لایکان هایپراسپرت به ناوگان پلیس ابوظبی اضافه شد

شرکت لایکان به‌تازگی یکی از ۷ نمونه هایپراسپرت به جمع خودروهای گران‌قیمت پلیس ابوظبی اضافه کرده است.

خودروهای پلیس، در مجموع، خودروهای کسل‌کننده‌ای هستند؛ اما دراین‌میان استثنائاتی هم وجود دارد. به‌طور مثال ناوگان پلیس استرالیا از هوندا سیویک تایپ R، ژاپن از نیسان GT-R و ایتالیا از فراری 458 اسپایدر بهره می‌برد. در کشور امارات، داستان کاملا متفاوت است و پلیس این کشور مختار است از هر سوپراسپرتی که تمایل داشته باشد، بهره ببرد.

لایکان هایپراسپرت

در همین راستا، ناوگان پلیس ابوظبی به سراغ یک نمونه لایکان هایپراسپرت رفته است که تنها یکی از ۷ نمونه ساخته‌شده به شمار می‌رود. شرکت W Motors به‌تازگی ویدئو جدیدی را از اولین خودرو خود منتشر کرده است. شاید شما هم برای اولین‌بار نمونه‌ای از لایکان هایپراسپرت را در فیلم سریع‌و‌خشمگین ۷ در هنگام پریدن از یک آسمان‌خراش مشاهده کردید.

لایکان هایپراسپرت

اگر برایتان سؤال پیش آمده که نام لایکان (lykan) از کجا آمده، در پاسخ باید بگوییم که نام این شرکت براساس یکی از شخصیت‌های اساطیری منطقه ترنسیلوانیا (در قسمت غربی رومانی) انتخاب شده است. جدای از نام جالب و طراحی جذاب لایکان هایپراسپرت، این ابرخودرو مشخصات فنی خارق‌العاده‌ای دارد. بدون شک جذاب‌ترین قسمت این خودرو، پیشرانه ۳.۷ لیتری تخت ۶ سیلندر آن است که بر پایه موتور RUF ساخته شده است. این پیشرانه تویین توربو قادر به تولید ۷۴۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۶۰ نیوتن‌متر گشتاور است. وزن سوپراسپرت جدید تنها ۱۴۰۰ کیلوگرم است و از جعبه‌دنده ۷ سرعته دوکلاچه بهره می‌برد.

لایکان هایپراسپرت

با بهره‌مندی از سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ در ۲.۸ ثانیه و ۰ تا ۲۰۰ در ۹.۴ ثانیه، لایکان هایپراسپرت یکی از سریع‌ترین خودروهای پلیس تاریخ محسوب می‌شود. سقف سرعت هایپراسپرت هم به رقم خارق‌العاده ۳۹۵ کیلومتربرساعت می‌رسد. تمامی این مشخصات با درنظرگرفتن کلید جواهرنشان و الماس‌های به‌کاررفته در چراغ‌های جلو، ۳.۴ میلیون دلار قیمت می‌خورد. شرکت W Motors قصد دارد نمونه‌ جدیدی با نام فنیر سوپراسپرت (Fenyr SuperSport) درکنار لایکان هایپراسپرت تولید کند. این خودرو قدرت و سرعت بیشتری نبست به هایپراسپرت خواهد داشت و در تیراژ ۱۰۰ نمونه تولید خواهد شد.


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید