نسخه تولیدی لیستر تاندر جگوار اف تایپ معرفی شد

تیونر و خودروساز بریتانیایی لیستر، پس از معرفی نسخه پروتوتایپ جگوار تاندر در سال گذشته، مدل تولیدی آن را با نام لیستر LFT-666 رونمایی کرد.

بهمن ماه گذشته، برند بازسازی شده لیستر انگلستان از نسخه پروتوتایپ خودروی تاندر (Thunder) بر مبنای جگوار افت تایپ رونمایی کرد؛ در حال حاضر این شرکت مدل تولیدی تاندر را با نام لیستر LFT-666 و قدرت ۶۶۶ اسب بخار (قدرت خالص ۶۷۵ اسب بخار) معرفی کرده است. این خودروی اسپرت، سریع‌ترین مدل تولیدی برند لیستر خواهد بود. نسخه پروتوتایپ لیستر LFT-666 در ابتدای سال جاری، بازخورد مناسبی از خریداران احتمالی دریافت کرد و باعث شد تا سازنده بریتانیایی تولید آن را با نام جدید در دستور کار قرار دهد.

Lister LFT-666 Thunder Jaguar F-Type / لیستر تاندر LFT-666 جگوار اف تایپ

در حال حاضر لیستر مشخصات خودروی اسپرت LFT-666 از جمله اضافه کردن پنل‌های فیبر کربن بدنه، رینگ آلیاژی سبک وزن و جلوپنجره مشبک جدید را تایید کرده است. در عین حال، صندلی‌ها و فرمان جدیدی وجود دارد، در حالی که زیر بدنه از سیستم تعلیق اصلاح‌ شده استفاده می‌شد؛ البته آن‌طور که لیستر می‌گوید، توان خروجی مدل تولیدی نیز افزایش یافته است. لیستر LFT-666 در مجموع سبک‌تر، سریع‌تر و آئرودینامیک‌تر از کوپه جگوار اف تایپ خواهد بود که زیر کاپوت از پیشرانه ۵.۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر بهره می‌برد. لیستر LFT-666 قادر است صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در زمان ۳ ثانیه طی کند و به بیشینه سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

Lister LFT-666 Thunder Jaguar F-Type / لیستر تاندر LFT-666 جگوار اف تایپ

لارنس ویتاکر، مدیر عامل لیستر گفت:

در طول ۶ ماه گذشته شرکت لیستر موتور در تلاش برای توسعه بخش تیونینگ خودرو، روی پروژه تغییر جگوار اف تایپ کار کرده است. در ابتدا ما نمونه اولیه این خودرو را لیستر تاندر نامگذاری کردیم، اما با توجه به شیوه نامگذاری در نسل آینده، تمام ۹۹ مدل تولیدی اکنون با عنوان لیستر LFT-666 شناخته می‌شوند. این نام مناسب است و هر کسی می‌تواند به راحتی توان ترمزی لیستر LFT-666 را بداند. 

اولین نسخه تولیدی لیستر LFT-666 اوایل مهر ماه امسال آماده تحویل به مالک خوش‌شانس خود خواهد شد، اما کسانی که نمی‌توانند یکی از این ۹۹ دستگاه را خریداری کنند، قادر خواهند بود نسخه استاندارد جگوار اف تایپ را با رینگ‌ها و کیت بدنه ارتقایافته لیستر داشته باشند. نسخه استاندارد جگوار اف تایپ با دریافت هزینه حدود ۱۳،۰۰۰ دلار (بدون قیمت اولیه خودرو) برای ارتقای بدنه عرضه می‌شود. علاوه بر این لیستر به عنوان خودروساز و یک تیونر اصیل بریتانیایی، قصد دارد از سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا بر مبنای جگوار F-Pace SVR با نام لایتنینگ رونمایی کند تا رقیبی برای لامبورگینی اوروس باشد.

منبع motor1 motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید