مؤسسه زبان اول: موفقیت در آزمون آیلتس اولین قدم برای مهاجرت به کانادا

آموزشگاه زبان اول یکی از بهترین آموزشگاه‌های زبان در ایران است که با استفاده از جدیدترین متدهای آموزش زبان و با بهره‌مندی از تکنولوژی برتر آموزشی توانسته جایگاه ویژه‌ای در میان زبان‌آموزان و دیگر مؤسسات همکار به دست آورد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

آزمون آیلتس معروف‌ترین آزمون جهت سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی در دنیا است که جزو الزامات برای تحصیل در خارج از کشور محسوب می‌شود. نمرات آزمون آیلتس در بیش از ۱۰،۰۰۰ سازمان در ۱۴۰ کشور جهان شامل مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات دولتی، کارفرمایان، مقامات و ادارات مهاجرتی و سایر سازمان‌ها و نهادهای حرفه‌ای پذیرفته شده است. در اینجا سوالاتی مطرح شده که در ادامه پاسخ آن‌ها آورده می‌شود.

  • مولفه‌های کلیدی آمادگی آزمون آیلتس چه مواردی هستند؟
  • چطور برای بخش‌های مختلف آیلتس آماده شد؟
  • چگونه نمره قابل قبولی در آیلتس کسب کنیم؟

در این مبحث به راه و روش‌های کلی موفقیت در آزمون آیلتس پرداخته شده است. راه‌های زیادی برای آمادگی جهت موفقیت در آزمون آیلتس وجود دارد. انتخاب از بین این راه‌ها و روش‌ها می‌تواند دیوانه‌کننده باشد اما هدف این است که راهنمایی‌های مفیدی برای داوطلبان در مورد موفقیت در آزمون آیلتس داشت تا عادت‌های مطالعه خود را بهبود دهند. چندین نکته مهم زیر، به داوطلبان در بهبود نحوه آمادگی خود در آزمون آیلتس کمک می‌کند.

باید در بهبود مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی تمرکز داشت

اشتباه بزرگ بسیاری از داوطلبان آزمون زبان انگلیسی آیلتس این است که هنگام آمادگی برای آزمون آیلتس فقط روی آزمون‌های ماک و آزمایشی تمرکز می‌کنند. برخی فکر می‌‌کنند که چندین بار شرکت کردن در آزمون ماک به آن‌ها برای آمادگی بهتر در آزمون اصلی آیلتس کمک می‌کند و خیلی مفید واقع می‌شود؛ اما این تصور کاملا غلط است.

آزمون آیلتس مبتنی بر مهارت است و نه مبتنی بر دانش. این بدان معنی است که هر آزمون ماکی که انجام می‌شود حاوی مطالب مختلفی بوده که نمی‌توان همه‌ی آن‌ها را مطالعه کند، به همین جهت باید بیشتر به افزایش کیفیت مهارت خود توجه کرد نه به کمیت شرکت در آزمون ماک. زبان و همه‌ی بخش‌های آن یک مهارت است؛ بنابراین لازم است داوطلبان مهارت‌های خواندن، نوشتن، شنیدن و همچنین مهارت صحبت کردن را یاد بگیرند زیرا آن‌ها نمی‌توانند مهارت زبان انگلیسی خود را با روشی مانند آزمون ماک بهبود دهند. اگرچه آشنایی با آزمون ماک به داوطلبان در این نبرد کمک خواهد کرد اما نباید نیاز به بهبود مهارت بخش‌های مختلف زبان خود را دست کم گرفت.

بنابراین اول باید یک آزموشگاه و معلم خوب زبان پیدا کرده، در یک دوره آمادگی زبان انگلیسی ثبت‌نام نمود و خود را از طریق کتاب‌ها، روزنامه‌ها، موزیک و فیلم با زبان اصلی غوطه‌ور کرد. دوستانی به زبان انگلیسی پیدا کنید و با آن‌ها یک باشگاه مکالمه آنلاین و آفلاین انگلیسی را سازماندهی کنید. این طبیعی‌ترین حالتی است که می‌توان زبان انگلیسی را یاد گرفت و در آزمون زبان آیلتس احساس راحتی داشت.

با ثبت‌نام در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس مؤسسه آموزشی زبان اول می‌توان به‌صورت آنلاین و آفلاین مهارت‌های هسته‌ای و اصلی زبان انگلیسی و همچنین مهارت‌های گرامری، لغات و تلفظ خود را برای آزمون آیلتس تقویت کرد و به‌طور کلی با تمرکز بر تمام مهارت‌ها، مهارت زبان خود را بهبود داد.

نقاط ضعف خود را بشناسید و از اشتباهات بیاموزید

یادگیری از اشتباهات و آگاهی از موفقیت‌ها و ضعف خود مهم‌ترین گام در جهت موفقیت است. زمان خود را برای درک اشتباهات واقعی صرف کنید. آیا در املای کلمات مشکل دارید؟ اگر چنین است نوشتن صحیح و درست کلماتی که مشکل دارید را تمرین کنید. آیا خطاهای شما مربوط به زمان فعل است؟ پس به عقب بازگردید و دوباره استفاده درست زمان فعل‌ها و اینکه چطور آن‌ها را به‌درستی استفاده کنید را یاد بگیرید. آیا خطاهای شما مربوط به واژگان است؟ به نکات لازم توجه کنید و اشتباهات خود را شناسایی کرده و به‌عنوان یک فرصت از آن بهره ببرید. همواره سعی کنید مشکلات خود را برطرف و از به‌کار بردن دوباره‌ی آن‌ها اجتناب کنید.

مهارت نوشتن بخش‌های مقالات خود را بهبود دهید

مهارت نوشتن خود را به‌وسیله یادگیری از طریق ساختاردهی پاراگراف به پاراگراف مقاله خود بهبود دهید. مهارت خواندن را تمرین کنید و سوالات مقاله را درک کنید. بسیار آسان است تا از موضوع خارج شد یا به سوالات به‌صورت مستقیم پاسخ نداد. همچنین سوالات نمونه مختلفی از مقاله‌ها را می‌توان خواند و پاسخ‌های تستی را نوشت.

تمرین زیاد داوطلبان برای پاسخ نوشتاری به سوالات موضوعات مختلف آیلتس موجب خواهد شد تا در مواجهه با موضوعات گوناگون احساس راحتی داشته و مراقب باشند که نمونه مقاله‌ها را حفظ نکنند. داوطلبان بسیاری این اشتباهات را مرتکب شده‌اند، پس حتی اگر موضوعات مشابه در آزمون مشاهده شد قطعا تمرکز سؤال متفاوت است و بنابراین باید به این سؤال جواب خاصی را ارائه داد.

برگزارکنندگان آزمون آیلتس، مقالات حفظ شده را متوجه می‌شوند و بدون توجه به اینکه چقدر مطلب خوب نوشته شده قطعا نمره صفر خواهند داد. همچنین تمرین دست خط ۲۵۰ کلمه‌ای در زمان مناسب مهم است. دست خط شما باید خوانا و تمیز و واضح باشد؛ اگر شما با دستی نوشتن حس خوبی ندارید و دست خط بدی دارید قطعا تمرین آن و بهبود مهارت نوشتن با خط خوانا برای شما نیاز ضروری خواهد بود.

مهارت صحبت کردن را تمرین کنید

برای اینکه مهارت صحبت کردن خود را بهبود دهید تست‌های مختلف و نمونه مهارت صحبت کردن را با دوستان خود تمرین کنید و به‌راحتی در مورد خود و تجربه‌های خود صحبت کنید. شما می‌توانید برخی جواب‌های از پیش آماده شده عمومی و مربوط به اطلاعات پایه خود را به بخش اول آزمون اختصاص دهید اما این باید طبیعی و خودبه خودی باشد. همچنین به یاد داشته باشید، مثل بخش قبل از حفظ کردن اجتناب کنید، زیرا آزمونگر خواهد فهمید که شما پاسخ‌های حفظ شده را تکرار می‌کنید. شما درباره نظرات و تجربیات خود صحبت می‌کنید بنابراین آن را هر روز قبل از آزمون انجام دهید و تمرین منظمی برای مهارت صحبت کردن خود داشته باشید حتی اگر این به‌معنی صحبت کردن با خود باشد.

طیف متنوعی از مقالات را برای تقویت مهارت خواندن مطالعه کنید

موضوعات عمومی مانند اخبار، امور جاری، علوم، تغییرات آب و هوایی، حیوانات، تاریخ، اقتصاد، جامعه شناسی و غیره را بخوانید. هر چقدر بیشتر بخوانید واژگان جدید بیشتری برای شما آشنا خواهند شد. این به شما کمک خواهد کرد تا دانش انگلیسی خود را گسترش دهید و احساس راحتی در خواندن متن‌های بخش مهارت خواندن در آزمون داشته باشید. اگر شما در آزمون آیلتس آکادمیک ثبت‌نام کنید و تا روز آزمون هرگز متن‌های مرتبط با آزمون آیلتس آکادمیک را مطالعه نکنید، ممکن است با مشکل مواجه شوید. بنابراین قبل از شرکت در آزمون از مشاوران آموزشگاه زبان اول به‌صورت رایگان (تلفن ۲۲۸۸۹۵۵۴) مشاوره دریافت کنید.

به خوبی یک آدم نیتیو زبان را یاد بگیرید

با گوش دادن به پادکست‌ها و گفتگوهای تد با لهجه‌ها و تلفظ‌های مختلف احساس راحتی خواهید داشت؛ این کار نه‌تنها به درک لهجه‌های مختلف کمک می‌کند بلکه راه خوبی است تا داوطلبان بتوانند خود را در معرض واژگان و موضوعات جذاب مختلف جدید قرار دهند. باید به یاد داشت، هر چقدر دانش عمومی و زبان عمومی انگلیسی گسترده‌تر شود داوطلب در روز آزمون زبان انگلیسی با موضوعات راحت‌تری برخورد خواهد کرد.

استراتژی و نکات آزمون را بدانید

در نهایت، نکات و استراتژی‌های آزمون را یاد بگیرید و آن‌ها را برای روز آزمون تمرین کنید. این کمک خواهد کرد تا زمان خود را مدیریت کنید و استفاده‌ی موثری از زمان برای کامل کردن هر بخش از آزمون آیلتس داشته باشید. یکی از عامل‌های موفقیت در آزمون، مدیریت زمان و ترفندها و فوت و فن آزمون است. اما اگر مهارت‌های زبان انگلیسی کامل نباشد و فقط به ترفندها توجه شود قطعا داوطلب از جاده موفقیت دور خواهد شد.

همیشه وقت را به یاد داشته باشید و قسمت‌های مختلف آزمون را جداگانه یاد بگیرید؛ برای مثال، تست‌های مهارت خواندن را درک کنید، اینکه متن چقدر است، چه مدت طول می‌کشد، چند سؤال دارد و نوع سوالاتی که آنجا هستند و غیره. همه‌ی این‌ها به شما در مدیریت زمان و یادگیری نوع سوالات کمک خواهد کرد تا روز آزمون آیلتس سورپرایز و شگفت‌زده نشوید. اگر خوب تمرین کنید قطعا در روز آزمون نخواهید ترسید.

باتوجه به مطالب مطرح شده در بالا، زبان اول به‌صورت یکپارچه و با استفاده از منابع و متریال‌های چندرسانه‌ای توانسته رضایت کامل زبان‌آموزان را جلب کند. گفتنی است، شیوه آموزشی آموزشگاه زبان اول به‌صورت منحصر‌به‌فرد و برای اولین‌بار به‌صورت ترکیبی (آنلاین، آفلاین و حضوری) در ایران اجرا می‌شود؛ به این صورت که تکالیف روزانه به‌صورت آنلاین در اپلیکیشن زبان اول ارائه می‌شود که موجب می‌شود داوطلب بدون توجه به زمان و مکان به سرعت تکالیف خود را انجام دهد.

علاقه‌مندان برای آگاهی بیشتر درباره آزمون آیلتس و دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس می‌توانند با مراجعه به سایت آموزشگاه زبان اول و تکمیل فرم زمان مشاوره رایگان و رزرو فرم زمان مراجعه حضوری، منتظر تماس مشاوران جهت هماهنگی بمانند یا خود با شماره تماس ۲۲۸۸۹۵۵۴  با مؤسسه زبان اول در ارتباط باشند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید