دولت با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری موافقت کرد

دولت با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری موافقت کرد

هیئت‌وزیران در جلسه‌ی عصر دیروز خود به ریاست دکترروحانی، رئیس‌جمهور، با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری موافقت کردند.

هیئت‌وزیران در جلسه‌ی دیروز خود که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد، با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری موافقت کرد. این تصمیم با توجه به اهمیت مالکیت فکری در نظام علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان اتخاذ شد. مالکیت فکری به تمامی دارایی‌های نامشهودی گفته می‌شود که با استفاده از قدرت فکر و ذهن انسان پدید آمده است؛ مانند اختراعات، آثار ادبی و هنری، نمادها، نام و تصاویر استفاده‌شده در تجارت.

وب‌سایت مرکز مالکیت معنوی حقوق مالکیت صنعتی را به‌عنوان بخش عمده‌ای از حقوق مالکیت معنوی تعریف کرده است که با دربرگرفتن حق استفاده‌ی انحصاری علائم تجاری، اختراعات، طرح‌های صنعتی، نام تجارتی، مبدأ و نشان جغرافیایی کالا و... از ابتکار و نتیجه‌ی فکر افراد دربرابر اشخاص ثالث ازطریق ثبت این حقوق در محدوده‌ی جغرافیایی کشور یا کشورهای محل ثبت حمایت می‌کند. بدین‌ترتیب، ضمن ایجاد انحصار بهره‌برداری، از رقابت مکارانه در عرصه‌ی تجارت و صنعت جلوگیری می‌کند و موجبات تسهیل انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را فراهم می‌کند.

هیئت دولت

هیئت‌دولت همچنین مبلغ ۲۷ میلیارد ریال اعتبار به سازمان ملی استاندارد ایران برای تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه استاندارد بررسی رفتار مواد حین آتش‌سوزی با هدف کارایی بهتر در زمان وقوع بلایای طبیعی تخصیص داد. درادامه‌ی این جلسه، سازمان اداری و استخدامی کشور گزارشی از اجرای طرح سنجش میزان رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۷ ارائه کرد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید