گارتنر از افت ۲.۷ درصدی عرضه گوشی‌های هوشمند در بازارهای جهانی خبر داد

گارتنر اعلام کرد که در فصل اول ۲۰۱۹  عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی با افت ۲.۷ درصدی رو‌به‌رو بوده و اپل نیز در این مدت نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه سال قبل ۱۰ میلیون دستگاه کمتر فروخته است. 

براساس آخرین گزارش گارتنر، آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت ۲.۷ درصدی رو‌به‌رو بوده و آمارها نشان می‌دهد که اپل نیز در این بازه‌ی زمانی نسبت به سال قبل ۱۰ میلیون دستگاه کمتر به بازار عرضه کرده است. 

در فصل اول ۲۰۱۹، آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند سامسونگ نسبت به مدت مشبه سال قبل درحدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. ولی کماکان غول فناوری کره‌ای در صدر جدول تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از نظر آمار عرضه‌ی دستگاه‌های خود به بازار قرار دارد. 

همان‌طور که در جدول آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی مشاهده می‌کنید، هواوی در جایگاه دوم و اپل در جایگاه سوم قرار دارند. سهم بازار هواوی در فصل اول ۲۰۱۹ برابر با ۱۵.۷ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. البته انتظار می‌رود باتوجه به تحریم‌های تجاری آمریکا علیه هواوی، سهم بازار هواوی در فصل بعدی کاهش پیدا کند. حال باید منتظر باشیم و ببینیم در عمل آمارها چه نتایجی را نشان می‌دهند. 

شرکت فصل اول ۲۰۱۹ (‌برحسب هزار) سهم بازار فصل اول ۲۰۱۹فصل اول ۲۰۱۸ (برحسب هزار) سهم بازار فصل اول ۲۰۱۸ 
سامسونگ۷۱۶۲۱.۱۱۹.۲ درصد۷۸۳۶۴.۸۲۰.۵ درصد 
هواوی۵۸۴۳۶.۲۱۵.۷ درصد۴۰۴۲۶.۷ ۱۰.۵ درصد
اپل۴۴۵۶۸.۶۱۱.۹ درصد ۵۴۰۵۸.۹۱۴.۱ درصد
اوپو۲۹۶۰۲.۱۷.۹ درصد ۲۸۱۷۳.۱۷.۳ درصد
ویوو۲۷۳۶۸.۲۷.۳ درصد ۲۳۲۴۳.۲۶.۱ درصد 
سایر شرکت‌ها۱۴۱۴۰۵.۲۳۷.۹ درصد ۱۵۹۰۳۷.۱۴۱.۵ درصد
جمع کل ۳۷۳۰۰۱.۴۱۰۰ درصد۳۸۳۵۰۳.۹۱۰۰ درصد

باوجود منازعات تجاری ایالات متحده و چین که ممکن است به‌ضرر هواوی تمام شود، بنابر اطلاعات جدول، دو تولیدکننده‌ی دیگر گوشی‌های هوشمند در چین یعنی اوپو و ویوو جزو ۵ شرکتی هستند که سهم بیشتری از عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی را به‌ خود اختصاص داده‌اند. باتوجه به اطلاعات آماری عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند، شیائومی در بین ۵ شرکت اول ازنظر عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند قرار نگرفته است. این شرکت با عرضه‌ی ۲۷.۲ میلیون دستگاه در جایگاه ششم قرار گرفته که فاصله‌ی نزدیکی با رقبای دیگر خود دارد. 

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید