اولین خودروی برقی کادیلاک، در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی می‌شود

در آستانه‌ی افتتاح نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۹ در آمریکا، کادیلاک تصاویر اندکی از اولین کراس‌اور برقی خود منتشر کرد.

نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ به‌زودی آغاز خواهد شد و کادیلاک با نمایش تیزر کوتاهی همگان را شگفت‌زده کرد. پس از معرفی کادیلاک XT6 جدید، این شرکت اولین خودروی الکتریکی تاریخ خود را در کلاس کراس‌اور و با سه ردیف صندلی ارائه داده است. هنوز نام خاصی برای محصول برقی کادیلاک مشخص نشده، اما به نظر می‌رسد که خیلی زود وارد خط تولید می‌شود؛ در ادامه این خودروساز قصد دارد طی دو سال آینده، در هر ۶ ماه یک مدل جدید معرفی کند.

Cadillac EV Crossover / خودروی الکتریکی کراس اور کادیلاک

جزییات خاصی مانند قدرت سیستم محرکه یا سایر ویژگی‌های خودروی برقی جدید کادیلاک مشخص نیست و جدول زمانی قطعی برای ورود این خودروی شاسی‌بلند به خیابان‌ها وجود ندارد. در عکس‌های منتشرشده، برخی از امکانات داخلی آن به چشم می‌خورند که از جمله می‌توان به طرح خاص صندلی جلو، داشبورد کاملاً دیجیتال و غربیلک فرمان مربعی اشاره کرد. البته احتمالاً این موارد همگی طرح مفهومی باشند و در آینده به تولید نرسند.

علاوه‌بر بهره‌گیری از سیستم محرکه‌ی برقی، کراس‌اور آینده‌ی کادیلاک از قابلیت‌های خودران نیز استفاده می‌کند. در تصاویر به‌دست‌آمده می‌توان در صفحه‌نمایش کنار فرمان عبارت «Guardian Mode» را مشاهده کرد که احتمالا به فناوری خودرو خودران سطح ۴ اشاره می‌کند. به این ترتیب خودروی خودران کادیلاک می‌تواند در برخی شرایط بدون نیاز به دخالت راننده، تمامی عملکردها را کنترل کرده و حرکت کند. این قابلیت به وضوح فراتر از سیستم نیمه خودران سوپر کروز (Super Cruise) کادیلاک است که هم‌اکنون در برخی مدل‌های این شرکت دیده می‌شود. البته این خودروساز آمریکایی هنوز هیچ جزئیاتی از برنامه‌های خود برای استفاده در مدل‌های تولیدی اعلام نکرده است. 

استیو کارلایل، مدیر کادیلاک در این زمینه گفت:

خودروی برقی کادیلاک به قلب بازار کراس‌اور حمله می‌کند و به نیازهای مشتریان در سراسر جهان پاسخ می‌دهد. این نشان‌دهنده‌ی نهایت لوکس بودن و نوآوری در محصولات کادیلاک است و موقعیت آن را در زمینه‌ی سیستم‌های حمل‌ونقل مدرن بهبود می‌بخشد.

با این قدم، کادیلاک نه‌تنها مراحل اولیه ورود خود را به دنیای خودروهای برقی طی می‌کند، بلکه در بهره‌گیری از سیستم‌های رانندگی خودران نیز به مراحل بالاتر می‌رسد. علاقه‌مندان کادیلاک مشتاق هستند تا طی ماه‌ها و سال‌های آینده اخباری بیشتری از محصولات جدید این شرکت بشنوند. 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید