صدور مجوز واردات خودروهای کارکرده با کاربری تاکسی و اتوبوس

کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت با پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر صدور مجوز واردات خودروهای کارکرده ۱ تا ۵ ساله با کاربری تاکسی و اتوبوس شهری از سایر کشورها و مناطق آزاد تجاری صنعتی ایران موافقت کرد.

در جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست که ۲۹ اردیبهشت به ریاست وزیر راه و شهرسازی  تشکیل شد، آیین‌نامه اجرایی پیشنهادی سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، موضوع «برنامه مدیریت سبز» به تصویب رسید و جهت تأیید نهایی به هیئت وزیران ارسال شد.

اتوبوس عقاب اسکانیا

وزارت کشور به منظور نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی و ارتقاء کیفیت خدمات‌رسانی به شهروندان، پیشنهاد صدور مجوز واردات ناوگان کارکرده ۱ تا ۵ سال با کاربری تاکسی و اتوبوس شهری از سایر کشورها و مناطق آزاد تجاری صنعتی ایران را جهت سیر مراحل تصمیم‌گیری به دولت ارائه کرد. پیشنهاد وزارت کشور در جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی مطرح شد و با توافق اعضا به تصویب رسید و در دستور کار هیئت وزیران قرار گرفت.

صدور مجوز واردات خودرو برای پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار–اینچه‌برون

باتوجه به شرایط ناهموار و کوهستانی موقعیت اجرای پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار – اینچه‌برون و نیز به‌دلیل بسته بودن سامانه ثبت سفارش مستقر در وزارت صنعت، معدن و تجارت و درنتیجه عدم امکان ثبت سفارش خودروهای موردنیاز، وزارت راه و شهرسازی درخواست صدور مجوز لازم جهت ثبت سفارش و واردات خودروهای عملیاتی خاص برای تردد در مسیر مربوط از سوی پیمانکار خارجی را به هیئت دولت ارسال کرد. موضوع بالا با تأکید بر همکاری وزارت صمت بر فراهم کردن ثبت سفارش خودروهای موصوف در جلسه اصلی کمیسیون صنعت تصویب شد.

آیین‌نامه اجرایی «برنامه مدیریت سبز» تصویب شد

مدیریت سبز، مجموعه‌ای از مطالعات و اقدامات جامع، هدفمند و مستمری است که در سطوح مختلف دستگاه‌های دولتی و غیردولتی صورت می‌گیرد تا وضعیت موجود سازمان را در جهت نیل به وضعیت مدیریت سبز ارتقا و تداوم بخشد. مدیریت سبز در حقیقت نحوه‌ی عملکرد زیست محیطی سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی است؛ به‌گونه‌ای که منجر به کاهش مصرف انرژی، آب و کاهش مصارف غیرضروری و اصلاح الگوی مصرف و استفاده بهینه از منابع در دستگاه‌های فوق شود.

سازمان حفاظت محیط زیست براساس بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، آیین‌نامه اجرایی «برنامه مدیریت سبز» را برای سیر مراحل تصویب به دولت ارائه کرد. آیین‌نامه مربوط در جلسه اصلی کمیسیون صنعت برررسی و تصویب و جهت اخذ تصمیم نهایی، به هیئت وزیران ارسال شد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید