احتمال جایگزینی گوگل پلی موزیک توسط سرویس یوتیوب ریمیکس

به‌نظر می‌رسد که گوگل به‌زودی سرویس استریم موسیقی پلی موزیک را با سرویس یوتیوب ریمیکس جایگزین خواهد کرد.

مدتی می‌شود که گوگل روی توسعه‌ی سرویس استریم جدیدی تمرکز کرده است که آن را با نام یوتیوب ریمیکس می‌شناسیم. حال به‌نظر می‌رسد که یوتیوب ریمیکس، جایگزین احتمالی گوگل پلی موزیک باشد. برطبق گزارشی که وب‌سایت درویدلایف منتشر کرده، غول جستجو قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، کاربران پلی موزیک را مجاب به استفاده از یوتیوب ریمیکس کند.

ماه گذشته، لیور کوهن، مدیر بخش موسیقی گوگل تأیید کرد که آن‌ها روی سرویس جدیدی تحت نام یوتیوب ریمیکس کار می‌کنند؛ اما از ارائه‌ی جزئیات بیشتر درباره‌ی آن اجتناب کرد. برطبق آنچه که کوهن بیان داشته، سرویس جدید آن‌ها ترکیبی از سرورها گوگل پلی موزیک و فهرست عظیم یوتیوب خواهد بود. دروید لایف نیز با تأیید این گفته، این نکته را اضافه کرد که سرویس مورد بحث توانایی پخش موسیقی براساس زمان، مکان و دیگر شاخصه‌های این‌چنینی را خواهد داشت.

حال گوگل در واکنش به این گزارش، گفته است:

ما پیش‌تر ترکیب یوتیوب موزیک و تیم گوگل پلی موزیک را اعلام کردیم. برای ما، موسیقی اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین این نکته حیاتی است که چیزی را ارائه کنیم تا پاسخگوی نیازهای مشتریان و هنرمندان باشد. فعلاً هیچ چیزی برای کاربران تغییر نخواهد کرد و ما پیش از انجام هرگونه تغییری، همگان را مطلع می‌کنیم.

اگرچه پلی موزیک تا به اینجای کار توانسته رضایت قشر زیادی از مخاطبینش را جلب کند؛ اما هنوز فاصله‌ی بسیار زیادی با رقبایی چون اپل موزیک و اسپاتیفای دارد. به‌نظر می‌رسد که در صورت جایگزینی سرویس فعلی، کاربران امکان انتقال لیست‌های پخش، فایل‌ها و... را به سرویس جدید خواهند داشت؛ البته هنوز این موضوع توسط گوگل تأیید نشده است.

علاوه بر مورد فوق، گمان می‌رود که دیگر سرویس‌های بی‌نظم این شرکت نیز با معرفی سرویس جدید، کنار گذاشته شوند. یوتیوب موزیک یکی از آن سرویس‌هایی است که همان‌طور که از نامش پیداست، اقدام به پخش موسیقی از طریق یوتیوب می‌کند.

انتظار می‌رود که این اتفاق در ماه فوریه رخ دهد و ما بالأخره‌ شاهد ترکیب تیم‌های یوتیوب و پلی موزیک باشیم.

منبع digital trends

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید