بی‌ ام‌ و سری 5 با تیونینگ AC Schnitzer

خودروی بی‌ام‌و سری 5 برای دستیابی به قدرت فوق‌العاده و ظاهری جذاب، توسط شرکت ای‌سی اشنایتزر بهینه‌سازی شد.

شرکت ای‌سی اشنایتزر معمولا پس از معرفی هر مدل جدید بی‌ام‌و به فاصله کوتاهی نسخه تیون شده آن را به بازار می‌فرستد. حالا، مدل جدید سری 5 وارد بازار شده است و تیونر آلمانی هنوز مجموعه‌ی کاملی از قطعات لازم برای این خودرو را در اختیار ندارد.

بی‌ام‌و سری 5

ای‌سی اشنایتزر در حال حاضر دارای پیشرانه‌های جدیدی برای دو نوع خودروی بی‌ام‌و سری ۵ است. این شرکت می‌تواند قدرت پیشرانه‌ی شش سیلندر خطی ۳ لیتری مدل 540i را از ۳۴۰ اسب بخار (۲۵۰ کیلووات) تا ۴۰۰ اسب بخار (۲۹۸ کیلووات) افزایش دهد. برای طرفداران خودروهای دیزل، این شرکت می‌تواند قدرت پیشرانه شش سیلندر خطی ۳ لیتری مدل 530d را از ۲۶۵ اسب بخار (۱۹۸ کیلووات) تا ۳۱۵ اسب بخار (۲۳۵ کیلووات) ارتقاء دهد. ای‌سی اشنایتزر قول داده است که مدل‌های M550i، 530i و 520d را هم در آینده نزدیک تقویت کند.

بی‌ام‌و سری 5

بی‌ام‌و سری 5

همچنین با نصب یک اگزوز جدید، ای‌سی اشنایتزر می‌تواند صدای پیشرانه‌ی این خودرو را بهتر کند. صرف نظر از سیستم محرکه خودرو، این تیونر آلمانی فنرهای این خودرو را اصلاح کرده است. با فنرهای جدید، ارتفاع محور جلوی خودرو از سطح زمین ۲۵ میلی‌متر و محور عقب ۲۰ میلی‌متر کاهش پیدا می‌کند.

بی‌ام‌و سری 5

ای‌سی اشنایتزر همچنین مجموعه گسترده‌ای از قطعات مختلف بدنه را برای سری 5 ارائه می‌دهد. مدل‌های دارای کیت M-Technik بی‌ام‌و می‌تواند امکانات تقویتی بیشتری از جمله اسپویلر جلو، اسپلیتر، لبه‌های جانبی و دیفیوزر را به خودرو اضافه کند. همچنین یک اسپویلر سقفی و باله عقب برای مدل سدان وجود دارد. رانندگان خودروهای سدان می‌توانند این اسپویلر را به هاچ‌بک اضافه کنند. برای دستیابی به ظاهر جذاب‌تر، این شرکت محافظ آینه‌ کربنی ارائه کرده است.

در فضای داخلی خودرو نیز چندین ارتقاء محدود وجود دارد. ای‌سی اشنایتزر تریم آلومینیومی برای پدال‌ها و مجموعه‌ای از کف‌پوش‌های مخملی برای کف خودرو ارائه می‌دهد.

بی‌ام‌و سری 5

در سال ۲۰۱۸، شرکت ای‌سی اشنایتزر ظاهر جذاب‌تر و قدرت بیشتری برای مدل‌های سدان و اروپایی بی‌ام‌و سری 5 ارائه خواهد کرد. دوستداران خودروهای تیون شده بی‌ام‌و باید منتظر M5 جدید بمانند. بی‌ام‌و، در چند هفته آینده این سدان فوق‌العاده را معرفی می‌کند. M4 جدید با پیشرانه‌ی ۴.۴ لیتری مجهز به دو توربوشارژ V8، قدرتی معادل ۶۰۰ اسب بخار (۴۴۱ کیلووات) و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. همچنین رانندگان می‌توانند سیستم تمام چرخ محرک را منحصرا برای خروجی چرخ‌های عقب انتخاب کنند.

لینک دانلود

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید