تشخیص سه بعدی چهره، بارزترین مشخصه‌ آیفون 8 اپل

بر اساس گزارشی جدید، بارزترین قابلیت آیفون ۸ اپل، تشخیص سه‌بعدی چهره‌ی آن خواهد بود؛ این قابلیت جایگزین تاچ آی‌دی می‌شود.

انتظار می‌رود آیفون ۸ اپل، قابلیت‌های جدید زیادی داشته باشد؛ ولی اکثر آن‌ها در گوشی‌های دیگر هم وجود دارند و تنها تعداد کمی از آن‌ها، انقلابی محسوب خواهند شد. بر اساس گزارش بلومبرگ، بارزترین مشخصه‌ی این گوشی، تشخیص سه‌بعدی چهره‌ی آن است. این قابلیت قرار است جایگزین تاچ آی‌دی برای استفاده از سرویس اپل پِی و باز کردن قفل گوشی شود. این قابلیت از حسگر مادون قرمز استفاده می‌کند که حتی در تاریکی مطلق هم می‌تواند چهره‌ی کاربر را تشخیص دهد.

دیگر قابلیت‌های جذاب آیفون ۸، دوربین‌ دوگانه با چیدمان عمودی در پشت گوشی است که برای واقعیت افزوده استفاده می‌شود. فناوری SmartCam هم به دوربین گوشی کمک می‌کند که در لحظه، اشیاء و محیط اطراف را شناسایی کند.

گوشی‌های دیگری مثل گلکسی اس ۸ و اسنشال، از نمایشگر‌های بدون حاشیه‌ی اولد استفاده می‌کنندو شارژر بی‌سیم هم ۸ سالی است که در گوشی‌های هوشمند دیده می‌شود؛ بنابراین هیچ‌کدام از این موارد، جزو قابلیت‌های انقلابی آیفون ۸ محسوب نخواهد شد. بلومبرگ می‌گوید یکی از تفاوت‌های اپل با دیگر تولیدکنندگان گوشی‌ هوشمند این است که تنها زمانی از قابلیت و امکان جدیدی استفاده می‌کند که بتواند آن را به بهترین شکل ممکن پیاده کند. این موضوع همواره یکی از برتری‌های اصلی گوشی‌های اپل در مقایسه با دیگر گوشی‌های پرچم‌دار بوده است.

آیفون ۸

آیفون ۸ اپل احتمالا تا اوایل مهرماه وارد فاز تولید انبوه نخواهد شد؛ بنابراین تا آن زمان، تنها تعداد محدودی از این گوشی وارد بازار می‌شود؛ البته در این فاصله، دو گوشی جدید آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس با نمایشگرهای ال‌سی‌دی ۴.۷ و ۵.۵ اینچ و تعدادی از امکانات آیفون ۸ مثل شارژ بی‌سیم، در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

به نظر شما آیا آیفون ۸ یک گوشی انقلابی محسوب می‌شود؟

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع Apple Insider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات