هواوی ۱۱ پله در فهرست Fortune 500 صعود کرد

در فهرست جدید فورچن ۵۰۰ برای سال ۲۰۱۹، هواوی باوجود تمام فشار‌های بین‌المللی توانسته جهش ۱۱‌پله‌ای را تجربه کند.

فهرست Fortune 500 رتبه‌بندی معتبر جهانی براساس درآمد و سود شرکت‌های سراسر دنیا است که تمرکز اصلی آن بر مقایسه‌ی شرکت‌ها از لحاظ گستردگی تجارت قرار دارد. رتبه‌بندی Fortune 500 می‌تواند یک شاخص مهم برای بیان ابعاد قدرت، حجم تجارت و همچنین موفقیت یک شرکت در عرصه‌ی بین‌المللی باشد.

فهرست سالانه فورچن بر مبنای کل درآمد طی دوازده ماه گذشته است و از سال ۱۹۹۰ تا‌به‌امروز، این فهرست هرسال به‌روزرسانی دریافت می‌کند. فهرست فورچن در ابتدا متعلق به شرکت‌های صنایع سنگین خصوصی و عام در تولید، معدن و انرژی بود ولی در نهایت به همه‌ی ابعاد اقتصادی گسترش یافت.

اکنون این فهرست برای سال ۲۰۱۹ به‌روزرسانی شده است و تغییرات قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. براساس رتبه‌بندی اخیر، ازمیان ۵۰۰ شرکت برتر دنیا، ۱۱۹ شرکت در چین حضور دارند. این رقم نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده است؛ زیرا اکنون تعداد شرکت‌های پردرآمد چینی ازنظر تعداد با شرکت‌های آمریکایی که تعداشان به ۱۲۱ می‌رسد،  فاصله‌ی بسیار اندکی دارند. نکته‌ی مهم درباره‌ی این فهرست، قرارگیری ۳ شرکت چینی درمیان ۱۰ شرکت برتر فهرست فورچن ۵۰۰ است.

هواوی فورچن

در فهرست جدید عملکرد هواوی به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ گوشی‌های هوشمند اهمیت فراوانی دارد. هواوی در سال ۲۰۱۹ میلادی توانسته با ۱۱ پله صعود، به رتبه‌ی ۶۱ ارتقاء پیدا کند؛ این رتبه درمقایسه با سال ۲۰۱۷ رشدی ۶۸پله‌ای را تجربه کرده است. جایگاهی که هواوی در سال ۲۰۱۹ به آن رسیده، به لطف افزایش ۲۲ درصدی میزان درآمد و همچنین افزایش ۲۷.۵ درصدی سود نقطه سر‌به‌سر سالیانه‌ی این شرکت است. در همین زمینه ریچارد یو، مدیرعامل هواوی می‌گوید:

رشد و جهش پی‌‌در‌پی ما در فهرست فورچن ۵۰۰ نشان‌دهنده موفقیت‌های مستمر هواوی در سال ۲۰۱۹ است. تعهد ما به ارائه‌ی آخرین فناوری‌‎ها به مشتریا‌نمان با تمرکز خاص بر نوآوری‌هایی به‌دست آمده که حاصل سرمایه‌گذاری و توجه ویژه به بخش تحقیق‌و‌توسعه شرکت بوده؛ چنین موضوعی ما را در جایگاهی قرار می‌دهد تا از رکوردهای موفقیت‌آمیز خود خرسند باشیم.

هواوی فورچن

پیشرفت هواوی در فهرست فورچن از سال ۲۰۰۹ تابه‌امروز

چندی پیش و در سال جاری میلادی، هواوی از سوی BrandZ موفق به کسب رتبه‌ی چهل‌وهفتم در فهرست ۱۰۰ شرکت باارزش دنیا شد؛ شاید از مهم‌ترین عوامل دستیابی به رتبه‌ی مذکور، تولید گوشی‌های هوشمند همانند پی ۳۰ پرو باشد که مجموعه‌ای از بهترین فناوری‌های نوآورانه را در بخش دوربین به کاربران ارائه داد. در کنار آن، شرکت هواوی توانست با معرفی گوشی میت ایکس و همچنین نسخه‌ی 5G میت ۲۰ ایکس موفقیت‌های بزرگی را در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند به دست آورد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید