دامپینگ ها حمله می‌کنند

براساس آمار پایگاه اطلاع‌‌رسانی صنعت، در دهه گذشته چین در صدر گزارش‌های دامپینگ کالا به ایران بوده است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

بر طبق اظهارات مسئولان، با بررسی پرونده‌های موجود در کمیته ضد دامپینگ، عمده کالاهایی که ادعای دامپینگ در مورد آن‌ها مطرح‌ شده، از کشور چین وارد ایران شده است.

حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که دامپینگ چیست؟

دامپینگ عبارت است از فروش موقتی کالا در خارج به قیمت کمتر از قیمت داخل یا حتی با ضرر و فروش آن به قیمت کمتر از هزینه‌های تولید که برای بیرون راندن رقبای دیگر و ازبین‌بردن صنعت داخلی یک کشور استفاده می‌شود.

این در حالی است که بعد از بی‌رقیب شدن در بازار، قیمت‌ها جهت کسب سود حاصل از قدرت انحصاری بالا می‌رود که می‌توان از اقدام شرکت‌های چینی در بازار پوشاک و سایر کالاها یاد کرد.

دامپینگ خطری است که موجب مرگ اقتصاد ملی می‌شود. موضوعی که کارشناسان اقتصادی بسیاری آن را در صورت ادامه واردات به این شکل پیش‌بینی کرده‌اند و درباره آن هشدار داده‌اند.

یک‌ طرف بازار واردات، مصرف‌کنندگان داخلی هستند. وقتی ما، (مصرف‌کننده داخلی) کالای بی‌کیفیت چینی را ترجیح می‌دهیم و از کالاهای باکیفیت ساخت داخل چشم‌پوشی می‌کنیم، تولیدکننده و فروشنده کالاهای ایرانی به مرز ورشکستگی می‌رسد و چاره‌ای نمی‌بیند که او هم به‌صف واردکنندگان بپیوندد.

درصورتی‌که ما می‌توانیم با حمایت از تولیدکنندگان محصولات ایرانی مانع مرگ اقتصاد ملی شویم‌. کالاهای ایرانی باکیفیت بسیاری وجود دارند و منتظر هستند تا به دست مصرف‌کنندگان داخل کشور برسند.

یکی از دلایل مهجور ماندن کالای ایرانی عدم معرفی و تبلیغ کالاها و برندهای باکیفیت ساخت تولید داخل است.

دلیل بعدی، در دسترس نبودن و توزیع نامناسب کالای ایرانی است، که باعث شده مصرف‌کننده داخلی شناختی نسبت به کالاهای تولید داخل نداشته باشد. اگر معرفی کالاهای ایرانی به ‌درستی صورت بگیرد و متولیان امر اقتصاد ملی جایگاه تبلیغ و توزیع مناسب محصولات تولید داخل را جدی بگیرند، مطمئناً بازار داخلی توانایی رقابت با بازارهای خارجی را پیدا می‌کند.

این سو

راه‌حل پیشنهادی چیست؟

باتوجه‌به گسترش خرید الکترونیکی و آنلاین یکی از راه‌های پیشنهادی، تشکیل شبکه بزرگ کالاهای ایرانی در محیط وب است. شبکه‌ای متشکل از سایت‌هایی که علاوه‌بر معرفی و تبلیغ تمام کالاها و برندهای ایرانی، محیطی ایمن و خریدی مطمئن و آسان برای مصرف‌کننده داخلی فراهم کنند.

البته چند سالی است سایت‌های مختلفی جهت سازمان‌دهی و معرفی کالاهای ایرانی قدم‌هایی برداشته‌اند. یکی از جامع‌ترین و کامل‌ترین سایت‌های ایرانی سایت این‌سو است که کاملاً همسو باسیاست‌های حمایت از ساخت، تولید و فروش محصولات ایرانی گام برمی‌دارد.

اگر شما هم جز کسانی هستید که می‌خواهید در راه اعتلای تولید داخلی و جلوگیری از مرگ اقتصاد ملی قدمی بردارید، پس از امروز خرید و استفاده از کالاهای باکیفیت ساخت داخل را در اولویت قرار دهید.

این سو

زمان زیادی برای نجات اقتصاد ملی و تولیدات داخلی باقی نمانده است. فرصت را از دست ندهید، شما هم برای حمایت از تولیدکنندگان ایرانی و محصولات داخلی به خانواده بزرگ این‌سو بپیوندید.

منبع این سو

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید