زنان سرپرست خانوار از پرداخت حق کمیسیون اسنپ معاف شدند

اسنپ به مناسبت روز ملی کارآفرینی اعلام کرد که رانندگان زن فعال در ناوگان این شرکت از این پس از پرداخت کمیسیون معاف می‌شوند. 

اسنپ اعلام کرده که رانندگان زن سرپرست خانواده فعال در ناوگان این شرکت را در طرحی به نام «همراهِ زنانِ سرزمینم» از پرداخت کمیسیون معاف می‌کند. طبق آخرین آمار رسمی، بیش از ۳میلیون خانواده در کشور توسط زنان سرپرستی می‌شود. اما فقط حدود ۴۵۰هزار نفر از زنان سرپرست خانواده دارای شغل و درآمد هستند. این عدد نشان می‌دهد که بیش از ۸۵ درصد از زنان سرپرست خانواده بیکار هستند. این زنان غالبا با دو موضوع اصلی تأمین معاش و مدیریت خانواده روبه‌رو هستند و حمایت‌هایی که در زمینه‌ی تسهیل اشتغال‌ آن‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند به بازیابی هویت اجتماعی‌‌شان نیز کمک کند.

براساس آمارهای ارائه‌شده، در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار راننده زن از سراسر ایران در اسنپ مشغول به فعالیت هستند. اسنپ از متقاضیان شرکت در این طرح خواسته تا برای استفاده از این امکان در طرح «همراهِ زنانِ سرزمینم» شرکت کنند. زنانی که همسرشان فوت شده یا حضانت فرزندشان را به‌طور قانونی بر عهده دارند، مشمول این طرح خواهند شد. متقاضیان از ۶ تا ۳۱ مرداد فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر اسنپ در شهر خود و ارائه‌ی گواهی فوت همسر یا برگه‌‌ی حضانت فرزندان از این طرح بهره‌مند شوند. کلیه‌ی افرادی که مشمول این طرح هستند تا پایان سال ۹۸ از پرداخت کمیسیون به اسنپ معاف خواهند شد.


زومیت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

منبع اسنپ

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید