فرمول یک چین با شاهکار ریکیاردو به پایان رسید

مرحله‌ی نهایی رقابت جایزه بزرگ شانگهای، در حالی برگزار شد که دنیل ریکیاردو، راننده‌ی تیم فرمول یک ردبول، زودتر از دیگر از خط پایان گذشت.

شاید خوش‌بین‌ترین طرفدار ردبول هم فکر نمی‌کرد که راننده‌ی اصلی این تیم به مقام نخست جایزه بزرگ چین برسد. دنیل ریکیاردو استرالیایی، هشتمین فصل خود در مسابقات فرمول یک جهانی را سپری می‌کند، اما فقط ۶ بار روی سکوی قهرمانی رفته؛ درحالی‌که ۲۲ مرتبه به جایگاه‌های دوم و سوم رسیده است. از سویی دیگر، با توجه به ایراد در پیشرانه‌ی خودروهای ردبول که روز گذشته و هنگام تعیین خط بروز کرد، قهرمانی ریکیاردو در شانگهای بعید به نظر می‌رسید.

Red bull F1

در پایان مسابقه، زمان یک ساعت و ۵۳ دقیقه و ۳۶.۳۸۰ ثانیه برای راننده‌ی اول ثبت شد. والتری بوتاس راننده‌ی تیم مرسدس بنز، حدود ۹ ثانیه کندتر از ریکیاردو به جایگاه دوم رسید و کیمی رایکونن راننده‌ی تیم فراری با کمتر از یک ثانیه اختلاف نسبت به او، سوم شد. در کمال ناباوری، لوئیس همیلتون که پیش از آغاز فصل، امید اول قهرمانی و مدافع این عنوان بود، با اختلاف ۱۷ ثانیه نسبت به ریکیاردو، چهارم شد. در پایان جایزه بزرگ شانگهای، مکس ورشتاپن از تیم ردبول، نیکو هالکنربرگ از تیم رنو و فرناندو آلونسو از تیم مک‌لارن به رتبه‌های پنجم، ششم و هفتم رسیدند. سباستین فتل، صدرنشین مسابقات که از خط اول آغازکننده‌ی مسابقه بود و تا ۱۰ دور مانده به پایان مسابقه، امید زیادی به قهرمانی داشت، مقامی بهتر از هشتم به دست نیاورد. 

Red bull F1

در مقابل شاهکار ریکاردیو، هم‌تیمی او با ۱۰ امتیاز پنالتی به دلیل رانندگی خطرناک، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. مکس ورشتاپن، برخورد نسبتا سنگینی با سباستین فتل داشت و منجر شد که خودروی فراری از جایگاه دوم تا رده‌ی هفتم سقوط کند. این حادثه، آنچنان نبود که خودروهای فراری و ردبول را کاملا از مسابقه خارج کند؛ اما برای فتل در فاصله‌ی سیزده دور مانده تا پایان مسابقه، گران تمام شد. قبل از این حادثه هم، هر دو خودروی تیم تورو روسو با یکدیگر تصدف کرده بودند که منجر به پخش شدن قطعات بدنه بر سطح پیست و حضور خودروی مارشال شد. در این زمان، رانندگان ردبول به پیت‌استاپ رفتند و با یک استراتژی هوشمندانه، همراه لاستیک‌های سافت به مسابقه بازگشتند. این فرایند در کنار رانندگی عالی ریکیاردو و شرایط فنی ایده‌ال در خودروی ردبول، منجر به قهرمانی این تیم در جایزه بزرگ چین شد.

Fi china 2018

در پایان مسابقه، دنیل ریکیاردو به لطف ۲۵ امتیازی که از شانگهای گرفت، با مجموع ۳۷ امتیاز به رده‌ی چهارم در رده‌بندی این فصل رسید. سباستین فتل ۴ امتیاز به اندوخته‌ی خود اضافه کرد و با ۵۴ امتیاز در صدر جدول باقی ماند. این شرایط تا حد زیادی به نفع لوئیس همیلتون بود و این راننده‌ی مشهور مرسدس بنز را به رده‌ی دوم و امیتاز ۴۵ رساند. در حال حاضر والتری بوتاس، دیگر راننده‌ی مرسدس بنز، ۴۰ امتیاز دارد و چهارم است. جایگاه‌های پنجم، در اختیار کیمی رایکونن با ۳۰ امتیاز قرار دارد؛ اما رقابت‌ نزدیکی بین فرناندو آلونسو و نیکو هالکنبرگ با امتیاز مشابه ۲۲ در رده‌های ششم و هفتم دیده می‌شود.

در رده‌بندی تیمی، مرسدس بنز با تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به فراری، در جایگاه اول است. تیم فراری با ۸۴ امتیاز در رده‌ی دوم قرار دارد و ردبول با ۵۵ امتیاز در رتبه‌ی سوم ایستاده است.

رده بندی رانندگان گرندپری چین 2018

رده بندی تیم‌ها گرندپری چین 2018

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید