همکاری تویوتا و فاو چین برای تولید خودروی برقی

شرکت تویوتا قصد دارد در یک سرمایه‌گذاری مشترک ۱/۲ میلیارد دلاری با فاو، کارخانه‌ای برای تولید خودروهای الکتریکی در تیانجین تأسیس کند.

دولت چین کلیه‌ی خودروسازان فعال در این کشور را ملزم کرده است که بخشی از سهم تولیداتشان را به خودروهای الکتریکی اختصاص دهند. این تصمیم در راستای تلاش‌ها برای افزایش آمار تولید و فروش خودروهای هیبریدی و الکتریکی صورت گرفته است. به همین دلیل، شرکت تویوتا در اقدامی تازه قصد دارد در یک سرمایه‌گذاری مشترک ۱/۲ میلیارد دلاری با فاو (FAW) کارخانه‌ی جدیدی در شهر تیانجین، در شمال چین، با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال احداث و تولید خودروهای الکتریکی را آغاز کند. خودروهای تولیدی در این کارخانه مدل‌های پلاگین هیبرید، پیل سوختی و تمام الکتریکی را شامل می‌شود.

تویوتا از اظهارنظر درباره‌ی احداث این کارخانه امتناع؛ اما در بیانیه‌ای اعلام کرده که بازار چین یکی از مهم‌ترین بازارهای بین‌المللی برای این خودروساز است و تویوتا همواره به‌دنبال راه‌هایی برای افزایش سهم فروش در این بازار رو به رشد است. سال گذشته برخلاف کاهش ۸/۲ درصدی فروش خودرو در چین، تویوتا با فروش ۱/۶۲ میلیون دستگاه از محصولات خود، شامل برندهای تویوتا و لکسوس، توانست فروش خود را به میزان ۹٪ نسبت به سال قبل از آن افزایش دهد. علاوه‌براین سرمایه‌گذاری مشترک، تویوتا به‌دنبال گسترش ظرفیت تولید خود در گوآنگجو در همکاری با شریک چینی خود، GAC، است. علاه‌بر تویوتا، فولکس‌واگن نیز در یک سرمایه‌گذاری مشترک ۲/۵ میلیارد دلاری با SAIC Motor قصد دارد در کارخانه‌ای در شانگهای به تولید خودروهای الکتریکی بپردازد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید