پیشنهاد ۲۲ میلیارد دلاری SK Hynix برای تصاحب بخش تولید تراشه توشیبا

پس از انتشار خبری در مورد تهدید وسترن دیجیتال توسط اپل برای کنار کشیدن از تصاحب بخش تراشه‌ی توشیبا، گزارش‌ها از افزایش پیشنهاد خرید SK Hynix به ۲۲ میلیارد دلار حکایت دارند.

اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارند که گروهی متشکل از شرکت‌های SK Hynix کره‌ی جنوبی و Bain Capital برای بالا بردن شانس خود به‌منظور تصاحب بخش تولید تراشه‌های توشیبا، پیشنهاد خود را افزایش داده و به ۲۲ میلیارد دلار رسانده‌‌اند. شنیده‌ها نشان از آن دارند که این کنسرسیوم آمریکایی-‌کره‌ای که البته سرمایه‌گذاران ژاپنی نیز در آن حضور دارند، در ابتدا پیشنهادی ۱۷.۶ میلیارد دلاری برای تصاحب بخش تولید تراشه‌های توشیبا ارائه کرده بود. 

کنسرسیوم آمریکایی-کره‌ای مورد نظر پس از آن پیشنهاد خود را افزایش داد که چندی پیش کنسروسیومی که وسترن دیجیتال نیز در آن حضور دارد، در آخرین مراحل مذاکره با سران توشیبا، پیشنهاد خود را افزایش داده بود. چنانچه زومیت را طی ماه‌های اخیر دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که توشیبا به دلیل ضرردهی میلیون دلاری نیروگاه‌های اتمی وستینگهاوس در آمریکا که متعلق به کمپانی توشیبا است، مجبور شده کسب‌وکار تراشه‌های خود را واگذار کند.

توشیبا هفته‌ی گذشته اعلام کرد که پیشنهادهای ارائه‌شده توسط سه مشتری اصلی بخش تراشه‌ی خود را بررسی می‌کند که یکی از آن‌ها فاکس‌کان است. هر سه گروهی که در پی تصاحب بخش تراشه‌های توشیبا هستند، به اپل و حمایت‌های این کمپانی آمریکایی نیاز دارند؛ البته منابع نزدیک به این نکته اشاره کرده‌اند که اپل با تهدید وسترن دیجیتال به عدم خرید محصولات این شرکت در آینده، به‌نوعی آن را وادار به کنار کشیدن از تصاحب کسب و کار تراشه‌های توشیبا کرده است. 

اپل که از حافظه‌های Nand تولیدشده توسط توشیبا در آیفون‌ استفاده می‌کند، از این نگران است که شاید تصاحب توشیبا توسط وسترن باعث شود این کمپانی قیمت محصولاتش را افزایش دهد و اپل نتواند همچون گذشته رقیبی برای پایین نگه داشتن قیمت محصولات وسترن در اختیار داشته باشد. پس از انتشار اخباری در این خصوص، شنیده‌ها حکایت از این دارند که وسترن دیجیتال از کنسرسیومی که با یک شرکت خصوصی آمریکایی و سرمایه‌گذارانی از سوی دولت ژاپن حضور داشته‌اند، کنار کشیده است. هنوز مشخص نیست که در صورت کنار کشیدن وسترن دیجیتال، سهم سرمایه‌گذاری آن توسط چه شرکتی تأمین خواهد شد. 


منبع reuters

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید