اپل رهبری استفاده از انرژی خورشیدی را به‌دست گرفته است

براساس بررسی‌های انجمن صنایع انرژی خورشیدی، اپل در حوزه‌ی استفاده از انرژی تجدیدپذیر در ایالات متحده در جایگاه اول قرار دارد.

«وقتی شرکت‌های فناوری برای کاهش انتشار کربن، پروژه‌ی انرژی تجدیدپذیر خود را آغاز کردند، اپل رهبری استفاده از انرژی خورشیدی را به‌دست گرفت». این جملات ادعای انجمن صنایع انرژی خورشیدی در آخرین جلسه‌ی بررسی تعداد شرکت‌های پیشرو درزمینه‌ی استفاده از انرژی خورشیدی در ایالت متحده‌ی است.

سال گذشته، اپل ۴۰۰ مگاوات صفحه‌ی انرژی خورشیدی نصب کرد تا در این زمینه از سایر شرکت‌های آمریکایی پیش بیفتد. ابیگیل راس‌هاپر، مدیرعامل انجمن صنایع انرژی خورشیدی (SEIA)، در این باره اظهار کرد:

شرکت‌ها به‌طرز فزاینده‌ای در حال سرمایه‌گذاری روی انرژی خورشیدی پاک و مطمئن هستند؛ زیرا این حرکت صرفه‌ی اقتصادی دارد. با استفاده‌ی کسب‌وکارها از انرژی خورشیدی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و ایجاد اشتغال و بهبود اقتصاد محلی، سرمایه‌گذاری شرکت‌ها درزمینه‌ی انرژی خورشیدی اهمیت بیشتری می‌یابد.

انرژی خورشیدی

چهار شرکت از ۱۰ شرکت برتر در حوزه‌ی استفاده از انرژی خورشیدی در آمریکا، شرکت‌های فناوری بوده‌اند. آمازون در فهرست انجمن صنایع انرژی خورشیدی درزمینه‌ی شرکت‌های استفاده‌کننده‌ی انرژی خورشیدی، در جایگاه دوم قرار دارد. شرکت مرکز داده Switch و گوگل، شرکت زیرمجموعه‌ی آلفابت، به ترتیب در جایگاه پنجم و ششم این فهرست قرار دارند.

کارا هورست، مدیر بخش پایداری آمازون بیان کرد:

ایفای نقش مهم در کمک به کاهش منشأ انسانی تغییرات اقلیمی، برای آمازون تعهدی مهم به‌شمار می‌رود. سرمایه‌گذاری‌های کلان درزمینه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر قدم مهمی درزمینه‌ی کاهش انتشار گاز کربن به‌وسیله‌ی انسان‌ها است. ما به سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها ادامه می‌دهیم و در سال جاری و بعد از آن، سرمایه‌گذاری بیشتری در این زمینه خواهیم کرد.

هزینه‌ی استفاده از انرژی خورشیدی درحال کاهش‌ است که همین عامل میزان به‌کارگیری انرژی خورشیدی و مقیاس نصب آن را در ایالات متحده‌ی آمریکا افزایش می‌دهد.

انرژی خورشیدی

براساس ادعای انجمن صنایع انرژی خورشیدی، بزرگ‌ترین جهش در نصب پنل‌های خورشیدی در سه‌ سال اخیر رخ داده است. درمجموع، هفت گیگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی در اماکن تجاری نصب شده‌اند که برای تأمین انرژی ۱.۴ میلیون خانه کفایت می‌کند. البته، این ارقام باید حتی به‌میزان بیشتری افزایش یابد تا شرکت‌ها ثابت کنند به تغییرات اقلیمی اهمیت می‌دهند.

اگرچه به موفقیت شرکت‌ها در به‌کارگیری انرژی تجدیدپذیر بیشتر در روند کارشان باید اذعان کرد، هدف این غول‌های صنعت و فناوری و هر مؤسسه‌ای باید رسیدن به حداکثر میزان ممکن کربن‌زدایی باشد. جهان برای توقف عادت‌های مصرفی فعلی خود که موجب انتشار گسترده مواد آلاینده می‌شود، ۱۰ سال فرصت دارد. افزایش استفاده از انرژی خورشیدی قدمی صحیح در این زمینه است؛ اما کافی نخواهد بود.

منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید