نمونه‌ای نادر از فراری سرجیو، حراج خواهد شد

مدل مفهومی فراری سرجیو با طراحی اختصاصی، در تعداد شش نسخه به تولید محدود رسید و اکنون پس از گذشت پنج سال با قیمت ۴.۵ میلیون یورو، فروخته خواهد شد.

دفتر طراحی پینافارینا (Pinafarina) مدل مفهومی سرجیو (Sergiu) را در سال ۲۰۱۳ رونمایی و دو سال بعد فراری (Ferrari) شش نسخه از آن تولید کرد. طبیعتا، شما یکی از این شش خریدار خوش شانس نبوده‌اید؛ اما تنها یک فراری سرجیو برای حراج باقی مانده‌ است که همان نسخه‌ی دیده شده در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۵ است.

 ادای احترام به طراح مشهور فراری

این خودرو برای ادای احترام به طراح مشهور سرجیو پینافارینا (Sergiu Pinafarina)، رئیس شرکت پینافارینا و فرزند بنیانگذار آن، طراحی شد. این طراح مشهور که سناتور مجلس ایتالیا بود در سال ۲۰۱۳ در سن ۸۵ سالگی درگذشت. طراحی این مدل همزمان با ۸۵ سالگی تاسیس استودیو پینافارینا و شصتمین سالگرد همکاری آن با فراری بود.

سرجیو برپایه مدل اسپایدر Spider 458 طراحی شد. سرجیو به جای موتور مدل معمولی اسپایدر 458 با ظرفیت ۴.۵ لیتری و ۸ سیلندر با قدرت ۵۶۲ اسب بخار از موتور نسخه ویژه آن با قدرت ۵۹۷ اسب بخار استفاده میکرد. موتور سرجیو قوی ترین موتور هشت سیلندری فراری بدون توربو شارژ بود و با تغییر موتور اسپایدر 488 به توربوشارژ دوتایی قوی‌ترین خواهد ماند.

ferrari sergio

علاوه بر موتور قوی فراری، استودیو پینافارینا بدنه‌ای رویایی برای این خودرو طراحی کرده بود. نسخه تولیدی برای راحتی و دید بیشتر راننده کمی تعدیل شد که هرچند به جسارت نسخه مفهومی نبود ولی روح آن طراحی را حفظ کرده‌بود.

 مزایده بزرگ

این نمونه برای یک سرمایه‌دار نفتی نیجریه‌ای ساخته شده‌بود که توسط دولت آمریکا متهم به پولشویی شد. با مصادره شدن اموال این سرمایه‌دار خودرو فراری سرجیو او نیز سال گذشته در هلند برای خرید گذاشته شد. اما حال این خودرو اولین فراری سرجیو هست که برای مزایده گذاشته می‌شود.

اگر مشتاق به دیدن حاصل طراحی مدل لوکس و کمیاب فراری سرجیو هستید و میلیون‌ها دلار برای خرج کردن دارید! ماه آینده به موناکو بروید و در مزایده آن که توسط شرکت RM Sotheby's برگزار میشود شرکت کنید.

مزایده کنندگان قیمت فروش را چیزی بین ۲.۵ تا ۳ ملیون یورو تخمین زده‌اند که اندکی کمتر از قیمت مدل قبلی با ۴.۳ میلیون یورو است. به دلیل این که خودرو از خارج اروپا وارد خواهد شد مالیات ۲۰ درصدی به آن تعلق خواهد گرفت که هزینه نهایی آن را در صورت فروش با بالاترین تخمین به ۴.۵ میلیون یورو خواهد رساند.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید