تسلا از تأمین‌کننده سابقش به اتهام «سرقت اسرار تجاری» شکایت کرد

سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸
مطالعه 1 دقیقه
نمای نزدیک لوگو تسلا / Tesla در زیر باران رنگ مشکی و نقره‌ای
تسلا شکایت خود را با هدف دریافت خسارت یک‌ میلیارد دلاری و پس‌گرفتن گواهی‌های ثبت اختراع از تأمین‌کننده‌ی سابقش ثبت کرده است.
تبلیغات

متیوز اینترنشنال، تأمین‌کننده‌ی سابق تسلا، درگیر شکایت حقوقی از سوی این شرکت شده است؛ شکایتی که تسلا در آن، متیوز را به افشای اسرار تجاری مربوط به فناوری تولید باتری‌های الکترود خشک و دزدی اختراع متهم می‌کند.

به گزارش رویترز، متیوز در پاسخ به شکایت تسلا بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که شکایت تسلا یک تاکتیک جدید از سوی این شرکت در راستای قلدری‌های مداومش برای متیوز و تصاحب نادرست مالکیت معنوی تولیدات این شرکت است.

متیوز از سال ۲۰۱۹، صرفاً تأمین ماشین‌آلات تولیدی تسلا را بر عهده گرفته بود؛ اگرچه تسلا در شکایت خود مدعی شده که در این مدت، اسرار مربوط به پوشش الکترود خشک باتری‌های خود را نیز با متیوز در میان گذاشته است.

به ادعای تسلا، این اسرار شامل توصیه‌ی تسلا برای کاهش اندازه، هزینه، مصرف انرژی و چرخه‌ی زمانی تولید باتری‌ها و همچنین، افزایش قدرت سلول‌ها و چگالی باتری‌های مورد بحث بوده است.

در متن دادخواست تسلا آمده که متیوز با فروش ماشین‌آلات و سایر فناوری‌های نوظهور تسلا به رقبای ناشناس، نوآوری‌های این شرکت را به‌طور غیرقانونی به اشتراک گذاشته و علاوه‌براین، تسلا ادعا می‌کند که متیوز اختراعات تسلا را به نامِ خود ثبت کرده است.

تسلا در شکایت خود، از دادگاه خواسته است که علاوه بر منع متیوز از ادامه‌ی روند سوءاستفاده از اسرار تجاری تسلا، خسارتی معادل یک میلیارد دلار را از این تأمین‌کننده سابق تسلا دریافت کند و از متیوز بخواهد که گواهی‌های ثبت اختراع مرتبط با تسلا را تحویل دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات