هوم پاد اپل در FCC رؤیت شد

هوم پاد اپل در FCC رؤیت شد

هوم‌پاد، اولین اسپیکر هوشمند اپل به‌زودی وارد بازار خواهد شد و گرفتن تأییدیه‌ی FCC نیز احتمال عرضه‌ی آن در آینده‌ی نزدیک را افزایش می‌دهد.

با تشکیل پرونده‌ی اسپیکر هوشمندی با شماره مدل «A1639» در کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)، احتمال عرضه‌ی این محصول در آینده‌ی نزدیک افزایش یافته است؛ اسپیکر هوشمند اپل یا همان هوم‌پاد (HomePod) به دلیل استفاده از قابلیت‌های بی‌سیم نیازمند دریافت تأییدیه از FCC است. برخی از پرونده‌ها که شامل تصاویر و راهنما‌ها هستند برای عمومی شدن در تاریخ ۱۷ جولای برنامه‌ریزی شده‌اند؛ تقریبا چند ماه بعد از اینکه هوم‌پاد قرار است میهمان خانه‌های کاربران باشد. برخی پرونده‌های دیگر که شامل تصاویر شماتیک هستند، همچنان تا مدت نامعلومی محرمانه باقی خواهند ماند.

طبق گزارشی که چهارشنبه‌ی گذشته در تایپه‌تایمز منتشر شد، شرکت همکار اپل در تولید اسپیکر هوشمند با نام اینونتک، یک میلیون هوم‌پاد را برای عرضه آماده کرده است. انتظار می‌رود که اینونتک و فاکسکان تا پایان سال‌ جاری میلادی ۱۰ تا ۱۲ میلیون هوم‌پاد برای فروش در بازارهای مختلف تولید کنند.

هوم پاد

زمان‌بندی‌های اولیه از عرضه‌ی این اسپیکر هوشمند مورد انتظار در ماه دسامبر سال گذشته حکایت داشتند؛ با این حال اپل پیش از فرا رسیدن این موعد، اوایل سال ۲۰۱۸ را برای عرضه‌ی این محصول اعلام کرد. اپل در آن هنگام در مورد این تأخیر چنین گفت:

به اندکی زمان لازم است تا این محصول آماده‌ی عرضه به خریداران شود.

از دست دادن فروش پایان سال و تعطیلات باعث شد رقبای قدرتمند اپل در دنیای اسپیکر هوشمند بیشترین استفاده را ببرند و با رکوردشکنی در فروش محصولاتشان سهم قابل‌ توجهی از بازار کسب کنند. قیمت ۳۵۰ دلاری هوم‌پاد همان چیزی است که احتمالا اولین تلاش اپل در بازار اسپیکر هوشمند را به چالش خواهد کشید؛ با این حال باید منتظر واکنش بازار و طرفداران این برند به هوم‌پاد ماند.


منبع appleinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید