گوگل و واتساپ برای پشتیبان‌گیری نامحدود پیام‌ها در گوگل درایو همکاری می‌کنند

به‌لطف همکاری گوگل و واتساپ، ۲۱ آبان امسال پشتیبان‌گیری پیام‌ها در گوگل درایو به‌صورت نامحدود و رایگان انجام خواهد شد.

برعکس کشور ما، واتساپ در اکثر کشورهای جهان از محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر پیام‌رسان‌ها برخوردار است. طبق آخرین گزارشات، آمار کاربران این پیام‌رسان از ۱ میلیارد نفر فراتر رفته و این آمار روز به روز بیشتر می‌شود.

تاکنون کاربران این پیام‌رسان حجم محدودی برای پشتیبان‌گیری در گوگل درایو داشتند؛ اما برطبق اعلام فیسبوک به‌عنوان شرکت مادرِ واتساپ، از تایخ ۲۱ آبان‌ماه امسال، پشتیبان‌گیری پیام‌ها و داده‌های کاربران واتساپ در گوگل درایو به‌صورت رایگان انجام خواهد شد و هیچگونه محدودیت حجمی برای آن در نظر گرفته نمی‌شود.

علاوه بر مورد فوق، واتساپ اعلام کرده که تمام‌ فایل‌های پشتیبانی که بیش‌از یک‌سال از آخرین به‌روزرسانی آن‌ها زمان می‌گذرد، به صورت خودکار از گوگل درایو حذف خواهند شد؛ بنابراین اگر داده‌ی مهمی در بین این فایل‌ها دارید، بهتر از هرچه زودتر برای پشتیبان‌گیری از آن‌ها به‌صورت دستی اقدام کنید.

برای پشتیبان‌گیری باید ابتدا از بخش منو به تنظیمات وارد شوید و سپس از قسمت چت‌ها، گزینه‌ی Chat Backup و سپس Back up to Google Drive را انتخاب کنید.

خوب است بدانید که پیام‌ها و محتوای چندرسانه‌ای که توسط گوگل درایو پشتیبان‌گیری می‌شوند، از رمزنگاری مبدأ تا مقصد واتساپ بهره نخواهند برد؛ بنابراین اگر در بین داده‌هایتان، اطلاع مهمی وجود دارد، بهتر است آن‌ها در مکانی دیگر نگاه‌داری کنید.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید