مایکروسافت هوش مصنوعی را جایگزین سردبیران خود در Microsoft News کرد

مایکروسافت هوش مصنوعی را جایگزین سردبیران خود در Microsoft News کرد

مایکروسافت با توسعه‌ی هوش مصنوعی برای انتخاب اخبار، بخشی از سردبیران خود را تعدیل کرد.

مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، همیشه از ایده‌ی کاربرد هوش مصنوعی به‌همراه نیروی انسانی و نه به‌جای آن‌ها، دفاع کرده است؛ اما ظاهرا در عمل وقتی فرصت مناسب برای استفاده‌ی کامل از هوش مصنوعی ایجاد شود، مایکروسافت بدون معطلی و با خشنودی تمام، تنها از هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

به‌گزارش BusinessInsider، مایکروسافت اخیرا سردبیران خود را که در وب‌سایت MSN.com مشغول به‌کار بودند، تعدیل و هوش مصنوعی را جایگزین آن‌ها کرده است تا اخبار مناسب را برگزینند.

وب‌سایت MSN.com بازدیدکنندگان زیادی را در ایالات متحده آمریکا به‌خود اختصاص داده است. به‌ادعای وب‌سایت خبری ام‌اس‌ان، این وب‌سایت به رقم ۵۰۰ میلیون نفر بازدیدکننده در ۱۴۰ کشور دنیا رسیده است. حال با شرایط به‌وجود آمده، حدود ۵۰ نفر از نیروهای این وب‌سایت در ایالات متحده آمریکا تحت‌الشعاع جایگزینی هوش مصنوعی قرار گرفته‌اند. البته، این افراد از کارمندان مستقیم مایکروسافت نبودند و ازطریق آژانس‌های استخدامی نظیر Aquent و MAQ با مایکروسافت همکاری می‌کردند.

هنوز نگرانی‌هایی درباره‌ی کیفیت اخبار پیشنهادی مبتنی بر سیستم هوش مصنوعی وجود دارد و نمی‌توان فعالیت هوش مصنوعی را کاملا بری از خطا دانست. برای مثال، ممکن است هوش مصنوعی در اعتبار سنجی اخبار جعلی یا اخبار گمراه‌کننده توانایی لازم را نداشته باشد و با انتشار برخی اخبار نادرست مشکلاتی را ایجاد کند. به‌خصوص که درحال حاضر سرعت انتقال اخبار بسیار بیشتر از هر زمان دیگری است و اطلاعات غلط می‌تواند آسیب‌های زیادی را ایجاد کند.

با این تفاسیر اما، مایکروسافت نیوز فعالیت هوش مصنوعی را خالی از لطف نمی‌داند و گفته است که سیستم هوش مصنوعی آن‌ها، محتوای اخبار را بررسی می‌کند و چندین وجه از اخبار را درک خواهد کرد. برای مثال میزان تازگی خبر، دسته‌بندی، نوع موضوع، فحوای کلام و میزان محبوبیت بالقوه‌ی خبر را ارزیابی می‌کند و سپس آن را برای سردبیر برای تأیید نهایی می‌فرستد.

همچنین، الگوریتم هوش مصنوعی مایکروسافت قادر است باتوجه‌به متن خبر، عکس‌هایی را پیشنهاد دهد تا جذابیت خبر را افزایش دهد. بعد‌از آن سردبیرها فقط باید اخبار مهم را از میان انبوه اخبار جمع‌آوری شده توسط هوش مصنوعی انتخاب، سپس آن‌ها را بررسی و درنهایت مطابق با آیتم‌های مدنظر در موضوعات مختلف برای انتشاردر طول روز، طبقه‌بندی کنند؛ بنابراین بازدیدکنندگان، آخرین اخبار را از منابع موثق دریافت خواهند کرد. درهرصورت مایکروسافت تمام تلاش خود را کرده است تا نیروی انسانی را که هرکدام حداقل ساعتی ۴۰ دلار دستمزد می‌گرفتند، از چرخه‌ی هزینه‌ها حذف کند.

خبرگزاری BusinessInsider معتقد است که این اقدام از سوی تیم Bing که حالا مالک Microsoft News است، صورت گرفته است. یکی از سخنگویان شرکت مایکروسافت همچنین گفته است:

مثل تمام شرکت‌ها، ما نیز کسب‌وکار خود را به‌طور مرتب ارزیابی می‌کنیم. ممکن است بعد‌از ارزیابی نتایج به‌گونه‌ای باشد که در بخش‌هایی سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم و هرازگاهی برخی نیروها را از جایی به‌جای دیگر منتقل کنیم یا مجبور به تعدیل نیرو شویم. بنابراین، تصمیمات اتخاذ‌شده‌ی کنونی ارتباطی با همه‌گیری کووید ۱۹ و شرایط فعلی ندارد، بلکه تنها با این اتفاقات هم‌زمان شده است.


منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید