پرداخت کرایه تاکسی‌های شهری و آنلاین با «کارپی»

کارپینو با همکاری فون‌پی مشکل پرداخت خُرد را حل کرد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

شركت تاكسی اينترنتی «كارپينو» سرویس جدیدی ارائه داده که کاربران می‌توانند ازطریق کیف‌پول اینترنتی خود، کرایه‌ی تاکسی شهری را هم محاسبه کنند. این سرویس جدید با همکاری کارپینو و شرکت پرداخت خُرد «فون‌پی» آغاز شده و اولین‌بار است که در ایران زمینه اشتراک‌گذاری کیف‌پول میان یکی از اپلیکیشن‌های تاکسی آنلاین و پرداخت خُرد را فراهم می‌کند.

ابتدا برای رفع مشکل پول خُرد، اپ‌هایی در عرصه‌ی پرداخت خُرد شروع به کار کردند که مسافران می‌توانستند با اسکن کیوآرکد کرایه را حساب کنند. هرچند به‌نظر می‌رسید مشکل پول خُرد حل‌شده، کم‌کم مسئله جدیدی پیش آمد. چون هر تاکسی با یکی از این شرکت‌های پرداخت خُرد قرارداد داشت و تنها یک کیوآرکد در تاکسی نصب بود یا وجود چند کیوآرکد در تاکسی‌ها فضای شلوغی ایجاد می‌کرد. مسافران هم باید اپ‌های متعددی در گوشی خود نصب می‌کردند و از آن مهم‌تر هم‌زمان چند کیف‌پول را شارژ نگه می‌داشتند. فراگیری تاکسی‌های اینترنتی هم سبب افزایش اپ‌ها و اضافه‌شدن شارژ کیف‌های پول جدید بود.

دنیا شیوه‌ی جدیدی برای حل این مشکل پیدا کرد و آن همکاری تاکسی‌های اینترنتی و شرکت‌های پرداخت خُرد برای تسویه‌ی کرایه‌ی تاکسی آنلاین و شهری است. این همکاری و سرویس جدید شیوه‌ی پرداخت کرایه را تسهیل کرد. اکنون برای این کار در ایران، با همکاری کارپینو و فون‌پی، «کارپی» متولد شده است.

نحوه‌ی استفاده از کارپی

کاربران تاکسی اینترنتی کارپینو می‌توانند کیف‌پول اعتباری خود را به مبلغ دلخواه شارژ کنند و از این اعتبار هم برای تاکسی اینترنتی استفاده کنند و هم تاکسی‌های خطی و گردشی شهر که با فون‌پی همکاری می‌کنند.

شیوه‌ی کار با کارپی چگونه است؟

  •  به اپلیکیشن کارپینو وارد شوید؛
  •  پایین صفحه، گزینه‌‌ی «پرداخت کرایه‌ی تاکسی شهر تهران» را فعال کنید؛
  •  کیوآرکد تاکسی را اسکن کنید؛
  •  سپس مشخصات راننده و کرایه‌ی مسیر نمایش داده می‌شود و حالا باید تعداد نفرات را مشخص کنید؛
  •  اپلیکیشن مبلغ نهایی کرایه را محاسبه و از کیف‌پول کارپی کم می‌کند.

این اولین قدم همکاری میان دو شرکت کارپینو و فون‌پی است. به‌گزارش روابط‌عمومی کارپینو، قرار است به‌زودی دو امکان دیگر هم فراهم شود: ۱. پرداخت کرایه‌ی تاکسی اینترنتی کارپینو از کیف‌پول فون‌پی: دارندگان اپلیکیشن فون‌پی می‌توانند از درون اپ خود، کرایه‌ی تاکسی اینترنتی کارپینو را پرداخت کنند؛ ۲. دریافت تاکسی اینترنتی کارپینو ازطریق اپلیکیشن فون‌پی: کاربران می‌توانند با اپ فون‌پی تاکسی آنلاین بگیرند.

چنین همکاری‌هایی در کشورهای مختلف دنیا به‌شدت رایج است؛ به‌ویژه در کشورهای جنوب‌شرقی آسیا این شیوه‌ی همکاری بسیار متداول است. استفاده از کیف‌پول تاکسی‌های اینترنتی برای سایر پرداخت‌های خُرد همان دلیلی است که در برخی از کشورها چون چین و مالزی و سنگاپور سبب محبوبیت بیشتر تاکسی‌های اینترنتی شده است.

منبع کارپینو

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات