گزارش مالی ماه اوت TSMC از رکورد درآمد این شرکت خبر می‌دهد

آخرین گزارش مالی TSMC از درآمد ۳.۴ میلیارد دلاری این شرکت در هشتمین ماه سال ۲۰۱۹ خبر می‌دهد. براساس این گزارش، فصل سوم و چهارم پردرآمدی برای این شرکت سازنده‌ی پردازنده پیش‌بینی می‌شود. 

TSMC در آخرین گزارش مالی ماه اوت (شهریور) خود از رکورد درآمدی درخورتوجه ۳.۴ میلیارد دلاری و رشد متوالی ۲۵.۲ درصدی درآمد و رشد ۱۶.۵ درصدی سالیانه‌ی درآمد این شرکت خبر می‌دهد. درآمد هشت‌ماهه‌ی اول سال جاری تولیدکننده‌ی تراشه‌ی تایوانی، رقمی برابر با ۲۰.۸۳ میلیارد دلار آمریکا (۶۵۰.۵۸ میلیارد دلار تایوان) اعلام شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۸ رشد ۰.۶ درصدی را نشان می‌دهد. 

TSMC

انتظار می‌رود TSMC‌در فصل سوم ۲۰۱۹ نیز درآمد چشمگیری کسب کند. ظاهرا منشأ این حجم درخورتوجه درآمدهای فصل سوم به سیاست‌گذاری این تولیدکننده‌‌ی تراشه‌ی تایوانی در ژوئیه برمی‌گردد. بخش زیادی از این درآمد به سفارش‌ شرکت‌هایی همچون های‌سیلیکون، AMD، اپل و مدیاتک مربوط است که به تقویت فروش TSMC منجر خواهد شد. 

ناظران بازار درادامه‌ی بررسی خود اعلام کردند احتمالا TSMC رشد متوالی دیگری در فصل چهارم تجربه خواهد کرد که به تقاضای فراوان پردازنده‌های ۷ نانومتری مربوط می‌شود. پیش‌تر، TSMC درآمد سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۹ را رقمی بین ۹.۱ تا ۹.۲ میلیارد دلار آمریکا برآورد کرده بود که از رشد پیوسته‌ی ۱۸ درصدی خبر می‌داد. 

منبع digitimes

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید