جاروبرقی رباتیک اکووکس به هوش مصنوعی مجهز می‌شود

جاروبرقی روباتیک اکووکس مدل دیبات آزمو 960 با استفاده از هوش مصنوعی اشیایی مانند کابل و جوراب را روی زمین شناسایی کرده و از برخورد با آن‌ها جلوگیری می‌کند.

یکی از مشکلات جاروبرقی‌های روباتیک این است که پیش از راه انداختن آن‌ها باید اشیایی مانند کابل، جوراب و... را از کف زمین جمع کنید تا جاروبرقی به آن‌ها گیر نکند. اکووکس، ارائه‌دهنده‌ی انواع محصولات روباتیک خانگی در جاروبرقی مدل جدید خود این مشکل را حل کرده است. جاروبرقی روباتیک اکووکس مدل آزمو ۹۶۰ با استفاده از سیستم هوش مصنوعی، اشیای مختلفی که کف زمین هستند مانند جوراب، کابل و داک شارژر را شناسایی کرده و از برخورد با آن‌ها جلوگیری می‌کند؛ ویژگی‌ای که اگر به‌درستی کار کند بسیار مفید خواهد بود.

بسیاری از جاروبرقی‌های روباتیک حسگرهایی دارند که اشیای بزرگ مانند پایه‌ی میز و صندلی را تشخیص می‌دهند و به آن‌ها برخورد نمی‌کنند. مدل‌های دیگری از آن‌ها حتی محیط اطراف خود را نقشه‌کشی می‌کنند تا عملکرد بهتری داشته باشند. اما کابل شارژی که روی زمین رها شده، دور برس‌ها می‌پیچد و جاروبرقی نمی‌تواند به حرکت خود ادامه دهد تا زمانی‌که شخصی کابل را لایه‌ی برس‌ها بیرون بکشد.

Deebot Ozmo 960

یکی از راه‌های بهبود دادن هوش مصنوعی اکووکس این است که جاروبرقی از خانه‌ی کاربران عکس بگیرد و به شرکت ارسال کند تا تکنولوژی آن به مرور زمان قوی‌تر شود، اما این شرکت به‌دلیل رعایت حریم خصوصی، چنین کاری انجام نمی‌دهد. بااین‌حال علاقه‌مندان می‌توانند با انتخاب یک گزینه، این امکان را فراهم کرده و اکووکس را در جمع‌آوری داده کمک کنند.

دیبات آزمو 960 (Deebot Ozmo 960) در نمایشگاه CES 2019 معرفی شد اما تابستان سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. اکووکس همچنین قصد دارد آتموبات (Atmobot)، آخرین نسخه از دستگاه تصفیه‌ی هوای متحرک خود را همان زمان به بازار عرضه کند.

دستگاه تصفیه‌ی هوای متحرک اکووس از سنسورهای آلتراسونیک و لیزری برای ساخت نقشه‌ی محیط اطراف خود استفاده می‌کند و سپس مانند جاروبرقی‌های روباتیک در خانه حرکت می‌کند. این دستگاه با استفاده از نقشه‌ای که ساخته، خودش را در یک نقطه از منزل پارک کرده و هوا را تصفیه می‌کند، بعد از اینکه کیفیت هوای اطراف قابل‌قبول شد، به نقطه‌ی دیگری حرکت کرده و همین روند را تکرار می‌کند.

Deebot Ozmo 960

نتایج نشان داده است این دستگاه، هوای تازه و تصفیه شده را در کل منزل پخش می‌کند بدون اینکه نیازی باشد توسط انسان از یک اتاق به اتاق دیگر حرکت داده شود. همچنین اگر کاربران محل قرار گرفتن دستگاه تصفیه‌ی هوا را دوست نداشته باشند، می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن مخصوص، محل آن را تغییر دهند. قیمت این محصولات هنوز اعلام نشده است.

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2019 مراجعه کنید.

منبع techhive

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید