رونمایی از خودروی مسابقه‌ای آکورا ARX-05

نمونه‌ی اولیه‌ی خودروی مسابقه آکورا ARX-05 در گردهمایی خودروهای اسپرت کوایل (Quail) رونمایی شد.

شرکت خودروسازی آکورا روز جمعه از یک خودروی مسابقه‌ای جدید در گردهمایی کوایل رونمایی کرد. به گفته‌ی مسئولان آکورا، نمونه‌ی اولیه خودروی مسابقه‌ای جدید ARX-05 به‌زودی در مسابقات قهرمانی IMSA WeatherTech 2018، شرکت خواهد کرد. این خودروی جدید تحت نام تیم پنسکه در کلاس جدید خودروهای پروتوتایپ بین‌المللی دیتونا (DPi) از ژانویه ۲۰۱۸، رقابت خواهد کرد.

آکورا ARX-05

تیم پنسکه برنده‌ی ۵۰۰ مقام قهرمانی معتبر، در بسیاری از مسابقات بزرگ مانند دیتونا، ایندی، سبرینگ و فرمول یک است. رانندگان اول تیم پنسکه در این مسابقات، خوان پابلو مونتویا و دین کامرون هستند و رانندگان دوم این تیم هنوز مشخص نشده‌اند.

آکورا ARX-05

نسل پنجم این خودروی مسابقه‌ی استقامت مجهز به شاسی ORECA 07 است و قدرت آن از پیشرانه‌ی V-6 آکورا متناسب با خودروهای سواری سبک و شاسی‌بلند تأمین می‌شود. این پیشرانه پیش از این در بخش GT رقابت‌های جهانی پیرلی، روی خودروی مسابقه‌ای آکورا NSX GT3 نصب شده بود.

آکورا ARX-05

فستیوال خودروهای اسپرت، اواخر هفته‌ی گذشته در منطقه‌ی کوایل ایالت کالیفرنیا برگزار شد و خودروهای تولید محدود شرکت‌های بزرگ و معتبر جهان در این گردهمایی شرکت کردند. هوندا پرفورمنس امیدوار است که پس از رونمایی از این خودرو، بتواند جایگاه خوبی در مسابقات IMSA و دنیای موتوراسپرت کسب کند.

منبع motorauthority

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید