تکنیک عکاسی انباشت تصویر (Photo Stacking) ابرها را طوری نشان می‌دهد که گویی با قلم‌مو نقاشی شده‌اند!

تکنیک عکاسی انباشت تصویر (Photo Stacking) ابرها را طوری نشان می‌دهد که گویی با قلم‌مو نقاشی شده‌اند!

مت مالوی، عکاسی است که برای خلق تصاویر از تکنیکی جالب بهره می‌برد. تکنیکی که به ما به عنوان مخاطب این امکان را می‌دهد تا بتوانیم در یک فریم گذر زمان را مشاهده کنیم! این تکنیک در دنیای عکاسی انباشت تصویر (Photo Stacking) نام دارد. در ادامه می‌توانید نمونه عکس‌‌های وی را مشاهده نمایید.

تکنیک انباشت تصاویر بیشتر در پرتوگیری از آسمان شب و ستاره‌ها کاربرد دارد. اما اگر از این تکنیک در عکاسی از ابرها استفاده کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ این کاری است که عکاسی به نام مت مالوی انجام می‌دهد. عکس‌های وی که با تکنیک انباشت تصویر از مناظر باز گرفته شده‌اند، ابرها را طوری نشان می‌دهند که گویی با قلم‌مو نقاشی شده‌اند.

مت درباره تکنیک عکاسی خود می‌گوید:

برای خلق چنین تصاویری ابتدا باید استفاده از دوربین تصاویر متوالی به فاصله حدودا ۵ ثانیه (این زمان بسته به این که سوژه چه باشد و همچنین بنا به شرایط نور متفاوت است) را ثبت کرد. سپس من با استفاده از فوتوشاپ چند تصویر گرفته شده را در هم ادغام می‌کنم. این کار را با اولین تصویر ثبت شده آغاز می‌کنم و مابقی تصاویر را در مد Lighten با آن Blend می‌کنم. نتیجه چیزی است که در تصاویر مشاهده می‌شود. وقتی از ستارگان عکس می‌گیریم به خاطر چرخش زمین نتیجه به صورت اشکال مدور خواهد بود و وقتی از ابرها عکس می‌گیرم نتیجه مانند این تصاویر می‌گردند.

به نظرم این یک راه خیلی خوب برای مشاهده زمان است. می‌توان گذشت چند ساعت را در یک تصویر به عینه مشاهده کرد. بی‌شک چشم توانایی انجام این کار را ندارد.

برای دسترسی به سایر عکس‌های این هنرمند خوش‌ذوق می‌توانید به مجموعه تصاویر وی که با تکنیک انباشت تصویر ثبت شده‌اند در فلیکر یا صفخه 500px وی مراجعه نمایید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید