الکسا و گوگل اسیستنت به ایکس باکس وان راه خواهند یافت

بر طبق اطلاعات فاش‌شده، به‌ نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد پشتیبانی ایکس باکس وان از دستیارهای صوتی الکسا و گوگل اسیستنت خواهیم بود.

از ماه‌ها پیش صحبت‌هایی درباره‌ی همکاری مایکروسافت با آمازون شنیده می‌شود. حال شواهد و مدارک مستدلی فاش شده است که از اضافه‌ شدنِ پشتیبانی الکسا و گول اسیستنت به کنسول ایکس‌باکس وان خبر می‌دهد.

از آنجایی که کینکت چند سالی است که به دست فراموشی سپرده شده، کاربران کنسول مایکروسافت از نسخه‌ی جایگزین برای اعمال دستورات صوتی بی‌بهره بودند؛ اگرچه این امکان از طریق هدست فراهم می‌شد؛ اما به دلیل تجربه‌ی کاربری نامناسبِ آن، عموم افراد به استفاده از این روش روی نمی‌آوردند.

الکسا و گوگل اسیستنت / ایکس باکس وان

برطبق گفته‌ی وب‌سایت ویندوزسنترال، این اتفاق در دنباله‌ی همکاری مایکروسافت و آمازون برای همکاری دستیارهای صوتی الکسا و کورتانا رخ داده است. در بیلد‌های آتی سیستم‌عامل ایکس باکس وان، بخش Kinnect & Devices دارای بخش جدیدی خواهد بود که به احتمال زیاد Digital Assistants نام خواهد داشت. از طریق این قسمت، شما می‌توانید دستیار صوتی خود را از بین کورتانا، الکسا و گوگل اسیستنت انتخاب کنید. برای هماهنگی این دستیارها با پلتفرم مربوطه، ابتدا باید اپلیکیشن ایکس‌باکس را نصب و سپس از طریق آن اقدام به همگام‌سازی کنید.

تاکنون هیچ اطلاعاتی از امکاناتی که این دستیارهای روی کنسول مایکروسافت ارائه خواهند داد، در دسترس نیست؛ اما مسلماً دستورات صوتی که پیش‌تر توسط کینکت از آن‌ها استفاده می‌کردیم، جزو مهارت‌های این دستیارها خواهد بود.

اگر اخبار مربوط به کورتانا را دنبال کرده باشید، متوجه خواهید شد که مایکروسافت به‌جای مشتریان عادی، حوزه‌ی کسب‌و‌کار را نشانه رفته است. برطبق گفته‌ی ردموندی‌ها، کورتانا به‌زودی از طریق یک اپلیکیشن، می‌تواند به بلندگوی الکسا متصل شود؛ همچنین مایکروسافت وعده داده است که به‌زودی شاهد حضور الکسا در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ خواهیم بود که بی‌شک برای کاربران بلندگوی هوشمند آمازون، اتفاقی خوشایند محسوب می‌شود.

منبع windows central

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید