اپل تولید آیفون در زمستان ۲۰۱۹ را ۱۰ درصد کاهش داد

اپل پس از کاهش پیش‌بینی خود برای درآمد و سود کسب‌شده برای پاییز، تولید سه مدل آیفون جدید طی زمستان ۲۰۱۹ را نیز ۱۰ درصد کاهش داد.

اپل میزان تولید سه مدل آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR را برای سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی به میزان ۱۰ درصد کاهش داد. کوپرتینویی‌ها هفته‌ی گذشته نیز پیش‌بینی خود از میزان سود و درآمد کسب‌شده در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ یا پاییز را کاهش داده بودند.

بارزترین دلیل برای کاهش تولید آیفون در سه‌ماهه‌ی اخیر را باید در کاهش تقاضای خرید آیفون‌های اپل در کشور چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار برای گوشی‌های هوشمند جست‌وجو کرد. جنگ تجاری بین آمریکا و چین درکنار کاهش رشد اقتصاد چین، مزید بر علت شده تا شرکت‌هایی نظیر اپل تحت تاثیر قرار گیرند. پس از آنکه اپل، آیفون‌های جدید خود را معرفی کرد، بسیاری از تحلیل‌گران و کاربران اعلام کردند که آیفون‌های جدید اپل گران هستند.

به گزارش Nikkei و به نقل از رویترز، اپل ماه گذشته‌ی میلادی از تولیدکنندگان خواسته تا میزان تولید گوشی‌های هوشمند آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR را کاهش دهند. اپل پیش از آنکه از کاهش پیش‌بینی درآمد خود در پاییز ۲۰۱۸ خبر دهد، درخواست از تولیدکنندگان برای کاهش تولید را ارائه کرده بود.

کانالیس در آخرین برآورد خود اعلام کرده که عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند طی سال گذشته‌ی میلادی کاهشی ۱۲ درصدی را در کشور چین تجربه کرده است، حال آنکه انتظار می‌رود عرضه‌ی جهانی گوشی‌های هوشمند در سال جاری ۳ درصد کاهش یافته و به کمتر از ۴۰۰ میلیون دستگاه کاهش یابد که برای اولین‌بار از سال ۲۰۱۴ اتفاق می‌افتد.

باتوجه‌به کاهش تولید آیفون‌های جدید و قدیمی اپل، انتظار می‌رود مجموع عرضه‌ی آیفون‌ها تا پایان زمستان ۲۰۱۹ بین ۴۰ تا ۴۳ میلیون دستگاه باشد که پایین‌تر از پیش‌بینی قبلی مبنی بر فروش ۴۷ تا ۴۸ میلیون دستگاه گوشی‌هوشمند می‌شود.

با کاهش تقاضا در بازار چین، اپل روی بازار هند متمرکز شده، چراکه هندوستان با عبور از آمریکا به دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شده است. اپل تنها شرکتی نیست که پیش‌بینی خود از درآمد در پاییز را کاهش داده است؛ روز گذشته سامسونگ نیز پیش‌بینی خود از میزان درآمد طی پاییز ۲۰۱۸ را منتشر کرد که حکایت از کاهش ۲۹ درصدی سود این شرکت دارد.


زومیت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

منبع reuters

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید