کیا و فیات-کرایسلر در چین، ماسک بهداشتی تولید می‌کنند

پس از شرکت‌ بی‌‌وای‌دی چین، گروه فیات-کرایسلر و برند کره‌ای کیا هم از کارخانه‌ی خودروسازی برای تولید ماسک صورت استفاده خواهند کرد.

هم‌اکنون کارخانه‌های چین به آرامی تولید را از سر می‌گیرند؛ درحالی‌که تعدادی از آن‌ها برای برآورده شدن تقاضای محصولات بهداشتی و پزشکی، خطوط تولید را برای ساخت ماسک و لوازم پزشکی تجهیز می‌کنند. شرکت سرمایه‌گذاری مشترک SAIC Motor و جنرال موتورز، در حال ساخت حدود ۲ میلیون ماسک در روز هستند. بی‌وای‌دی هم، برای تولید ۳ میلیون ماسک در روز، آماده می‌شود.

سخنگوی شرکت کره‌ای کیا به‌تازگی از آمادگی این برند برای تولید ماسک در کارخانه‌‌های موجود در چین خبر داده است. همچنین، مایک مانلی، مدیرعامل گروه فیات کرایسلر نیز اعلام کرد، از کارخانه‌های خود در آسیا برای تولید ماسک استفاده می‌کند تا طی هفته‌های آتی به تولید یک میلیون در ماه برسد. احتمالا کارخانه‌ی کیا در منطقه‌ی یانگ‌چنگ چین به تشویق دولت این کشور که خودروسازان را برای تولید اقلام بهداشتی، فراخوانده بود، تغییر کاربری خواهد داد. علاوه‌بر چین، کارخانه‌های خودروسازی کیا در امریکا، اسلواکی و هند نیز به دلیل شیوع کرونا، تعطیل شده‌اند.

منبع NYtimes

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید