سیری در 12 iOS می‌تواند به فرمان‌های سفارشی پاسخ دهد

سیری در 12 iOS می‌تواند به فرمان‌های سفارشی پاسخ دهد

اپل امشب در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC با هدف توانمندسازی بیشتر سیری از قابلیت‌ افزودن فرمان‌های صوتی سفارشی به این دستیار صوتی رونمایی کرد.

سیری با قابلیت جدیدی که اپل امشب، در کنفرانس توسعه دهندگان WWDC 2018 از آن رونمایی کرد، بیش از پیش قدرتمندتر خواهد شد. فرمان‌های صوتی سفارشی برای هر اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد تا با گفتن «هی سیری، من کلیدهایم را گم کردم»، به سرعت اپلیکیشنی برای کمک به یافتن آن‌ها اجرا شود.

اکنون هر اپلیکیشنی می‌تواند تنظیمات سریع را به سیری بیافزاید. اپل برای نمونه از اپلیکیشن تایل که به کاربر امکان می‌دهد یک تنظیم صوتی سفارشی را به سیری اضافه کند، استفاده کرد. هنگامی که به دستیار صوتی اپل بگویید «من کلیدهایم را گم کردم»، با فرض اینکه یک ردیاب بلوتوث تایل به دسته کلید خود متصل کرده‌اید، می‌توانید بلافاصله اپلیکیشن تایل را برای یافتن کلیدهای خود اجرا کنید.

Siri Custom Voice Actions

البته این تنها یک مثال به‌حساب می‌آید. تصور کنید که به‌منظور سفارش خودکار فهرست مواد غذایی روزانه‌ی خود فرمان «سفارش مواد غذایی من» را به سیری بدهید یا برای مشاهده‌ی برنامه‌ی بازی‌های تیم ورزشی محبوب خود از فرمان «زمان بازی‌ها» استفاده کنید.

به لطف تنظیمات سریع، سیری اکنون می‌تواند به صورت فعالانه فرمان‌هایی را برای فعالیت‌های معمول به شما پیشنهاد دهد. برای مثال، اگر همیشه صبح‌ها بیش از رفتن به محل کار یک قهوه سفارش می‌دهید، سیری اعلانیه‌ای را در صفحه‌ی قفل گوشی شما نمایش خواهد داد.  با لمس این میانبر می‌تواند به سرعت اقدام به سفارش قهوه‌ی خود کنید.

Siri Custom Voice Actions

این قابلیت در شرایط مختلف دیگر نیز کاربرد خواهد شد. برای مثال، اگر نتوانید به موقع به جلسه‌ی خود برسید، سیری به شما پیشنهاد می‌دهد تا یک پیام متنی به برگزارکننده‌ی جلسه ارسال کنید. دستیار صوتی اپل همچنین به شما یادآور می‌شود تا در روز تولد مخاطبان خود با آن‌ها تماس بگیرید یا در صورتی که مشغول تماشای فیلم در سینما هستید، توصیه می‌کند تا به منظور خاموش‌سازی اعلان‌ها دکمه‌ی «مزاحم نشوید» را فعال کنید.

تمام این قابلیت‌های جدید سیری در آیفون، آیپد و حتی اپل واچ قابل استفاده خواهد بود.


منبع howtogeek

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید