گرندپری فرمول یک ایتالیا ۲۰۱۸؛ قهرمانی همیلتون در مونزا

گرندپری ایتالیا ۲۰۱۸ با قهرمانی لوئیس همیلتون از تیم مرسدس در پیست مونزا به پایان رسید؛ در این رقابت جذاب، کیمی رایکونن و والتری بوتاس به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت حساس فرمول یک ایتالیا ۲۰۱۸ در حالی به قهرمانی لوئیس همیلتون انگلیسی منجر شد، که دور تعیین خط با پول پوزیشن تاریخی کیمی رایکونن همراه بود. همیلتون با زمان ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه و ۵۴.۴۸۴ در جایگاه نخست گرندپری ایتالیا ایستاد و کیمی رایکونن با اختلاف ۸.۷۰۵ در جایگاه دوم قرار گرفت. والتری بوتاس نیز با اختلاف ۱۴.۰۶۶ نسبت به نفر دوم، به کسب رده سوم رضایت داد. 

2018  Italian Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک ایتالیا

لحظات ابتدایی گرندپری ایتالیا با اسپین شدن سباستین فتل آغاز شد و در حالی که تیم فراری امید زیادی به کسب دو سکو در مسابقه امروز داشت، شرایط به شکل متفاوتی رقم خورد. در ادامه برندون هارتلی نیز از دور مسابقه خارج شد، تا باز هم شاهد ناکامی‌های راننده تورو روسو باشیم. فرناندو آلونسو هم دچار پس از چند دور با مشکل مواجه شد و به پیت استاپ مراجعه کرد؛ ولی این مراجعه با خروج آلونسو از مسابقه همراه بود.

2018  Italian Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک ایتالیا

سباستین فتل که در اسپین لحظات آغازین مسابقه گرندپری فرمول یک ایتالیا ۲۰۱۸ با مشکلی جدی در جلوی خودرویش مواجه شده بود، پس از مراجعه به پیت‌ استاپ همچنان از بالانس خودرو ناراضی به نظر می‌رسید. در حالی که فتل از خط دوم مسابقه را آغاز کرد، اما پس از اتفاقات ابتدایی تا رده هفدهم پایین رفت؛ البته تلاش‌ها و سبقت‌های فتل در ادامه مسابقه او را از آن جایگاه تا رده چهارم بالا آورد. 

2018  Italian Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک ایتالیا

خروج دنیل ریکیاردو، راننده دوم تیم ردبول ریسینگ در دور ۲۶ از دیگر اتفاقات جالب مسابقه فرمول یک ایتالیا به شمار می‌رود. ریکیاردو به مشکل دود در خودروی مسابقه‌ای خود اشاره کرد و لحظاتی بعد خودروی ایمنی وارد پیست شد. در دورهای پایانی نیز اشتباه و جریمه پنج ثانیه‌ای برای مکس ورشتاپن، ناکامی ردبول را کامل کرد تا آن‌ها بهره‌ای از سکو در مسابقه نداشته باشند. در حالی که والتری بوتاس قصد داشت از ورشتاپن سبقت بگیرد، به دلیل بستن مسیر حین سبقت‌گیری با جریمه‌ پنج ثانیه‌ای توسط داوران مواجه شد. 

2018  Italian Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک ایتالیا

والتری بوتاس که در تمام مدت مسابقه فرمول یک در خدمت تیم مرسدس بنز فعالیت می‌کرد، نقش مهمی در قهرمانی همیلتون داشت. بوتاس در شرایطی که در قسمتی از مسابقه جلوتر از کیمی رایکونن و در جایگاه اول حرکت می‌کرد، به خوبی توانست سرعت رانندگان فراری و ردبول را کنترل کند تا همیلتون بتواند با تعویض لاستیک‌ها به رتبه اول و پیروزی برسد. تلاش بوتاس در پایان مسابقه با کسب سکوی سوم به پایان رسید.

2018  Italian Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک ایتالیا

پس از بوتاس، فتل، ورشتاپن و رومن گروژان به ترتیب در رده‌های چهارم تا ششم قرار گرفتند؛ استبان اکن و سرجیو پرز از تیم فورس ایندیا، کارلوس ساینز از رنو و لانس استرول از تیم ویلیامز در رده‌های هفتم تا دهم ایستادند تا بدون امتیاز از مسابقه خارج نشوند. سایر رانندگان تیم‌ها نیز بدون کسب امتیاز در رده‌های یازدهم تا بیستم قرار گرفتند.

2018  Italian Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک ایتالیا

در حال حاضر لوئیس همیلتون از تیم مرسدس با ۲۵۶ امتیاز در جایگاه نخست رانندگان فرمول یک ۲۰۱۸ قرار دارد و سباستین فتل با ۲۲۶ امتیاز او را تعقیب می‌کند. پس از فتل، کیمی رایکونن از تیم فراری، بوتاس از مرسدس، ورشتاپن و ریکیاردو از ردبول در رده‌های سوم تا ششم قرار دارند. 

رتبهرانندهامتیاز
۱لوئیس همیلتون۲۵۶
۲سباستین فتل۲۲۶
۳کیمی رایکونن۱۶۴
۵والتری بوتاس۱۵۹
۵مکس ورشتاپن۱۳۰
۶دنیل ریکیاردو۱۱۸
۷نیکو هالکنبرگ۵۲
۸کوین مگنوسن۴۹
۹سرجیو پرز ۴۴
۱۰فرناندو آلونسو۴۴

در جدول تیمی نیز تیم مرسدس بنز با توجه به عملکرد عالی همیلتون و بوتاس در این هفته، با ۳۷۵ امتیاز جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. تیم فراری به لطف عنوان دومی رایکونن و چهارمی فتل با ۳۶۰ امتیاز دوم است؛ تیم ردبول با ۲۳۸ و رنو با ۸۲ امتیاز در رده سوم و چهارم قرار گرفته‌اند. تیم‌های هاس، مک‌لارن، تورو روسو، سائوبر و ویلیامز و فورس ایندیا نیز به رتبه‌های بعدی بسنده کرده‌اند. 

رتبهتیمامتیاز
۱مرسدس۳۷۵
۲فراری۳۶۰
۳ردبول۲۳۸
۵رنو۸۲
۵هاس۷۶
۶مک‌لارن۵۲
۷تورو روسو۳۰
۸سائوبر۱۹
۹ویلیامز۱۸
۱۰فورس ایندیا۴

مرحله بعدی گرندپری فرمول یک ۲۰۱۸ از ۲۵ شهریور ماه امسال در کشور سنگاپور برگزار خواهد شد. 

علاقه‌مندان می‌توانند لحظات حساس گرندپری فرمول یک ایتالیا را تا چند ساعت آینده در همین خبر مشاهده و دانلود کنند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید