ترکیب سرعت بالا و ترافیک کاملا نامحدود در حجم با زی‌تل

با وجود اینکه از نزدیک به دو سال پیش طرح‌های اینترنت غیرحجمی اجباری شده، کماکان طرح‌های سرویس‌‌دهندگان اینترنت، حجمی و گیج‌کننده بوده و بازهم جای سرویسی کاملا نامحدود و با سرعت بسیار بالا احساس می‌شد، اما ظاهرا راهکار آن پیدا شده است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

از زمان ورود اینترنت به کشور، علاوه بر ورود فناوری‌های جدید، بهبود و بلوغ فناوری‌های موجود در دستور کار سرویس‌دهندگان قرار گرفت. اما با وجود تمامی این پیشرفت‌ها، تکنولوژی‌های موجود پاسخگوی نیاز کاربران حرفه‌ای اینترنت نبود. آن‌ها نیازمند سرویسی کاملا نامحدود در حجم و بسیار سریع هستند تا دغدغه‌ی خرید حجم دوباره و تجربه افت سرعت در استفاده هم‌زمان با دیگران را نداشته باشند. ظاهرا در بین سرویس‌های اینترنت TD-LTE موجود، تنها سرویس مجموعه زی‌تل دارای ویژگی‌های گفته شده است.

محدودیت پهنای باند سرویس‌هایی نظیر ADSL مبتنی بر سیم مسی که در بهترین حالت تا ۱۶ مگابیت در ثانیه می‌رسد، با نیازهای کاربرانی که به‌دنبال دریافت بی‌دغدغه‌ی محتوایی نظیر ویدئو هستند، سازگار نیست. از سوی دیگر بستر فیبرنوری با وجود هزینه‌ی نسبتا بالا آنچنان که باید در دسترس نیست و سرعت توسعه‌ی آن همگام با تقاضای موجود نیست.

بسیاری از اپراتور‌های اینترنت ثابت طی دو سال اخیر تلاش کرده‌اند تا با سرویس‌های غیرحجمی خود جای خالی یک سرویس نامحدود را پر کنند. اما محدودیت سرعت پس از گذر از میزان مشخصی از ترافیک، در کنار محدودیت‌های بستر کابلی باعث شده تا همچنان خلا وجود یک سرویس اینترنت با سرعت کافی و ترافیک نامحدود که فرایند‌ی نصب و راه‌اندازی آسانی نیز داشته باشد، احساس شود.

شرکت فرابرد داده‌های ایرانیان که با نام تجاری زی‌تل شناخته می‌شود، برای پاسخ به نیاز و انتظارات کاربران حرفه‌ای طراحی شده که به‌دنبال یک سرویس اینترنت ثابت، با سرعت کافی، پایدار و نامحدود در حجم  هستند. این شرکت از سال ۱۳۹۷ آغاز به ارائه‌ی سرویس TD-LTE کرده است. البته شاید نام فناوری TD-LTE را قبلا نیز شنیده باشید، اما نکته‌ای که خدمات زی‌تل را از رقبا متمایز می‌کند، استفاده از مودم‌های بیرونی توسط این شرکت برای دریافت بالاترین سرعت ممکن است. با توجه به باند فرکانسی مورد استفاده در سرویس‌های TD-LTE که قابلیت نفوذپذیزی کمتری دارد، استفاده از مودم‌های بیرونی ضامن کیفیت بالا است، از این‌رو این شرکت از آنتن‌های بیرونی برای ارائه‌ی خدمات استفاده می‌کند.

دیوار‌ها و موانع موجود در منازل و شرکت‌ها سبب هدر رفتن سیگنال‌های دریافتی توسط مودم‌های درونی می‌شوند، اما مودم‌های بیرونی زی‌تل از این هدررفت جلوگیری کرده و موجب پایداری، سرعت مطلوب و تجربه کیفیتی برتر برای کاربر خواهد شد.

زی تل

زی‌تل با هدف ایجاد فرایندی که نتیجه‌ی آن سادگی در خرید و مصرف و داشتن یک سرویس اینترنت بی‌دغدغه است، خدمات ارائه می‌کند.این شرکت همچون سایر سرویس‌دهندگان اینترنت، به دو دسته‌ی کاربران خانگی و سازمانی خدمات ارائه می‌کند، اما در وب‌سایت زی‌تل خبری از بسته‌های متعدد با جزئیات گیج‌کننده نیست، بلکه برای هر یک از این دو گروه تنها یک بسته کامل و جامع طراحی شده که می‌تواند کلیه نیاز‌های آنان را برآورده کند.

تمامی سرویس‌های زی‌تل نامحدود هستند و این بدین معنا است که کاربران هیچ محدودیتی در حجم مصرفی ندارند و شامل قوانینی نظیر کاهش پهنای باند در صورت عبور از سقف مصرف نمی‌شوند. کاربران خانگی زی‌تل پهنای باندی تا ۴۰ مگابیت در ثانیه و کاربران سازمانی نیز پهنای باندی تا ۵۰ مگابیت در ثانیه دریافت می‎‌کنند. کاربران سازمانی با خرید این سرویس سرعتی چندین برابر بیشتر و هزینه‌ای چندین برابر کمتر نسبت به سرویس‌های اختصاصی را پرداخت خواهند کرد.

برای دریافت اینترنت زی‌تل، کافی است تا متقاضیان از طریق وب‌سایت زی تل ثبت‌نام کرده یا از طریق شماره‌ی ۱۷۳۹ تماس گرفته و درخواست سرویس کنند.

در صورت قرار داشتن در محدوده‌ی سرویس دهی زی‌تل، کارشناسان این شرکت در کمتر از ۴۸ ساعت با مراجعه به محل کاربر اقدام به نصب سرویس می‌کنند. و در صورتی که موقعیت مورد نظر شما تحت پوشش نبود، می‌توانید با مشخص کردن محله‌ی خود و سپس نقطه‌ی دقیق روی نقشه و وارد کردن اطلاعات تماس درخواست پوشش دهی بدهید.

 

نظرات برخی از کاربران زی‌تل در توییتر

زی تل

 

منبع زی تل

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید