انفجار ماشین لباسشویی سامسونگ در تگزاس آمریکا

از سال ۲۰۱۶ تاکنون خبرهای مختلفی از انفجار ماشین لباسشویی سامسونگ گزارش شده است. این بار ماشین لباسشویی دیگری از این شرکت در ایالت تگزاس آمریکا منفجر شد. 

ماشین لباس‌شویی سامسونگ باز هم فاجعه به بار آورد. گزارش‌ها از انفجار ماشین لباسشویی دیگری از شرکت سامسونگ در ایالت تگزاس خبر می‌دهند؛ این انفجار تلفات جانی در بر نداشت. از سال ۲۰۱۶ تاکنون خبرهای مختلفی از انفجار ماشین لباسشویی سامسونگ گزارش می‌شود. 

 سامسونگ حدود ۳ میلیون ماشین لباسشویی در ۳۴ مدل از سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه کرده است که با مشکل فنی مواجه هستند. البته از این تعداد ماشین لباس‌شویی تاکنون گزارش‌های معدودی از انفجار منتشر شده؛ ولی همین تعداد محدود هم بسیار جدی و مهم است. گزارش اخیر انفجار مربوط به ایالت تگزاس آمریکا است. در حین شستشو ماشین لباسشویی از قسمت بالای آن منفجر شده؛ ولی خوشبختانه در زمان انفجار کسی نزدیک آن نبوده و آسیب ندیده است. شدت انفجار به‌قدری زیاد بوده که اگر کسی در اطراف آن حضور داشت معلوم نبود با چه سرنوشتی روبه‌رو می‌شد. سئوال مهم این است که واقعا چطور ممکن است یک ماشین لباسشویی بی‌دلیل بترکد؟

در سال ۲۰۱۶،‌ شرکت سامسونگ ۹ گزارش مختلف از انفجار ماشین لباسشویی دریافت کرد. در برخی از انفجارها،‌ افرادی که در نزدیکی ماشین لباسشویی بودند،‌ دچار صدمات شدید شدند؛ از شکستگی کتف و شانه گرفته تا ضربه مغزی در بین حادثه دیدگان گزارش شده بود. قضیه آنقدر جدی بود که در نوامبر سال ۲۰۱۶،‌ سامسونگ اطلاعیه‌ای منتشر کرد و در آن ۳۴ مدل مختلف ماشین‌ لباسشویی را که احتمال می‌داد با مشکل مشابه روبه‌رو هستند فهرست کرد. این فهرست هنوز در سایت cpsc موجود است. ۲.۸ میلیون دستگاه ماشین لباسشویی در ۳۴ مدل به فروش رفته بود و در فراخوان منتشرشده،‌ سامسونگ از صاحبان این دستگاه‌ها خواسته بود به‌سرعت با سامسونگ تماس بگیرند تا هر چه سریع‌تر به موضوع رسیدگی کند. کمیسیون ایمنی محصولات سامسونگ، مسئول رسیدگی به این موضوع شد.

ظاهرا علت انفجار این ماشین لباسشویی‌ها،‌ اشکال فنی در درام دستگاه است که نمی‌تواند تعادل دستگاه را حفظ کند و به بخش‌های دیگر ماشین لباسشویی فشار وارد می‌کند. همین مسئله باعث جدا شدن درام ماشین لباسشویی با نیروی زیاد می‌شود و در نهایت انفجار رخ می‌دهد. 

سخنگوی سامسونگ بعد از گزارش‌ منتشرشده در مورد انفجار ماشین لباسشویی اخیر در ایالت تگزاس گفت:

از مسئله به‌وجودآمده برای خانواده تگزاسی بسیار ناراحت هستیم و قطعا شرکت سامسونگ این موضوع را به‌صورت جدی بررسی می‌کند و در صدد است راهکاری درست و منطقی برای حل این مسئله ارائه بدهد تا دیگر شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.‌

البته چنین مشکلاتی پیش از این نیز گزارش شده است. مثلا در نوامبر ۲۰۱۷ یک ماشین لباسشویی سطلی در مینه‌سوتا منفجر شد و خانمی که در زمان انفجار نزدیک ماشین لباسشویی بود به‌شدت زخمی و دچار ضربه مغزی شد. در سپتامبر ۲۰۱۷ و در ایالت تنسی،‌ مجددا یک ماشین لباسشویی سامسونگ از قسمت بالای آن منفجر و صدمات جبران ناپذیری به خانمی که در نزدیکی آن ایستاده بود وارد شد.

اواسط ماه ژانویه سال گذشته میلادی نیز مورد مشابهی در کالیفرنیا گزارش شد و یک ماشین لباسشویی سامسونگ در حین خشک کردن لباس‌ها منفجر شد. همزمان در همان ماه ژانویه گزارش دیگری از انفجار ماشین لباسشویی در هوستون، منتشر شد. شدت انفجار به حدی بود که حفره‌هایی در یخچال و فریزر که در مجاورت ماشین لباسشویی بودند ایجاد کرد.

هیچ کدام از این افراد اطلاعیه شرکت سامسونگ را دریافت نکرده بودند و اطلاعی از مشکل مربوط به ۳۴ مدل ماشین لباسشویی تولیدی سال ۲۰۱۶ نداشتند. سامسونگ ادعا می‌کند که برای اطلاع‌رسانی، به تمامی مشتریان خود ایمیل ارسال کرده و به مصرف کنندگان توصیه کرده است که ماشین لباسشویی‌های خود را بیش از حد سنگین نکنند. به‌علاوه هشدار داده که دوره‌های زمانی شستشو را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که ماشین لباسشویی به‌صورت مداوم و پشت سر هم روشن نماند تا به آن فشار بیش از حد وارد نشود.

رعایت این موارد می‌تواند تا حدی مانع انفجار ماشین لباسشویی شود. سامسونگ اعلام کرده است در تمامی شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه‌های خود به این موضوع رسیدگی می‌کند و دارندگان ماشین لباسشویی‌هایی که شماره سریال آن جزو آن ۳۴ مدل است می‌توانند به‌سرعت با این شرکت در ارتباط باشند تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

کاربرانی که یکی از این ۳۴ مدل ماشین لباسشویی را خریداری کرده‌اند می‌توانند با تعامل و ارتباط با شرکت سامسونگ از خدمات تعمیر رایگان،‌ تعویض ماشین لباسشویی با دستگاه جدید و با تخفیف ویژه یا حتی عودت دستگاه، استفاده کنند. البته در این بین، برخی گزارش‌ها توسط مصرف‌کنندگان خبر از بالا رفتن قیمت ماشین لباسشویی سامسونگ می‌دهد. با اینکه این شرکت هنوز قیمت‌های جدید را به‌صورت رسمی اعلام نکرده ولی ظاهرا قرار است قیمت ماشین لباسشویی‌های سامسونگ گران‌تر از قبل هم بشود. سامسونگ اخیرا اولین خط تولید لوازم خانگی خود را در ایالات متحده راه‌اندازی کرد و شرکت جدید در کارولینای شمالی واقع شده است.

منبع digitaltrends

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید