وال‌استریت ژورنال از روابط نامتعارف ایلان ماسک با کارکنان خانم در اسپیس‌ایکس می‌گوید

چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
مطالعه 1 دقیقه
ایلان ماسک / Elon Musk مدیرعامل تسلا در حال سخنرانی کت شلوار قهوه ای
نشریه‌ی وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی جدید از روابط نامتعارف ایلان ماسک با کارکنان خانم در اسپیس‌ایکس می‌گوید.
تبلیغات

وال‌استریت‌ ژورنال گزارش می‌دهد، ایلان ماسک، با چندین کارمند خانم در اسپیس‌ایکس روابط نامتعارف داشته است. یکی از این کارمندان ادعا می‌کند که ماسک بارها از او خواسته تا فرزندی به‌دنیا بیاورد اما با رد درخواستش، ماسک از افزایش حقوق او امتناع کرده است.

گزارش‌های متعدد کارمندان خانم مبنی‌بر روابط نامتعارفِ ماسک با آن‌ها، خشم گوین شات‌ول، رئیس اسپیس‌ایکس را برانگیخته است. وال‌‌استریت‌‌ ژورنال می‌گوید که شات‌ول به بخش منابع انسانی اسپیس‌ایکس دستور داده است تا کارمندانی که چنین گزارشاتی منتشر کرده‌اند، اخراج شوند.

وال‌‌استریت‌ ژورنال مقاله‌ی خود را بر اساس پیام‌های متنی، ایمیل‌ها و سایر اسناد و بر پایه‌ی مصاحبه با بیش از ۴۸ نفر، از جمله دوستان و اعضای خانواده‌ی قربانیان و کارمندان سابق، تهیه کرده است.

اسپیس‌ایکس می‌گوید گزارش‌ یادشده «تصویری کاملاً گمراه‌کننده» از محیط کاری اسپیس‌ایکس ارائه می‌کند و این گزارش، فرهنگ اسپیس‌ایکس را منعکس نمی‌کند. به‌گفته‌ی شات‌ول، اسپیس‌ایکس تمام شکایات مربوط‌به روابط نامتعارف را بررسی و پاسخ مناسبی ارائه خواهد کرد.

ایلان ماسک تاکنون به درخواست وال‌استریت‌ ژورنال برای اظهار نظر، پاسخی نداده است. گزارش‌های این‌چنینی علیه ماسک، پرتعداد هستند. در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ چندین کارمند سابق اسپیس‌ایکس از موارد مشابهی یاد کردند که برای آن‌ها اتفاق افتاده است. برخی از کارمندان رسماً از ماسک شکایت کرده بودند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات