هارت‌ گاید امکان پایش دقیق فشارخون را در کمترین زمان فراهم می‌کند

هارت گاید می‌تواند با دقت بالا و در زمانی بین ۳۰ تا ۴۰ثانیه، فشار خون را ازطریق فناوری پیشرفته‌ی پایش فشارخون اندازه‌گیری کند.

سال گذشته‌ی میلادی، شرکت ژاپنی . یکی از اهداف امرون در طراحی دستبند فشارخون هارت گاید، تسهیل روند مانیتور کردن فشارخون و اضافه‌کردن این قابلیت به ساعت‌های هوشمند بود. 

امسال نیز امرون دست پر به نمایشگاه CES 2019 آمده است. فناوری پیشرفته‌ی امرون می‌تواند در زمانی بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه فشار خون کاربرانی را که ساعت‌ هوشمند را به مچ دست خود بسته‌اند، با دقت بالا اندازه‌گیری ‌می‌کند. 

هارت گاید امرون

شرکت Omron Healthcare به‌عنوان یکی از قوی‌ترین شرکت‌هایی که در مسیر توسعه‌ی روش‌های پایش فشار خون در بازار تلاش می‌کنند، شناخته‌شده است. تلاش‌های امرون باعث شده که فناوری پایش فشار خون در ابعاد کوچک و مینیاتوری، قابلیت اضافه‌شدن به ساعت‌های هوشمند را داشته باشد. این فناوری تاییدیه‌ی FDA را نیز دریافت کرده است. 

معمولا تصویری که از دستگاه فشار خون در ذهن داریم، دستگاهی دارای کیسه‌ی هوایی و لوله‌هایی درهم پیچیده است که وقتی به مطب پزشک مراجعه می‌کنیم آن را به بازوی ما می‌‌بندد و با کمی معطلی، پزشک فشار خون ما را اندازه‌گیری می‌کند. هارت گاید نه‌تنها زمان انجام این پروسه را به‌مقدار قابل‌توجهی کاهش می‌دهد، بلکه می‌تواند با دقتی مشابه تجهیزات پزشکی فشار خون را اندازه‌گیری کند. ولی این بار به‌جای بستن کیسه‌ی هوا به بازوی دست، کیسه‌ی هوایی کوچکی در زیر بند ساعت هوشمند قرار داده شده است و با فشردن یک دکمه، در مدت زمانی بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه، فشار خون را اندازه‌گیری می‌کند. جف ری، مدیر بخش فناوری‌ جدید امرون اعلام کرد:

روش اندازه‌گیری فشار خون با فناوری جدید مشابه روشی است که ۴۰ سال قبل مورد استفاده قرار می‌گرفته است. ما روش پایش فشار خون را به گجت‌ پوشیدنی اضافه کرده‌ایم.

هارت گاید امرون

جف‌ ری در ادامه‌ی صحبت‌های خود به مزایای فناوری پایش فشار خون اشاره کرد. وی معتقد است چنین فناوری‌هایی برای افراد در معرض حملات قلبی و خطر سکته‌ی مغزی بسیار مفید و مؤثر خواهد بود؛ چرا که کاربر می‌تواند در تمام ساعات روز پایش دقیقی از وضعیت فشار خون خودش داشته باشد و در حین انجام فعالیت‌های مختلف روزانه اعم از ورزش، غذا خوردن، مدیتیشن فشار سیستولیک و دیاستولیک را پایش کند.

هم‌اکنون، کاربر باید خودش به‌صورت منظم از هارت گاید بخواهد تا فشار خون را اندازه‌گیری و پایش کند. جف ری اعلام کرد که در آینده‌ی نزدیک این سیستم به‌صورت خودکار و منظم، بدون نیاز به دخالت کاربر به پایش فشار خون فرد ادامه می‌دهد. لازم به ذکر است که تمامی داده‌ها و اطلاعات مربوط‌به پایش فشار خون در HIPAA ذخیره می‌شوند و کاربر در مراجعه‌ی به پزشک می‌تواند از تمام مستندات مربوط‌به فشار خون خود استفاده کند. HeartGuide علاوه‌بر اندازه‌گیری فشار خون، کارایی‌هایی دیگری نیز دارد. گام‌شمار، اندازه‌‌گیری کالری، ثبت ساعات خواب و بیداری از جمله قابلیت‌های دیگر هارت گاید است. هارت گاید بعد از ۴۰ بار پایش فشار خون نیاز به شارژ شدن دارد. به‌طور کلی معمولا با دو تا سه بار شارژ کردن هارت گاید در هفته، کاربران مشکلی از نظر شارژ نخواهند داشت. قرار است هارت گاید در تاریخ ۸ ژانویه برابر با ۱۹ دی‌ماه با قیمت ۴۹۹ دلار به بازار عرضه شود.

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 مراجعه کنید.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات