن تنها یک دنده دارد

تسلا Tesla

به عبارت دیگر٬ باید گفت که این خودرو تنها به یک دنده برای بالا رفتن دور موتور و سرعت نیاز دارد.

۱۰.ضریب درگ مدل S برابر ۰.۲۴ بوده که رقم خوبی است

تسلا Tesla

این عدد واقعا مناسب و خوب است. ضریب درگ خودرو‌های تسلا مدل S از سطح مطلوب سایر خودروسازان جهان نیز بالا‌تر است.

۱۱.خریداران می‌توانند پلاک شخصی خودرو را خودشان انتخاب کنند

تسلا Tesla

از طرفی برگه‌‌ای نیز به خریدار تحویل داده می‌شود که ایده‌های بسیار جالبی برای پلاک اخصاصی اعم از LOL GAS در آن وجود دارد.

۱۲.تسلا تالار مشاهیر هم دارد؛ البته به نحوی متفاوت

تسلا Tesla

اگر شما نخستین فردی هستید که می‌خواهید آسیب‌پذیری سیستم امنیتی در رابطه با خودروهای این برند را گزارش دهید، مسئولین تسلا نام شما را به «تالار مشاهیر محققان امنیتی تسلا» که در حال حاضر ۲۰ عضو دارد اضافه می‌کنند.

۱۳.کل ارزش بازار تسلا موتورز بسیار بالا است

تسلا Tesla

ارزش کلی بازار تسلا بیش از ۲۴ میلیارد دلار و تقریبا نیمی از ارزش بازار جنرال موتورز است. در نظر داشته باشید که تسلا از جنرال موتورز بسیار بسیار کوچک‌تر است.

۱۴.به طور رسمی برنامه‌ی اصلی تسلا، تولید خودرو نیست

تسلا Tesla

تسلا موتورز به جای آنکه با فروش هر محصول سود سرشاری نصیب خویش کند و سیاست پیشرفت پیوسته و پایدار را پیش گرفته تا پس از مدتی در کنار تولید خودرو، به تولید تکنولوژی‌های مختلف بپردازد.

نظر شما در رابطه با تسلا چیست؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید