سامسونگ 20 میلیون گوشی گلکسی اس 8 فروخته است

سامسونگ تا کنون موفق شده ۲۰ میلیون گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ به فروش برساند.

بر اساس جدیدترین داده‌های بازار که روز پنج‌شنبه توسط استراتژی آنالیتیکز منتشر شد؛ کمپانی سامسونگ الکترونیکز تا ماه جولای ۲۰ میلیون گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس به بازار عرضه کرده‌ است. کمپانی کره‌ای مورد بحث موفق شده در بازه‌ی زمانی منتهی به ۳۰ ژوئن، ۱۹.۸ میلیون عدد از گوشی‌های هوشمند پرچمدار اخیر خود را به فروش برساند. با توجه به این موضوع که گوشی‌های هوشمند سری گلکسی اس ۸ تا ۲۱ آوریل به بازار عرضه نشده‌ بودند، دستیابی به این رکورد برای کمپانی سامسونگ بسیار شگفت‌انگیز است. استراتژی آنالیتیکز اعلام کرده که شرکت مورد بحث از زمان شروع عرضه‌ی گوشی‌های سری گلکسی اس ۸ به طور میانگین در هر روز تعداد ۲۷۸ هزار واحد از این محصول را به فروش رسانده است. سامسونگ در نهایت توانسته در اوایل ماه جولای به رکورد فروش بیش از ۲۰ میلیون گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس دست یابد.

شرکت تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکز اخیرا یک گزارش عمیق‌ مشابه با گزارش فوق منتشر کرده که در آن به بیان جزئیاتی در مورد بزرگی موفقیت تجاری گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس پرداخته است. بنا به آنچه در گزارش استراتژی آنالیتیکز منتشر شده، موفقیت پرچمداران کنونی سامسونگ حتی باعث افزایش قیمت میانگین گوشی‌های هوشمند ساخت این کمپانی شده ولی مشخص نیست که این روند با معرفی گوشی‌ هوشمند مورد انتظار گلکسی نوت ۸ که قرار است به زودی معرفی شود، به همین شکل ادامه خواهد یافت یا خیر. به دلیل اینکه سامسونگ در ماه می هیچ آماری از فروش گوشی‌های پرچمدار کنونی خود ارائه نکرد، برخی از ناظران صنعت موبایل پیش‌بینی کرده‌ بودند که میزان فروش گوشی‌های هوشمند سری گلکسی اس ۸ سامسونگ کم‌تر از گوشی‌های گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج خواهد بود. البته سامسونگ بلافاصله با انتشار گزارش‌های مالی اخیر خود، به پیش‌بینی‌های یاد شده خاتمه داد. سامسونگ با انتشار این گزارش نشان می‌دهد که بخش موبایل این کمپانی با استفاده از روشی مطلوب، تقریبا موفق شده تا ضررهای ناشی از شکست فروش گلکسی نوت ۷ در پاییز سال قبل را جبران کند.

انتظار می‌رود فبلت هوشمند گلکسی نوت ۸ به یک موفقیت تجاری بزرگ تبدیل شود و به افزایش قدرت سامسونگ در بازاری که همین حالا هم تحت سلطه‌ی این کمپانی است، کمک کند. بر اساس ارزیابی‌هایی که اخیرا در مورد سهم بازار سامسونگ انجام شده، این کمپانی کره‌ای در حال حاضر بیش از پنجاه درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد و احتمالا برتری خود را نسبت به اپل و هواوی در چندسال آینده حفظ خواهد کرد. گوشی هوشمند گلکسی نوت ۸ در ۲۳ آگوست (یکم شهریور) رسما رونمایی خواهد شد و احتمالا فروش این محصول از اواخر ماه سپتامبر آغاز می‌شود. با توجه به اینکه اخیرا بعضی از منابع نزدیک به صنعت موبایل اعلام کرده‌اند که گلکسی نوت ۸ در بازارهای اروپایی با قیمتی در حدود ۱۱۰۰ دلار عرضه می‌شود، این فبلت ۶.۳ اینچی به احتمال زیاد باعث افزایش حاشیه‌ی سود سامسونگ خواهد شد.

نظر شما در این مورد چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات