دور دوم مسابقات بازی زولا با 15 میلیون تومان جایزه برگزار شد

دومین دور مسابقات جایزه بزرگ زولا برای مشخص شدن نماینده‌های ایران در مسابقات بین‌قاره‌ای و جهانی در مهرشهر کرج برگزار شد. با گزارش زومیت همراه باشید.

اگر در الکامپ امسال حضور داشتید یا اخبار مسابقات بازی‌های مختلف را پیگیری کرده باشید، پس به احتمال زیاد با بازی زولا و مسابقات آن هم آشنایی دارید. زولا یک بازی اول-شخص تیراندازی آنلاین است که مانند مجموعه کانتر، از دو گروه ضربت و گروه تبهکاران تشکیل شده است و بازیکنان در نقش اعضای این دو تیم با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند.

پیش از این در زومجی طی مصاحبه‌ای که با فواد امیری، مدیر خاورمیانه بازی زولا داشتیم، او از نقطه شروع زولا گفت:

 استارت بازی زولا حول‌وحوش پنج سال پیش توسط استودیو مد بایت گیمز در ترکیه کلید خورد. ما به‌طور کلی شرکتی هستیم به‌نام In Game Group ترکیه، که چند استودیوی بازی‌سازی باهم جمع شده‌اند و روی بازی‌ها فعالیت می‌کنند؛ طی دو تا سه سال ابتدایی، کار فقط بازی زولا بود و طی سال‌های اخیر بازی زولا به‌واسطه‌ی اینکه خیلی معروف شد، ما الان در حال کار روی بازی‌های موبایلی هم هستیم و قصد داریم نسخه‌ی موبایلی بازی زولا را هم عرضه کنیم.

زولا اگرچه در ترکیه متولد شده اما در ایران هم به‌صورت رسمی و با زبان فارسی عرضه شده است و مسابقات آن هم به‌صورت رسمی و با نظارت مستقیم تیم سازنده‌ی بازی جریان دارد. همان‌طور که در گزارش الکامپ گفتیم، مسابقات بازی زولا در تابستان و طی چهار دوره برگزار می‌شود. دومین دوره از سری مسابقات حضوری بازی زولا در ایران، جمعه در مهرشهر کرج و در گیم‌نت تک آف برگزار شد تا از بین حدود ۱۴۰ تیم که به‌صورت آنلاین با یکدیگر مسابقه داده بودند، ۴ تیم به‌صورت حضوری در مهرشهر کرج و گیم‌نت تک‌ آف حاضر شدند و جوایز ۱۵ میلیون تومانی را بین یکدیگر تقسیم کنند.

بازی زولا

هر تیم از پنج بازیکن اصلی تشکیل شده بود که یک نفر به‌عنوان مربی یا کاپیتان آن‌ها را راهنمایی کرد. تدارکات ابتدایی با شیر یا خط برای انتخاب تیم و نقشه بازی برگزار شد و تیم‌ها حریف یکدیگر را برای رسیدن به فینال مسابقات شناختند. در نهایت فینالیست‌های دوره‌ی قبل یعنی Oxin و Brutal Impact که در تهران برگزار شده بود باز هم به فینال رسیدند و مجددا مانند دوره‌ی اول، تیم اکسین قهرمان شد و جایزه‌ی هشت میلیون تومانی تیم اول را دریافت کرد. تیم دوم برنده‌ی پنج میلیون، تیم سوم دو میلیون تومان جایزه‌ی نقدی و تیم چهارم هم هدیه‌ای غیرنقدی دریافت کرد.

همچنین کمپانی MSI به‌عنوان اسپانسر این مسابقات، به سه بازیکن برتر کل مسابقات و دو بازیکن برتر این دوره، جوایزی اهدا خواهد کرد.

دو دور دیگر مسابقات که آن‌ها هم در تابستان امسال برگزار خواهند شد، قهرمان چهار دوره را گردهم جمع می‌کند تا با انجام یک مسابقه‌ی نهایی، یک یا دو نماینده‌ی ایران برای حضور در مسابقات بین قاره‌ای در آنتالیا ترکیه و در نهایت مسابقات جام جهانی مشخص شوند؛ مسابقاتی که ۵۰ هزار دلار برای دور بین‌قاره‌ای و ۲۵۰ هزار دلار در مسابقه جهانی،‌ جایزه خواهد داشت.

بازی زولا

طبق صحبت زومجی با کادر مدیریتی زولا در ایران، از جایی که بازی زولا به‌صورت رسمی در ایران حضور دارد و مسابقات آن را به‌صورت حرفه‌ای و با نظارت مستقیم برگزار می‌کند، این امکان به وجود آمده تا گیمرهای ایرانی تیم‌های خود را تشکیل دهند، تمرین کنند و با شرکت در چنین مسابقاتی، خود را محک بزنند و در مسابقات جهانی، نماینده ایران باشند.

اگر شما هم به بازی‌های اول شخص و البته رقابت برای جوایز نقدی و غیر نقدی بازی زولا علاقه دارید، می‌توانید به سایت zula.ir مراجعه و‌ در سایت ثبت‌نام کنید و سپس فایل بازی را از طریق سایت دریافت کنید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید