رای مثبت سهام‌داران همراه اول به افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه شرکت

پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران، سهام‌داران این شرکت به افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه‌ی در قالب انتشار سهم، رای مثبت دادند.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران صبح امروز (١٢خردادماه) با حضور ۹۱.۴ درصدی سهام‌داران این شرکت در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد که طی آن، سهام‌داران این شرکت به افزایش سرمایه‌ی ۱۰۰ درصدی همراه اول رای مثبت دادند.

این جلسه مطابق دعوت همراه اول از تمامی سهام‌داران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی، به بررسی افزایش سرمایه این شرکت از ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در قالب انتشار ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم به ارزش اسمی هزار ریال پرداخت که درنهایت با رأی سهام‌داران، تصویب شد.

حمید فرهنگ، مدیرعامل همراه اول با ارائه گزارشی اجمالی از تصمیم هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران برای افزایش سرمایه، اظهار کرد:

این افزایش سرمایه در راستای اصلاح ساختار مالی و حفظ نقدینگی مورد نیاز برای انجام سرمایه‌گذاری‌های آتی و جبران مخارج سرمایه‌ای این شرکت صورت می‌گیرد.

وی درباره روند تغییرات سرمایه شرکت گفت: «سرمایه در بدو خصوصی‌سازی شرکت مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان بود که با افزایش سرمایه ۹۳.۷ درصدی که ابتدای سال ۹۳ و هم زمان با توسعه تکنولوژی نسل سوم تلفن همراه صورت گرفت، از محل سود انباشته و اندوخته‌ها به مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان رسید.»

مدیرعامل همراه اول ادامه داد:

سال ۹۶ هم برای توسعه فاز هفتم شبکه (LTE)، سرمایه شرکت با رشد ۱۴۰ درصدی به ۹۶۰ میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی رسید. صددرصد افزایش سرمایه تصویب‌شده در مجمع امروز نیز به شکل ۷۲۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و ۲۴۰ میلیارد تومان از مطالبات حال شده سهام‌داران و آورده نقدی آنان، صورت می‌گیرد.

مدیرعامل همراه اول همچنین یادآور شد: «با وجود افزایش سرمایه صددرصدی، مجموع سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران همچنان کمتر از یک چهارم برنامه سرمایه‌گذاری سال جاری است؛ قرار است امسال بیش از ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روی توسعه شبکه صورت گیرد.»

فرهنگ تأکید کرد: «همچنین در پنج سال پیش رو نیاز به سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی جهت تحقق درآمد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مطابق برنامه راهبرد پنج ساله این شرکت داریم.»

منبع mci

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات