تبلت ها پس از رفع موانع رجیستر می‌شوند

بر‌ اساس گزارش مدیرکل آی‌تی ستاد مبارزه با قاچاق کالا، مسئولان در حال برنامه‌ریزی برای رفع موانع واردات رسمی تبلت‌های سیم‌کارت‌خور به کشور در جهت رجیستری این کالا هستند.

حمیدرضا دهقانی‌نیا، با بیان اینکه مطابق با طرح تعریف‌شده در ساماندهی بازار تجهیزات سیم‌کارت‌خور، اجرای طرح ثبت و شناسه‌دار کردن تبلت نیز الزامی شده است، اعلام کرد: «به دنبال مکانیزمی برای اجرای این قانون هستیم.»

وی گفت:

در فرآیند رجیستری تبلت، هم‌اکنون با موضوع تصحیح و تطبیق فرآیند رسمی واردات این محصول مواجه هستیم که پس از انجام اقدامات مقتضی رجیستری تبلت نیز آغاز می‌شود.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا افزود:

مشکلی که هم‌اکنون در واردات رسمی تبلت وجود دارد این است که تبلت‌های با برند تجاری معتبر با شارژر سه‌تیغه وارد کشور می‌شوند اما استاندارد کشور ما این شارژرها را مورد پذیرش قرار نمی‌دهند و باید شارژر دوتیغه باشد. اما مشکل اینجا است که تولید این شارژرها از ابتدا به‌صورت سه‌تیغه بوده است. در این راستا یکی از موانعی که واردات رسمی این کالا را با مشکلاتی همراه کرده، این موضوع است.

دهقانی نیا با تأکید بر اینکه باید به سمت کنترل کردن بازار تبلت و شفاف‌سازی این بازار پیش رو افزود:

قانون رجیستری مربوط به تمامی تجهیزات سیم‌کارت‌خور می‌شود و هم‌اکنون تبلتی وجود ندارد که مردم از آن استفاده کنند و سیم‌کارت‌خور نباشد به همین دلیل موضوع رجیستری این کالا در دستور کار قرار دارد؛ اما زمان انجام آن در سال آینده به رفع موانع واردات رسمی این کالا برمی‌گردد.

منبع مهر

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید