بی ام و M5 کامپتیشن،  ۱۷۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شد

سدان اسپرت بی‌ام‌و M5 کامپتیشن ۲۰۱۹ با بهره‌گیری از آپشن‌های لوکس و مسابقه‌ای، تا اواسط مهر ماه در بازار جهانی به قیمت پایه‌ی ۱۷۰ هزار دلار فروخته خواهد شد

بی‌ام‌و استرالیا قیمت و مشخصات دقیق مدل جدید سدان M5 کامپتیشن را اعلام کرد؛ بی‌ام‌و M5 کامپتیشن مدل ۲۰۱۹ در حال حاضر با قیمت ۲۲۹،۹۰۰ دلار استرالیا (معادل ۱۷۰ هزار دلار امریکا) تا اواسط مهر ماه امسال به نمایندگی‌های فروش وارد خواهد شد.

همان‌طور که اردیبهشت ماه امسال هنگام رونمایی از سدان لوکس و اسپرت بی‌ام‌و M5 کامپتیشن مشخص شد، این نسخه جدید از پیشرانه ۴.۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به توربوشارژر دوگانه بهره می‌برد که قدرتی معادل ۶۲۵ اسب بخار با گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند.

با توجه به افزایش قدرت ۲۵ اسب بخاری پیشرانه، بی‌ام‌و ادعا می‌کند که نسخه اسپرت بی‌ام‌و M5 می‌تواند در زمان ۳.۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد، که ۰.۱ ثانیه نسبت به نسخه معمولی  M5 تفاوت دارد؛ این مدل برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت هم به ۱۰.۸ ثانیه زمان نیاز دارد که ۰.۳ ثانیه سریع‌تر از نسخه معمولی این خودرو است. بیشینه سرعت بی‌ام‌و M5 کامپتیشن ۲۰۱۹ هنگامی که به صورت الکترونیکی محدود شود، به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ اما با بهره‌گیری از پکیج اختیاری M درایور، این رقم به ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت افزایش می‌یابد. 

BMW M5 Competition / بی‌ام‌و M5 کامپتیشن

اما برای اولین بار، بخش محلی بی‌ام‌و جزئیات بیش‌تری از مشخصات مدل جدید سدان M5 منتشر کرده است.. علاوه بر ارتقای پیشرانه، بی‌ام‌و M5 کامپتیشن از سیستم صوتی ۱۴۰۰ واتی باورز اند ویلکینز همراه با ۱۶ بلندگو، کاپوت فیبر کربنی M، مکانیزم درهای اتوماتیک برای جلو و عقب (soft-close)، پرده شید بالارو برای عقب با قابلیت تنظیم برقی و سیستم کنترل آب‌وهوای چهار بخشی بهره می‌برد. همچنین پکیج هوای محیط، کنترل ژست بی‌ام‌و (BMW Gesture control) برای تشخیص حالت‌های دست راننده هنگام استفاده از سیستم سرگرمی و اطلاعاتی و رینگ‌های ۲۰ اینچی آلیاژی سبک‌وزن با پرداخت دو رنگی از جمله امکانات دیگر بی‌ام‌و M5 کامپتیشن ۲۰۱۹ است.

BMW M5 Competition / بی‌ام‌و M5 کامپتیشن

در میان آپشن‌های این سدان لوکس، دو گزینه رایگان دیگر برای طراحی رینگ به چشم می‌خورد، که همراه با گزینه رنگ متالیک عرضه خواهند شد. با این حال، انتخاب رنگ سفارشی بی‌ام‌و ایندیویجوال (BMW Individual) بین ۲۰۰۰ تا ۱۲،۹۰۰ دلار به قیمت خودرو اضافه خواهد کرد.

علاوه بر موارد بالا، پکیج اختیاری دیگری با قیمت ۶۷۰۰ دلار ارائه شده است که شامل قابلیت‌های لوکسی مانند ماساژور صندلی، تیونر تلویزیون و سیستم سرگرمی و اطلاعاتی دوگانه برای صندلی‌های عقب می‌شود. برخی آیتم‌های دیگر در سدان لوکس بی‌ام‌و M5 کامپتیشن ۲۰۱۹، شامل ترمزهای سرامیکی کربنی M (با قیمت ۱۶،۵۰۰ دلار)، تهویه مطبوع صندلی‌های جلو (۱،۵۰۰ دلار)، اپل کارپلی (۶۲۳ دلار) و پکیج M درایور (۲۲۵۰ دلار) خواهد شد.

دانلود

منبع Car advice

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید