چهار ایالت دیگر به پرونده آمریکا علیه انحصارگرایی اپل ملحق شدند

چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۰
مطالعه 1 دقیقه
چهره عصبانی تیم کوک / Tim Cook مدیرعامل اپل
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که چهار ایالت دیگر به پرونده‌ی شکایت این وزارت از اپل پیوستند.
تبلیغات

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد چهار ایالت ایندیانا، نوادا، ماساچوست و واشینگتن به پرونده‌ی حقوقی ایالات متحده علیه انحصارگرایی اپل اضافه شدند.

دولت آمریکا اپل را به انحصارگرایی در بازار موبایل متهم کرده است و اعتقاد دارد که کوپرتینویی‌ها از قدرت انحصارگرایی خود برای دریافت پول بیشتر از مصرف‌کنندگان، توسعه‌دهندگان، تولیدکنندگان محتوا، هنرمندان، ناشران، کسب‌و‌کارهای کوچک، بازرگانان و افراد دیگر سوءاستفاده می‌کنند.

برای مثال، ازنظر دولت‌ آمریکا، اقداماتی نظیر ایجاد اختلال در «سوپراپلیکیشن‌ها» باعث می‌شود تا کاربران به گوشی آیفون وابستگی پیدا کنند. سوپراپلیکیشن‌ها سرویس‌های مختلفی را در خود جای می‌دهند و نیاز کاربران به چندین سرویس جداگانه را برطرف می‌کنند.

وزارت دادگستری ایالات متحده می‌گوید اپل در مقایسه با هر شرکت دیگری سود بیشتری از فروش آیفون کسب می‌کند. وزارت نام‌برده اعتقاد دارد اپل هزینه‌های مختلفی به شرکای تجاری و حتی رقبایی نظیر گوگل تحمیل می‌کند که در نهایت باعث افزایش قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان می‌شود.

اپل اتهام‌های نسبت‌داده به خودش را درست نمی‌داند و معتقد است که این پرونده درصورت موفقیت، توانایی‌هایش را کاهش خواهد داد. کوپرتینونشین‌ها سعی دارند نشان بدهند که درگیر رقابت شدیدی هستند و بخشی از این کار‌ها تحت تأثیر بازار رقابتی صورت گرفته است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات