زوم‌اپ: Fonts؛ صفحه‌کلیدی با فونت‌های مختلف برای iOS

اپلیکیشن Fonts صفحه‌کلیدی است که از فونت‌های مختلف بهره می‌برد و برای سیستم‌عامل iOS ساخته شده است. با این اپ می‌توانید در ظاهر نوشته‌هایتان تنوع ایجاد کنید.

اگر از کاربران iOS هستید، احتمالا می‌دانید قسمتی به‌عنوان بخش فونت‌ها در این سیستم‌عامل وجود ندارد. این امکانی است که در سیستم‌عامل‌هایی مانند ویندوز شاهدش هستیم. اگر هم اپلیکیشنی از فونت‌های مختلف برخوردار باشد، آن فونت‌ها محدود به همان برنامه هستند و جای دیگری نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

اپلیکیشن یا درواقع صفحه‌کلید Fonts که در این زوم‌اپ معرفی می‌کنیم، فونتی به سیستم شما اضافه نمی‌کند؛ چون این موضوع اساسا در iOS ممکن نیست. بااین‌حال این صفحه‌کلید با استفاده از برخی کاراکترها که شبیه حروف عادی انگلیسی و بخشی از فونت سیستم هستند، این حالت را ایجاد می‌کند. درواقع زمانی‌که با استفاده از یکی از این فونت‌ها، به‌عنوان مثال کاراکتر «𝕒» را می‌نویسید، کاراکتر نوشته‌شده با «a» معمولی تفاوت دارد و یونی‌کد (Unicode) متفاوتی درمقایسه‌با آن دارد.

کارکرد Fonts نسبتا ساده است و پس از نصب، می‌توانید آن را به‌شیوه‌ی گفته‌شده در اپ یا با مراجعه به Settings > General > Keyboard > Keyboards و انتخاب Add New Keyboard... و سپس Fonts، اضافه کنید. بعد از اضافه‌شدن این صفحه‌کلید، در همه‌ی اپ‌ها با انتخاب آن (با نگه‌داشتن آیکون کره‌ی زمین و انتخاب Fonts) می‌توانید از صورت‌های نوشتاری مختلف آن بهره‌مند شوید.

Fonts
Fonts

با وجود اینکه Fonts امکان تغییر ظاهر نوشته‌های فارسی و اعداد و علائم را به شما نمی‌دهد و صرفا مخصوص حروف انگلیسی است، برنامه‌ای ساده و مفید است که کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد. این اپ در میان کاربران iOS نیز محبوبیت درخورتوجهی دارد و در اپ‌استور بیش از هفت هزار نفر به آن امتیاز عالی ۴.۸ را داده‌اند.

نکات مثبت

  • سادگی استفاده
  • فونت‌های متنوع
  • امکان استفاده در همه‌ی اپ‌ها

نکات منفی

  • محدودبودن به حروف الفبای انگلیسی 
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات